23 Eylül 2021, Perşembe 07:58

Yılan Yağının Saça Faydaları Saç Sakal Uzatırmı Çıkarır mı?

Yılan Yağının Saça Faydaları Saç Sakal Uzatırmı Çıkarır mı?

Yılan yağı son senelerde gittikçe popüler hale gelmiş, saç bakımında da kullanılabilen en faydalı yağlardandır. Yılan yağı adından da anlaşılacağı üzere Çin su yılanınından elde edilen bir yağ türüdür. Yılan yağının kullanım alanı yalnız saçla sınırlı değildir. Yılan yağı egzama tedavisine yardımcı olur,  romatoid artrit, burstitis ve osteoartrit gibi eklem iltihabının tedavisinde etkilidir, eklem ağrısı, iltihabı giderici etkisi sayesinde artrit, gut , kas ağrıları ve diğer birtakım kronik iltihabik hastalıklarda ağrıyan yere sürülebilir, saç dökülmesini önler, yeni saçların çıkmasını sağlar, kısa sürede saçların uzamasını sağlar. Ancak yılan yağının kaş çıkarması söz konusu değildir. Yılan yağı kullananların yorumları hep olumlu yönde olmuştur. 100 ml yılan yağı 20 TL’dir. Aktarlardan veya internetten temin edilebilir.

Oyuncu Sinem Kobal'da saçları için yılan yağı kullandığını bildirip bizimle şu bilgileri paylaşıyor; Aktarlarda satılan yılan yağı ile saçıma bakım yapmanın çok faydasını görüyorum. Yılan yağı hem saçlarımı besliyor, hem de hızla uzamasını sağlıyor. Yağın kokusu biraz kötü olsa da buna değiyor.

Yılan Yağının Faydaları

 1. Cilt lekeleri ve siyah noktaların giderilmesine yardımcı olur.
 2. Anti bakteriyel ve doku yenileyici özelliği ile hasar görmüş cildi onarır.
 3. Yanıkların iyileşmesini hızlandırır ve yanma iltihaplarının önlenmesine destek olur.
 4. Saç köklerini güçlendirerek saç dökülmesini önler ve saçların daha hızlı uzamasını sağlar.
 5. Ağrıyan bölgeye sürüldüğünde ağrı kesici etki gösterir.
 6. Yılan yağı saç derisine de çok faydalıdır, saçlardaki kepeği doğal yoldan tedavi eder.
 7. Yılan yağı egzama gibi sık karşılaşılan cilt problemlerinin tedavisine de yardımcı olur.
 8. Yılan yağı omega 3 açısından zengin içeriği ile sakalların uzamasına ve yeni sakal çıkmasına yardımcı olur.

Yılan Yağı İle Saç Bakım Maskesi Tarifleri

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya'dan Yılan Yağı İle Saçları Parlatan Canlandıran Maske Tarifi

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya yılan yağının saça çok faydalı olduğunu bildirip yılan yağı ile yapabileceğiniz şu saç maskesini bildiriyor;Eşit miktarda yılan yağı, hint yağı, susam yağı, biberiye yağını bir kaseye koyup içerisine 1 yumurta sarısı katın, saçın parlak olmasını istiyorsanız bu karışıma biraz elma sirkesi ekleyin, saçlarınızda kepek varsa 1 çay kaşığı tuz katın. Bu karışımı saçlarınıza sürüp 1-2 saat bekleyip yıkayın. Saçlarınız canlı ve parlak bir görüntüye kavuşacaktır.

Dr. Ender Saraç'dan Yılan Yağı İle Saç Dökülmesini Durduran Saçları Uzatan Maske Tarifi

Malzemeler

 1. Yarım tatlı kaşığı yılan yağı (Uzun saçlı kişiler 1 tatlı kaşığı kullanabilir)
 2. Yarım tatlı kaşığı Hint yağı
 3. Yarım tatlı kaşığı tatlı badem yağı
 4. Yarım tatlı kaşığı susam yağı
 5.  2 ampul deksapentol
 6. 2 ampul E vitamini

Yapılışı: Bir kasenin içerisinde arım tatlı kaşığı yılan yağı, yarım tatlı kaşığı Hint yağı, yarım tatlı kaşığı tatlı badem yağı, yarım tatlı kaşığı susam yağı, 2 ampul deksapentol ve 2 ampul E vitamini iyice karıştırılır.  E vitamini ve deksapentol ampülü eczaneden alabilirsiniz. Önceden hafif şekilde buhara tutulmuş saç derisine avuç içleriyle hırpalamadan nazikçe masaj yardımı ile iyice yedirilerek uygulanır.  Saçın buhara tutulmasının nedeni saç derisinin yumuşamasını sağlayıp bu yağların saç derisine daha derine nüfuz etmesini temin etmekdir. Saç streç yahut saç bonesi yardımı ile sarılarak 1 saat bekletilir. Sonra ılık su ile saçınızdan durulanır.  Bu bakımı haftada 2 kere uygulamanız önerilir.

Güzellik Uzmanı Pervin Bulgak’dan Yılan Yağı İle Saçları Gürleştiren Uzatan Maske Tarifi

Saçların gürleşip uzamasını isteyenler için; menekşe yağı, yılan yağı, B vitamini ampul, badem yağı, defne yağı, çam terebentin. Malzemelerin eşit oranda katılmasıyla hazırlanan bu karışım önce saç diplerinde 1 saat bekletilip sonra 30 dakika boyunca uçlara yedirilerek durulanır. Ayrıca bitkisel şampuanınıza 1 kapak çam terebentin, 1 kapak Hint yağı eklerseniz saçlarınız daha hızlı uzar.

Yılan Yağının Zararları Nelerdir?

Bazı insanlarda yılan yağına karşı alerji gelişebilir,  bunun sonucunda yılan yağı ile temas edince mide rahatsızlığı, mide bulantısı, kusma, ciltte şişme ve kramp ile karşılaşılabilir. Boğazın veya dudakların şişmesi, nefes darlığı veya göğüste daralma hissi gibi başka alerjik reaksiyonlar yaşarsanız, derhal bu yağı kullanmayı kesmelisiniz.

Saç Bakım Yağları Nelerdir? Bitkisel Saç Bakım Yağları Maskeleri Tıklayınız

Saç Dökülmesine İyi Gelen Saç Çıkaran Bitkisel Yağlar Nelerdir? Tıklayınız

Argan Yağı Saça Nasıl Uygulanır, Kullanılır, Saça Faydaları Nelerdir? Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT