Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Yüksek kolesterol faydalıdır! Düşük kolesterol tehlikeli

Mavikadin>Sağlık>Yüksek kolesterol faydalıdır! Düşük kolesterol tehlikeli

Prof. Dr. Canan Karatay'dan yine çok konuşulacak bir açıklama geldi. Prof. Dr. Karatay yüksek kolesterolün faydalı düşük kolesterolün tehlikeli olduğunu söyledi. 

Yüksek kolesterol faydalıdır! Düşük kolesterol tehlikeli

TGRT Haber'e çok özel açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Canan Karatay yine ezber bozdu. Sağlık ve beslenme konusunda ilginç sözleriyle gündemden düşmeyen Karatay, Gülden Kalecik Demirtaş'ın sunduğu Gündem Özel programına konuk oldu.

Prof. Dr. Canan Karatay beslenme düzeninden bağışıklık sisteminin nasıl iyi olabileceğine daire pek çok konu hakkında açıklama yaptı. 

Anne babaları uyaran Karatay, yıllardır evine ekmek girmediğini ifade ederek ekmeklerin çok tehlikeli toksinlerle dolu olduğunu söyledi. Buğdayın tarladan işlem için fabrikaya gelene kadar ilaçlandığını açıklayan Canan Karatay, "Bu ekmek değil, bizim çocukluğumuzda yediğimiz o güzel ekmeklerle alakası yok" dedi. 

Yüksek kolesterol faydalıdır! Düşük kolesterol tehlikeli

'DÜŞÜK KOLESTEROL TEHLİKELİ'

Turşu ve kemik suyunun her zaman tüketilmesi gerektiğini söyleyen Canan Karatay, kelle paça özellikle çok tüketilmelidir. Evde kendiniz yaptığınızda faydası var, dışarıdan tüketilmesini önermiyorum dedi. Dışarıda yapılanlara katkı maddesi katıldığını söyleyen Karatay, yüksek kolesterolün faydası olduğunu düşüğün tehlikeli olduğunu açıkladı. 
Ayrıca hayvansal yağın önemine dikkat çeken Canan Karatay, ayak paçada mineral var diyerek tüketilmesini tavsiye etti. 
 

İŞLENMİŞ SOFRA TUZU ZARARLI

Kaya tuzunun tüketilmesi gerektiğini açıklayan Canan Karatay, sofra tuzunun zararlı olduğunu söyledi. Karatay, "Kristal kaya tuzu tansiyonu yükseltmez. İçinde potasyum, magnezyum, demir, çinko ve bunun gibi 80 mineral vardır, bunlar kolestrolü düşürür. Bir insan vücudunu mineral olmadan çalışmaz" dedi. 

 

Kaynak : tgrthaber.com.tr
Editör : Ezgi Sezer
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...