2016-07-22 04:16:47 | Son Güncelleme : 2022-09-12 17:00:42

Yumurta Saça Nasıl Uygulanır? Yumurta İle Saç Bakımı Tarifleri

Yumurta, protein, sülfür ve biotin gibi saç sağlığı için gerekli mineral özleri sayesinde saç foliküllerini güçlendirir, dökülmeleri önler, sağlıklı ve parlak saçlara

Yumurta Saça Nasıl Uygulanır? Yumurta İle Saç Bakımı Tarifleri

Yumurta, protein, sülfür ve biotin gibi saç sağlığı için gerekli mineral özleri sayesinde saç foliküllerini güçlendirir, dökülmeleri önler, sağlıklı ve parlak saçlara kavuşmanıza yardımcı olur.

Yumurta çabuk bozulabilen bir madde olduğundan kozmetikçilerde satılan saç bakım ürünleri genellikle yumurta içermez. Hazır saç bakım ürünleri almak yerine size bildireceğimiz yumurtalı saç maskesi tarifleri ile saçlarınıza evde kendiniz bakım uygulayabilirsiniz.

Yumurta C vitamini hariç bütün temel vitamin ve mineralleri içeren bir besindir. Yumurtada bulunan protein saçların sağlıklı bir şekilde uzamasında önemli rol oynar.

Yumurtadaki lesitin maddesi saçların kabarmasını ve elektiriklenmesini önlemekte etkilidir.

Yumurta yağ asitleri içeriği sayesinde kepek, sedef gibi baştaki cilt sorunlarını tedavi etmeye yardımcı olur.

Yumurta sarısı saçın kırılmasını önler, yıpranmış saçları onarır.

Yumurta sarısında mevcut olan A vitamini sebum üretimini destekler, saç derisinin kurumasını engeller, kepeği doğal yoldan tedavi eder. A vitamini ayrıca saçların uzaması için saç foliküllerini uyarır ve saç dökülmesini önler.

Yumurta B1, B2, B12, biyotin, kolin, pantotenik asit ve niasin gibi sağlıklı saçlar için gerekli vitaminle minarellerden oluşur. Niasin olarak da bilinen B3 vitamini hücrelerdeki enerji metabolizmasını artırır böylece saçların büyümesini uyarır. Saç incelmesi aslında niasin eksikliğinin belirtisidir. B vitamini grubunun bir üyesi olan kolin saç dökülmesini ve kelliği önlemek için yardımcı olur. Vitamin B-5 ya da pantotenik asit ise saçların erken yaşta ağarmasını engeller.

Yumurta akı en iyi protein kaynaklarındandır. Protein saç foliküllerini, daha güçlü hale getirir. Yumurta akı ayrıca folat ve diğer besin içeriği ile saç büyümesini teşvik eder ve saç dökülmesiyle mücadele eder.

Kuru ve yıpranmış saçlar için yumurtalı saç maskesi tarifi

Malzemeler; Muz, avokado, yumurta, bal ve zeytinyağı. Yarım avokado ve yarım muzu küçük küçük kesip blenderdan yahut robottan geçirip sıvı bir kıvam elde edin. İçine 2 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 yumurta ekleyip blendardan geçirmeye devam edin. En son bal ekleyin, maskeniz hazır! Saçlarınız seyrekse aynı içerikte saçınızın gürlüğüne göre az malzeme kullanın.

Maskeyi saçlara ve saç diplerine sürüp 10 dakika bekleyin. Ardından saçınızı yıkayın, şampuanlayın ve durulayın.

Yumurta ile saç uzatma maskesi

1 yumurtayı çatalla çırpın içine saçınızın gürlüğüne göre 1-2 yemek kaşığı zeytinyağı ekleyip karıştırmaya devam edin. Saçlarınıza ve saç diplerinize sürüp 20 dk bekletin. Saçınızı yıkayın, şampuanlayın ve durulayın.

Yağlı saçlar için yumurta maskesi

2 yumurta sarısına yarım tatlı kaşığı limon katıp iyice karıştırın. Saçlarınızı suyla hafifçe ıslatıp nemlendirin. Karışımı saçlara ve saç diplerine sürüp 5-7 dk bekletin. Ardından suyla durulayın. Yağlı saçların normale dönmesi için en az haftada 2-3 kez tekrarlayın.

Yumurta sarısı ile saç dökülmesi maskesi

Bir kaseye 1 yumurta sarısı koyun, içine çaydanlıkta demlediğiniz yeşilçaydan 2 yemek kaşığı katıp iyice karıştırın. Saçlara ve saç diplerine sürün. 1 saat saçlarınızda beklettikten sonra saçları yıkayın, şampuanlayın ve durulayın. Haftada 3 kez yapmak üzere, saç dökülmesi geçene kadar bu uygulamaya devam edin.

Elma Sirkesi Saça Nasıl Uygulanır? Resimli Anlatım Tıklayınız

Yoğurdun Saça Faydaları Ve Yoğurtla Saç Maskesi Tarifleri Tıklayınız

Bıldırcın Yumurtasının Saça Faydaları Ve Saç Maskesi Tarifi Tıklayınız

Barcelino Saç Bakım Yağı Nedir, Fiyatı Ne Kadar, Nasıl Kullanılır? Tıklayınız

Yasemin Yağı Saça Faydaları Ve Yasemin Yağının Saç İçin Kullanımı Tıklayınız

Defne Yağı Saça Nasıl Uygulanır? Ve Defne Yağının Saça Faydaları Tıklayınız

Gül Yağının Saça Faydaları Ve Gül Yağı İle Saç Bakımı Tıklayınız

Yumurta Sarısının Saça Faydaları Ve Yumurta Sarısı Saç Maske Tarifi Tıklayınız

Mavi Kadın