17 Ekim 2021, Pazar 06:28

Yoğurt Pul Biber Limon Kürü İle Zayıflayanların Yorumları

Yoğurt Pul Biber Limon Kürü İle Zayıflayanların Yorumları

Zayıflamaya yardımcı olan en etkili kürlerden biri de yoğurt kürüdür. Yoğurt kürü zencefil, pul biber ve maden suyu ile hazırlanabilir. Makalemizin devamında bulunan yoğurt kürü tarifi kilo vermek için güvenle uygulanabilir. Yoğurt kürü ile zayıflayanlar bir hayli çoktur.

Yoğurt Kürü Tarifi

Malzemeler

 1. 3 yemek kaşığı yoğurt
 2. 1 çay kaşığı pul biber
 3. 1 çay kaşığı zerdeçal
 4. 1 çay kaşığı kimyon
 5. 1 yemek kaşığı limon

Tüm malzemeleri karıştırıp uyumadan 3-4 saat önce tüketin.

Bu kür metabolizmanızın daha aktif olmasını sağlar, böylelikle vücudunuz geceleri daha fazla yağ yakar. Uyumadan önce 4-5 bardak da su içilmelidir. Bu arada yoğurt kürü haftada 2 defa uygulanmalı, bunun üzerine çıkılmamalıdır. Aksi takdirde yan etki görülebilir. Hamilelikte veya emzirme döneminde yoğurt kürü yapılmamalıdır.

Yoğurt Kürü Yapan Kişilerin Yorumları

 1. Yoğurt küründen önce 67 kilo olan ben artık 62 kiloyum. Bu sonuca 1 buçuk ayda ulaştım. İlk 3 kiloyu verirken zorlanmadım ama sonra süreç biraz kesintiye uğradı.Yoğurt küründen çok memnun kaldım; hem tok tutuyor hem, zayıflatıyor, hem de göbek eritiyor.
 2. Diyetisyenim yoğurt kürü yapmamı tavsiye etmişti. Bu kür ile 4 ay içinde tam 16 kilodan kurtuldum. Fakat diyetimin etkisini de inkar edemem. Diyet ile beraber uygulanınca metabolizma hızlanıyor. Bir de şu var; yoğurt kürü 15 gün uygulandıktan sonra ara verilmeli. Midenizde bir rahatsızlık varsa ya da gebelik dönemindeyseniz asla bu kürü denemeyin. Bu benim değil diyetisyenimin uyarısı. Bunu hiç ara vermeden uzun süre uygulamak da yanlış. Vücudunuz yoğurt küre bağışıklık kazanır ve neticede yaptığınız kür etkisini kaybeder.
 3. Yoğurt kürü yapıyorum. Diyet de yapıyorum, bu kürü her gün uyguluyorum ancak 14 günde hepi topu 300 gram verebildim, o kadar. Benim zayıflamam da çok etkili olmadı yoğurt kürü.
 4. Haftada 2-3 kez yoğurt kürü uyguluyorum. Ne zaman yapsam en az 600-700 gram verebiliyorum. Bence siz de bu kürü denemelisiniz.
 5. Yoğurt kürünü 2 hafta uyguladım ve 6 kilo vermeyi başardım. Bu kürün uyumadan 3 saat önce tüketilip üzerine 4 bardak su içilmesini öneririm. Bol su içerseniz herhangi bir zararı olmaz.
 6. Yoğurt kürüyle zayıflayanlardan biri de benim. 45 günde yaklaşık 6 kg 500 gram verdim. Ama sadece yoğurt kürüyle yetinmedim, sağlıklı beslenmeye özen gösterdim. Zira biliyorum ki ne yoğurt ne de başka bir gıda yalnız başına zayıflatamaz. Diyet yapmak şartıyla bu takviyelerden de faydalanırsak rahatlıkla kilo verebiliriz. Ancak hamileyseniz bunu yapmayın. Bir de haftada en fazla 2 kere yapabilirsiniz. Yoksa zerdeçal midenizi rahatsız edebilir.
 7. Her Salı ve Cuma günü yoğurt kürü uyguluyorum. Akşam saatlerinde tüketiyorum, 3 haftadır buna devam ediyorum. Yoğurt kürü sayesinde 4 kilo verebildim. Fakat sadece diyet yapmak da kâfi değil. Egzersiz ve düzenli, tempolu yürüyüş yapmak şart. İşte o zaman diyetin faydası mutlaka görülür. Mesela ben günde 1 saat yürüyordum, evdeyken de spor yapmayı ihmal etmiyordum.
 8. Yatmadan 3 saat evvel yoğurt kürü tüketiyorum ve sonra mutlaka 3-4 bardak su içiyorum. Vücut geceleri yağ yakıyormuş. Yoğurt küründeki tarçın, zencefil ve zerdeçal ise yağ yakımını kolaylaştıran maddeler. Bilhassa zencefilin yağ yakımı üzerindeki etkisi çok güçlü. Tarçın da kan şekerinin düzenlenmesinde fayda sağlıyor. Böylece siz uyurken vücudunuz harıl harıl çalışıp yağları eritiyor ve sabahleyin en az yarım kilo kaybetmiş oluyorsunuz. Ancak bu durum herkeste aynı olmayabilir. Ben bu kürün çok faydalı olduğuna bizzat şahit oldum. Haftada 2-3 sefer uyguluyorum, her gün değil. Yoksa vücudum alışır ve bir işe yaramaz.
 9. Yoğurt-limon kürüyle 2 haftada 2 kilo vermiş biri olarak bu kürü size de öneriyorum.

Yoğurt Diyeti İle 7 Günde 7 Kilo Verdiren Şok Diyet Listesi Tıklayınız

 

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT