05 Ağustos 2021, Perşembe 00:50

Yılan Yağı Saça Nasıl Uygulanır Saç Uzatır mı Saç Çıkarır mı

Yılan Yağı Saça Nasıl Uygulanır Saç Uzatır mı Saç Çıkarır mı

Yılan yağı, zehirsiz Çin su yılanlarının vücudundan üretilir. Soğuk presleme sayesinde kullanılabilecek duruma gelir. Kimyasal madde barındırmayan yılan yağının saçlara faydaları çoktur. Uzun yıllardan beri saç bakımında kullanılan bu yağ, saçları besler ve güçlendirir.

Yılan Yağının Saç İçin Faydaları Nelerdir?

Yılan yağının tarihi çok eskilere dayanır. Fakat özellikle son yıllardan bu yana popüleritesi giderek artmıştır.

  1. Yılan yağı yeni saçların çıkmasına ve saçın uzamasına yardımcı olur.
  2. Yılan yağı saçları parlatır, daha bakımlı görünmesini sağlar. Saçların erken beyazlamasını önler.
  3. Yılan yağı ile saç bakımı kepek sorununa da çözüm olur. Saç derisine nüfuz eden bu yağ, kepeklenme problemini ortadan kaldırır.
  4. Saç köklerine güç verir, dökülmeyi engeller ve saçların uzama sürecini hızlandırır.
  5. Yılan yağı kullanımı daha kısa sürede daha uzun saçlara sahip olmayı kolaylaştırır.
  6. Saç dökülmesi tedavisinde yılan yağından faydalanılır. Saçlı deriye sürülerek kullanılan yılan yağı, saçların dayanıklılığını artırır. Saçlarda erken dökülmenin önüne geçer ve saçların daha çabuk büyümesine katkıda bulunur.
  7. Saçlarınız sürekli kabarıyorsa, uçları kırılıyorsa ve saç tellerinizin incelmesinden şikâyetçiyseniz yılan yağı kullanmak size iyi gelecektir. Saçlara hacim kazandıran bu yağ onları canlandıracak ve daha güzel gösterecektir.

Özellikle fenomen isimler de yılan yağını sıklıkla tercih etmektedir. Örneğin Sinem Kobal, yılan yağıyla saç bakımı yaptığını ifade ederek şunları söylemiştir:

'Yılan yağını aktardan alıyorum. Saçıma düzenli olarak uyguluyorum. Gerçekten çok yararlı, etkisini görmeniz fazla zaman almıyor. Saçlarımın beslendiğini rahatlıkla söyleyebilirim. Bunu nereden mi anlıyorum? Saçlarımın daha ışıltılı görünmesinden ve daha hızlı uzamasından. Yağın kokusunu hiç sevmiyorum fakat onca faydasının yanında bu hiçbir şey tabii ki.'

Yılan Yağı Saç İçin Nasıl Kullanılır?

Yılan yağı kullanırken dikkat edilecekler arasındaki en önemli hususlardan biri temiz saçlara uygulamaktır. Yılan yağının son derece ağır bir yapısı vardır. Bu yüzden saçlara azıcık dökülmesi kâfidir. Saçlara sürüldükten sonra her yerine güzelce dağıtılmalıdır. Ardından saç bonesi takılmalı ve 1 saat bu şekilde beklenmelidir. Süre dolduktan sonra saçlar bol suyla yıkanmalıdır.

Bunu akşamleyin de yapabilirsiniz, sabaha kadar saçınızda durabilir. Hatta mümkünse böyle yapmanız önerilir. Çünkü yağ gece boyu saçınızda kalacağından dolayı saç deriniz tarafından daha iyi emilir ve etkisini daha kısa zamanda gösterir.

Yılan yağının kullanımı haftada bir defa olacak şekilde ayarlanabilir.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya'dan Yılan Yağı İle Saçları Parlatan Canlandıran Maske Tarifi

Yılan yağının saça faydaları ünlü güzellik Uzmanı Suna Dumankaya tarafından da dile getirilmektedir. Aşağıda paylaştığımız, yılan yağı ile saç maskesi onun tavsiyesidir:

Hepsinden eşit miktarda susam yağı, Hint yağı, biberiye yağı ve yılan yağı bir kâseye alınır. Bir yumurta sarısı eklenir. Bir miktar elma sirkesi de ilâve ederseniz saçlarınızı parlatacaktır. Kepek sorunundan muzdarip olanlar bir çay kaşığı tuz koymalıdır. Hazırlanan karışım saçlara sürülmeli, 1-2 saat bekletildikten sonra temizlenmelidir. Saçlarınızın parlak ve canlı görüntüsü sizi çok memnun edecektir.

Güzellik Uzmanı Pervin Bulgak’dan Yılan Yağı İle Saçları Gürleştiren Uzatan Maske Tarifi

Daha uzun ve gür saçlara kavuşmak istiyorsanız: B vitamini ampul, menekşe yağı, badem yağı, çam terebentin, defne yağı ve yılan yağını eşit oranda karıştırın. Meydana getirdiğiniz bu formülü saç diplerinize uygulayın. 1 saat böyle kalın. Ardından yarım saat iyice durulayın. (Bu esnada karışımı saçlarınızın uçlarına yedirin.)

Öte yandan bitkisel şampuanınızın içerisine 1 kapak Hint yağı ve 1 kapak çam terebentin eklemeniz tavsiye edilir. Bu da saçlarınızın daha hızlı uzamasında büyük rol oynayacaktır.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT