05 Aralık 2021, Pazar 18:04

Yumurta Akı Peçete Maskesi Ve Yumurta Akı Limon Maskesi

Yumurta Akı Peçete Maskesi Ve Yumurta Akı Limon Maskesi

Siyah noktalar en sık karşılaşılan cilt problemlerindendir. Bu cilt sorunu genellikle yüzdeki gözenekleri genişlemiş olan kişilerde görülür. Siyah noktadan kurtulmanızda en etkili maddelerden biri de yumurta akıdır. Yumurta akı astringent yani büzücü özelliği sayesinde gözenekleri sıkılaştırır, bakterilerin ve mikropların cilde girmesini önleyerek siyah nokta oluşumunu engeller.  Yumurta akı ayrıca içerdiği protein, vitamin ve mineraller sayesinde cildin doğal yoldan bakımını yapıp siyah noktaları yok etmeye yardımcı olur.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Yumurta Akı İle Siyah Noktalardan Kurtulma Maskesi 1. Tarif

Malzemeler

 1. 1 yumurta akı
 2. 2 tatlı kaşığı öğütülmüş badem
 3. 3 yemek kaşığı yulaf unu

Yapılışı: 2 tatlı kaşığı öğütülmüş badem, 3 yemek kaşığı yulaf unu, 1 yumurtanın beyazı ve birkaç damla suyu karıştırın. Bu karışımı bir fırça yardımıyla burnunuza sürün. 15 dakika beklettikten sonra ovarak çıkarın. Bu formülü haftada 2 kez uygulayın.

Dr. Şerafettin Saraçoğlu’dan Yumurta Akı İle İle Siyah Noktalardan Kurtulma Maskesi

Malzemeler

 1. 1 yumurta akı
 2. 1 kaç damla limon

Yapılışı: 1 yumurta akına birkaç damla limon suyu eklenerek temiz cilde uygulanır ve 15-20 dakika beklettikten sonra kurumuş maske formunu almış yumurta akını soyarak temizlenir. Bu sayede derinin ölü katmanı soyulduğu gibi yüzeydeki siyah noktalarda temizlenir.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Yumurta Akı İle Siyah Noktalardan Kurtulma Maskesi 2. Tarif

Malzemeler

 1. Peçete
 2. 1 yumurta akı

Yapılışı: Bir yumurta akını küçük bir kâseye alın ve cildinize fırça ile sürün. Üzerine tuvalet kâğıdı daha ince olduğu için, kopararak yüzünüzün her yerine yapıştırın. Kâğıdın üzerine tekrar yumurta akını, yüzünüzü kaplayan kâğıdın her yerine tekrar sürün ve yine kâğıtları kopararak yüzünüze yapıştırın. Tekrar yumurta akını, yüzünüzdeki kâğıdın üzerine sürün ve bir kez daha kâğıtları kopararak yapıştırın. Bu işlemi üç kez tekrarlamalısınız. Daha sonra kurumasını bekleyiniz. 20 dakika kadar kuruması gerekiyor. Kuruyan kâğıdı yüzünüzden yavaşça çıkardığınızda siyah noktaların peçeteye çıktığını ve yüzünüzün pırıl pırıl olduğunu göreceksiniz. Yüzünüzün bütün gözenekleri temizlenmiş ve cildiniz sıkılaşmış olacaktır. Benim de uzun yıllardır yaptığım bir maskedir. Yıkadığınızda cildiniz pırıl pırıl ve gergin olacak, kendinizi daha iyi, cildinizin hava aldığını hissedeceksiniz. Bu işlemi düzenli olarak hafta bir kez, ya da iki kez uygulayabilirsiniz. Hassas ciltler için bu maske tarifi uygun olmayabilir.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Yumurta Akı İle Siyah Noktalardan Kurtulma Maskesi 3. Tarif

Malzemeler

 1. 1 yumurta akı
 2. 1 tatlı kaşığı yoğurt

Yapılışı: 1 yumurtanın akını köpürünceye kadar çırpıp 1 tatlı kaşığı süzme yoğurtla iyice karıştırın. Bu karışımı yüzünüzdeki siyah lekelerin üzerine sürün. Kuruduktan sonra kuru ve pamuklu bir bezle silin. Ardından da yüzünüzü soğuk suyla yıkayın.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 

1 Yorum

 1. Alev

  Merhaba,ben Alev ben 16 yaşindayım cildimde çom ama çok sivilce var.Bu sivilceleri olusmasini nasil engelleyebilirim.Bana bu konuda yardimci olursaniz çok sevinirim.

  Şimididen Teşekkür ederim

 
 
KAPAT