04 Haziran 2020, Perşembe 07:22

Yurtiçi Kargom Nerede Nasıl Öğrenebilirim?

Yurtiçi Kargom Nerede Nasıl Öğrenebilirim?

Yurtiçi Kargo Takip Sorgulama Gönderi Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Ürünlerini Yurtiçi Kargo'ya emanet eden müşteriler haliyle Yurtiçi Kargo sorgulama nasıl yapılır? diye merak etmektedir. gönderi takip koduyla bu bilgiye sahip olmak ve kargonun güncel durumunu takip etmek hiç de zor değildir. Her kargoya özel bir takip numarası atanır ve gerek kargolayan gerekse alıcı olanların kargo takibi yapması bu şekilde kolayca sağlanır. Yurtiçi kargo sorgulama hem firmanın mobil uygulaması hem de web sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Öte yandan kargo takibi, iletişim numarasından ve Yurtiçi Kargo şubesinden de gerçekleştirilebilmektedir. 444 99 99 numarasından Yurtiçi Kargo'nun çağrı merkezi ile mesai saatleri boyunca irtibata geçilebilir.

Yurtiçi Kargo Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Kargo şirketlerinin neredeyse hepsi, kargo sorgulamasına imkan vermektedir. Yurtiçi Kargo da bu hizmeti sunmaktadır. Kargo gönderildikten sonra alacağınız takip numarasını, ndilediğiniz zaman kargonuzun durumunu öğrenmek için kullanabilirsiniz. Böylece kargonuzun dağıtıma çıkıp çıkmadığı ve şu an nerede olduğu gibi bilgilere kolayca erişebileceksiniz. İşleminizi hangi şubede gerçekleştirdiyseniz, kargo numarasını da oradan alırsınız.

Size Yurtiçi Kargo ile bir ürün ulaşacaksa veya siz başka birine gönderiyorsanız, her iki durumda da kargo sorgulama yapabilmek için kargo takip numarasına ihtiyacınız vardır. Kargonun alıcısıysanız, ürün gönderici tarafından kargolandığında, gönderinizin kargo takip no'su kısa mesaj aracılığıyla tarafınıza iletilecektir.

İnternet Sitesi Üzerinden Yurtiçi Kargo Sorgulama Nasıl Yapılır?

Şirketin resmi web sitesi üzerinden Yurtiçi Kargo sorgulama yapılabilmektedir. Bu işlem, https://yurticikargo.com/tr/online-servisler/gonderi-sorgula adresinden gerçekleştirilebilir. Kargo takip numarası ilgili alana yazılır ve 'Sorgula' butonuna basılır. Açılacak sayfadan kargonuzun bulunduğu yer ve diğer kargo bilgilerine ulaşmanız mümkündür.

Kargonun durumu müşteriye SMS aracılığıyla bildirilmektedir. Firmanın internet sitesindeki ‘canlı destek’ hizmeti de müşterilerin sorularına anlık olarak cevap verebilmek ve bilgilendirme yapmak amacıyla faaliyete geçirilmiştir.

Telefon ile Yurtiçi Kargo Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yurtiçi Kargo Müşteri Hizmetlerinden siparişinizin durumunu öğrenebilirsiniz. Kargo sorgulama için görüştüğünüz yetkili kişi, kargo sorgulama numarasının ya da GSM hattınıza ait numaranın bildirilmesini isteyecektir. Bu bilgiyi ileterek kargo takibinizi gerçekleştirebilirsiniz. E-ticaret müşterisiyseniz farklı bir menüye yönlendirilecek ve buradan kargo sorgulama yapabileceksiniz. Öte yandan çağrı merkezini arayarak en yakınınızdaki Yurtiçi Kargo şubesinin adres bilgisini edinebilir, adresinize kurye talebinde bulunabilir ve diğer hizmetlerle ilgili merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Yurtiçi Kargo Çalışma Saatleri Nasıldır?

Yurtiçi Kargo'nun mesaisi 09.00'dan başlamakta ve 18.00 saatine kadar sürmektedir. Pazar günü hariç haftanın her günü hizmet veren firma cumartesi günleri 17.00 saatine kadar açık kalmaktadır. Fakat kargoların kabul edilmesi ve teslimatı 13.00-17.00 arasında sadece şubeden gerçekleştirilmektedir. Gönderinizi 17.0'den sonra teslim alacaksanız yakınınızda bulunan bir Yurtiçi Kargo şubesine uğramanız gerekecektir.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT