23 Ekim 2021, Cumartesi 13:13

Yıpranmış Sarı Saçlar İçin Evde Bakım Tavsiyeleri Nelerdir

Yıpranmış Sarı Saçlar İçin Evde Bakım Tavsiyeleri Nelerdir

Her zaman popüler olan sarı saç tonları çoğu kadın tarafından severek kullanılmaktadır. Ancak istenilen sarı tonuna kavuşabilmek için saçlar ne yazık ki birçok kimyasala maruz kalıyor. Bu nedenle saçlar çok daha çabuk yıpranıyor ve kırılmalara yol açıyor. İstenilen sarı saçlara kavuştum derken, bir de cildin soluk görünme sorunu karşılaşılıyor. Soluk görünmesinin altında yatan nedenlerden bir tanesi de sarı saç rengini korumak. Saçlar sağlıklı parlak ve yumuşacık görünmek için bakım ister. Kısacası güzel sarı saçlara kavuşmak bir hayli emek ister. Makalemizde öğreneceğiniz sarı saç bakımı sayesinde saçlarınıza zarar vermeden sağlıklı ve parlak görünüme kavuşabilirsiniz.

Sarı Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saçlarınız Kırıklarını Düzenli Olarak Aldırın

Açık tonlardaki saçlarda kırıklar çok daha belirgin olur. Sarı saç kullanımda, hem saç sağlığı hem de görünüm açısından kırıkları temizlemek gerekir. 2-3 ayda saç dökülmesini önlemek ve saç sağlığını korumak niyetiyle saçlarınızın kırıklarını kesmenizi öneririz.

Sarı Saçlarınızın Rengini Koruyun

Saçınızın rengini korumak bu hususta çok önemlidir.  Araştırmadan herhangi bir şampuan kullanmamalısınız. Sarı saçlarınızın rengini koruyan özel şampuan kullanmanız gerekmektedir. Her gün saçlarınızı yıkamak zamanla saçlarınızı koyulaştırır. Bu yüzden her gün yıkamamalı, haftada 1-2 gün de kuru şampuan kullanmalısınız.

Saçlarınıza badem yağı ile bakım yapabilirsiniz;

Banyo yaparken elinize biraz damlattığınız badem yağı ile ıslak saç uçlarına sürebilirsiniz. Bu uygulama sayesinde saçlarınız daha canlı, parlak ve sağlıklı görünecektir.  Ya da banyoya girmeden önce saç diplerinize badem yağı ile masaj yapabilir, 2 saat sonra banyoya girebilirsiniz. 

Saçlarını Güneşten Koruyun

Sarı saçlar güneşi pek sevmezler. Güneş ışıkları saçları yıpratır ve soldurur. Bu yüzden saçlarınızı güneşli günlerde saç bakım kreminizle beslemenizi öneririz.  Sarı saçlar için özel saç güneş bakım kremlerini kullanabilirsiniz.

 Sık Sık Şampuan Değiştirmeyin

Eğer sürekli şampuan değiştirirseniz, saçlarınız kullandığınız şampuana alışmadan farklı tepkiler verecektir. Yani yıpranmalar ve dökülmeler başlar. Sarı saçlarınızın bakımlı ve sağlıklı olması için şampuanınızın sabit olması gerekir.

Saçlarınızı Sıcak Su İle Yıkamayın

Duş yaparken saçlarınızı soğuğa yakın ılık suyla yıkamanızı öneririz. Saçlarınızı bu şekilde yıkamak, saçlarınızın elektriklenmesini önler, daha sağlıklı ve parlak uzamasını sağlar.

Badem Yağı İle Sarı Saçınıza Bakım Yapın

Banyo sırasında, elinize bir miktar tatlı badem yağı sürüp nemli saç uçlarınıza yaymanız, saçınızda birçok saç kreminden ve jöleden daha etkili bir sonuç verecektir. Bu işlemin ardından kurumuş ve yıpranmış saç uçlarınız oldukça canlı görünecektir. Ayrıca, eve geldiğiniz bir akşam badem yağını tek başına saç diplerinize sürebilir, yaklaşık bir-iki saat beklettikten sonra saçınızı yıkayabilirsiniz. Bu işlem bile saçınız için kolay ve faydalı bir bakım olacaktır.

Zeytinyağı İle Sarı Saçınıza Bakım Yapın

Bir kaşık zeytinyağını ılıyana kadar ısıtıp saçınıza masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Bu işlemi gece yatmadan yapıp, saçlarınızı bir bone ile kapatarak uyursanız, saçlarınızdaki etkisi daha belirgin olacaktır. Özellikle saç kırıkları olanlar için iyi bir yöntemdir.

 Zeytinyağı ile saçlarınıza bakım yapabilirsiniz;

Bir yemek kaşığı zeytinyağını ısıttıktan sonra saçınıza masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Bu bakımı yatmadan evvel, uygulayıp bir bone yahut eski bir tülbentle saçınızı kapatarak uyuyabilirsiniz. Hem zeytinyağı saçlarınızda uzun süre bekleyerek daha etkili bir sonuç verecektir. Kırık saç uçları için harika bir yöntemdir.

Sarı Saçlar İçin 5 Altın Bakım Önerisi Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT