Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
2021-12-28 20:26:32 | Son Güncelleme : 2022-09-12 16:57:23

Yüz temizleme cihazı nasıl kullanılır? 6 soruda yüz temizleme aleti hakkında merak edilenler

Google News

Son yıllarda kozmetik dünyasında oldukça trend olan ve birçok kullanıcının olumlu sonuç aldığı yüz temizleme cihazları, gerçekten söylendiği gibi işe yarıyor mu? Yüz temizleme cihazı nasıl kullanılır? Yüz temizleme cihazı kullananlar memnun mu? Titreşimli, silikon ve fırça model yüz temizleme aletleri hakkında merak edilen tüm soruların cevabı için buyurun devam edelim.

Yüz temizleme cihazı nasıl kullanılır? 6 soruda yüz temizleme aleti hakkında merak edilenler

Cilt güzelliğine önem veren kadınların cildi için yapabileceği en büyük yatırım ona iyi bakmak diyebiliriz. Yüz temizleme cihazları tam da burada devreye giriyor. Günlük cilt bakım rutininde işlevselliği ile ön plana çıkan yüz temizleme cihazları son yılların parlayan yıldızı. Bu cihazların cildi tertemiz yapmanın yanı sıra en büyük artısı cilde uygulanan temizleyici ürünü cilde hızlı ve etkili bir şekilde yedirmesi. Pek çok markaya ait farklı modelleri olan yüz temizleme cihazları; cildi kir, yağ ve makyaj kalıntılarından arındırıyor, cildin daha canlı ve parlak görünmesine yardımcı oluyor. Kullanımı gün geçtikçe yaygınlaşan yüz temizleme cihazları titreşimli, silikonlu ve fırça modelleri ile karşımıza çıkıyor. Peki yüz temizleme cihazı ne işe yarar? Günde kaç defa, nasıl kullanılır? Herhangi bir zararı var mı? İşte yüz temizleme cihazı hakkında merak edilenler:

YÜZ TEMİZLEME CİHAZI NE İŞE YARAR?

Cildimiz oldukça hassas bir yapıya sahip olup dış etkenlerden çabuk etkilenir. Hava kirliliği, makyaj, kimyasallar ve yanlış ürün kullanımı cilt üzerinde; yağlanma, sivilce, akne, leke ve siyah nokta problemlerine yol açar. Yüz temizleme cihazı ise kadınların ortak cilt sorunlarını gidermeyi ve titreşimli özelliği sayesinde kan dolaşımını arttırarak erken yaşlanmanın önüne geçmeyi hedefleyen bir cihaz… Yüz temizleme cihazı özellikle de yoğun makyaj yapanların işine yarıyor. Cildi derinlemesine temizleyen yüz temizleme cihazları, ölü deriyi atıyor ve cildin ışıl ışıl parlamasını sağlıyor. Cilt lekeleri, akne ve siyah noktaları gideriyor. Cilde pürüzsüz bir görünüm kazandırıyor. Ayrıca tonik, maske, serum ve nemlendiricinin cilde daha iyi nüfuz etmesini sağlıyor.

Kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen yüz temizleme cihazları ve özellikleri:

Cilt Temizleme Fırçası

Yüz temizleme cihazları arasında en çok rağbet gören cilt temizleme fırçasının pilli, şarjlı ve manuel kullanım çeşitleri mevcut. Bu temizleyicinin en büyük özelliği fırça başlıklı olması. Bir diğer artısı ise yüz bölgesi de dahil tüm vücut kullanımına uygun olarak tasarlanması. Piyasada birçok markaya ait cilt temizleme fırçası bulunduğundan, aldığınız ürünün talimatına uygun bir şekilde kullanmalısınız.

Yüz temizleme cihazı nasıl kullanılır? 6 soruda yüz temizleme aleti hakkında merak edilenler

Silikon Cilt Temizleyici

Son dönemin popüler cilt temizleme yöntemlerinden biri de silikon temizleyici cihazlar. Fırçalı temizleme aletinin kıllarını sert bulanlar daha çok silikon cilt temizleyiciye yöneliyor. Silikon cilt temizleyicinin şarjlı ve manuel kullanım olmak üzere 2 farklı çeşidi bulunuyor. Şarjlı silikon cilt temizleyicilerin telefonlarla uyumlu aplikasyonu bulunur. Silikon temizleyicinin nasıl kullanılması  gerektiğini telefonunuza indireceğiniz aplikasyondan yahut satın alacağınız cihazın kutusunun içerisinde yer alan kullanım belgesinden öğrenebilirsiniz.

Yüz temizleme cihazı nasıl kullanılır? 6 soruda yüz temizleme aleti hakkında merak edilenler

Titreşimli Yüz Temizleme Cihazı

Bir diğer yüz temizleyici cihazı ise titreşim özelliği ile karşımıza çıkıyor. Cilde dairesel hareketlerle uygulanan bu alet, uyguladığı titreşimler sayesinde, cildi hem temizliyor hem de masaj yapıyor. Hassas cilde sahip olanlar daha çok titreşimli yüz temizleme cihazını tercih ediyor.

Yüz temizleme cihazı nasıl kullanılır? 6 soruda yüz temizleme aleti hakkında merak edilenler

YÜZ TEMİZLEME CİHAZI NASIL KULLANILIR?

Her kadın güzel ve bakımlı bir cilde sahip olmak ister. Cildi kirlerden derinlemesine arındıran yüz temizleme cihazı da kadınlar tarafından sık tercih edilen ürünler arasında. Yüz temizleme cihazı doğru ve düzenli kullanıldığı takdirde cilde fayda sağlar. Yüz temizleme cihazının kullanımı şöyle:

  • Cilt temizleme cihazını kullanmadan önce şayet yüzünüzde makyaj varsa cilt makyajdan temizlenmeli ve bol su ile yıkanmalı. Makyajı çıkarmak için makyaj temizleme suyu yahut mendili kullanabilirsiniz.
  • Ardından yüz temizleme cihazının üzerine yüz temizleme köpüğü veya yüz temizleme jeli konulur. Yahut hiçbir kozmetik ürün kullanmadan cihaz doğrudan cilde tutulur.  
  • Yüz temizleme cihazı hafif ve dairesel hareketlerde yüz bölgesinin tamamında gezdirilir. 
  • Aynı noktada birkaç saniyeden fazla durmanız cilde zarar verebilir.
  • Yüz temizleme cihazını cilt yapınıza uygun ürünlerle kullandığınızda yüzünüzde bıraktığı muhteşem etkiyi fark edebilirsiniz. Bu nedenle yukarıda da bildirdiğimiz gibi yüz temizleme cihazlarını yüz temizleme köpüğü yahut yüz temizleme jeli ile birlikte kullanmanızı öneririz.

Yüz temizleme cihazı nasıl kullanılır? 6 soruda yüz temizleme aleti hakkında merak edilenler

YÜZ TEMİZLEME CİHAZI HANGİ TEMİZLEME ÜRÜNÜ İLE KULLANILIR?

Yüz temizleme cihazını hangi cilt temizleme ürünü ile birlikte kullanmalıyım? Bu soruyu şöyle yanıtlayalım:

Yüz temizleme cihazını,  her zaman kullandığınız cilt temizleme ürünü ile kullanabilirsiniz. Bununla birlikte kullandığınız temizleyici ürünün sabun, köpük yahut jel formunda olması daha iyi olacaktır. Dikkat etmeniz gereken nokta, kullandığınız ürünün cilt yapınıza uygun olması. Çünkü yüz temizleme cihazları zaten cilde yoğun bir temizlik yapar. Hassas cilt yapısına sahip olanlar, yanlış ürünü cildine uyguladığında, ciltleri tahriş olup zarar görebilir.

Yüz temizleme cihazı nasıl kullanılır? 6 soruda yüz temizleme aleti hakkında merak edilenler

YÜZ TEMİZLEME CİHAZI GÜNDE KAÇ DEFA KULLANILIR?

Yüz temizleme cihazı her gün kullanılır mı sorusunun cevabı kişiden kişiye göre değişir. Yüz temizleme cihazını günlük bakım rutininize ekleyebilirsiniz. Yüz temizleme cihazının günde 1 kez ve akşam saatlerinde kullanılmasında fayda var. Kir ve yağ ile tıkanan gözeneklerin gece yatmadan önce yüz temizleme cihazı ile temizlenmesi daha doğru olacaktır. Ancak hassas cilde sahip olanların her gün yüz temizleme cihazı kullanması önerilmiyor.

YÜZ TEMİZLEME CİHAZI DUŞ ÖNCESİ Mİ YOKSA DUŞ SONRASI MI KULLANILMALI?

Yüz temizleme cihazlarının markaları, modelleri ve talimatları birbirinden farklıdır. Bazı modeller duş sonrası kullanıma uygundur. Özellikle fırça başlıklı yüz temizleme cihazı, duş sonrası kullanıma müsait. Silikon ve titreşimli temizleme cihazları duştan önce de sonra da kullanılır. Yüz temizleme cihazı kullanım talimatı, satın aldığınız cihazın modeline göre değişkenlik gösterir. Bu nedenle kullandığınız yüz temizleme cihazının talimatını okumadan hareket etmemeniz en doğrusu olacaktır.

Yüz temizleme cihazı nasıl kullanılır? 6 soruda yüz temizleme aleti hakkında merak edilenler

YÜZ TEMİZLEME CİHAZI KULLANANLAR MEMNUN MU?

Son yılların popüler cilt bakımı ürünlerinden biri olan yüz temizleme cihazları birçok kadın ve erkek tarafından tercih ediliyor. Cilde zarar vermeden, derinlemesine temizleme sağlayan bu cihazları düzenli kullanan kişiler üründen memnun olduklarını söylüyor. Tabii ki yüz temizleme cihazının işe yarayıp yaramadığını görmek için düzenli kullanılması şarttır. Yüz temizleme cihazı kullananların olumlu ve olumsuz yorumları şöyle:

  • Silikon yüz temizleme cihazını 2 senedir kullanıyorum. Ürünün en sevdiğim özelliği cildime masaj yapıyor olması ve cildi derinlemesine temizlemesi. Titreşimli özelliği sayesinde kan dolaşımını hızlandırdığından olsa gerek, cildim eskisine göre çok daha sağlıklı, canlı ve parlak görünüyor.
  • Yüz temizleme cihazları arasında fırça başlıklı olanı her gün düzenli olarak kullanıyorum. Cihazı almadan önce kullanan arkadaşlarım fırçanın çok sert olduğunu söylemişti. Ancak ürün gayet yumuşak fırçalı. Cildime zarar vermiyor. Fırçası biraz daha sert olsun diyorsanız beklentinizi karşılamaz.
  • Fırça başlıklı yüz temizleme cihazını aldığım için çok pişmanım. Cildim hassas olduğu için mi bilemiyorum ama yüzümde sivilceler çıktı. Bir de fırçası biraz sertti. Bu nedenle yüze temizleme fırçasını kullanmayı bıraktım.
  • Ben de fırça başlıklı olanı kullanıyorum. Cildimdeki ölü deriyi attı ve cildi derinlemesine temizledi. Önceden elime yüz temizleme jeli döküyordum ve cildimi temizliyordum. Ancak ürünü kullandıktan sonra elle yıkamanın çok iyi sonuçlar vermediğini gördüm. Duş sonrası gözeneklerim açıkken kullanıyorum, çok faydasını gördüm.
  • Arkadaşlar ben pille çalışan titreşimli yüz temizleme cihazını satın aldım. Kesinlikle duş sonrası ya da buhar banyosu sonrası yüzünüze uygulamanızı tavsiye ederim. Ben bu şekilde yaptım ve gerçekten çok yararını gördüm. Cildimdeki pürüzleri bile götürdü. 

Yüz temizleme cihazı nasıl kullanılır? 6 soruda yüz temizleme aleti hakkında merak edilenler

YÜZ TEMİZLEME CİHAZININ ZARARI VAR MI?

Cildi derinlemesine temizleyen, gözenekleri yağ ve kirden arındıran yüz temizleme cihazının bilinen herhangi bir zararı yok. Ancak çok sık kullanıldığında ya da cilde fazla bastırıldığında cilt bariyerine zarar verdiğini söylemeden geçmeyelim. Bununla beraber yüz temizleme cihazı cildin aynı bölgesinde uzun süre kaldığında cildi tahriş edebilir. Cildimiz doğal yapısını korumak için sürekli yağ salgılar. Ancak devamlı yüz temizleme cihazı cilde uygulandığında bu yağ dengesi bozulabilir. Dolayısıyla bu da ciltte aşırı kuruluk, pul pul dökülmeye neden olabilir. Bunların dışında yüz temizleme cihazının temizliği de oldukça önemli. Eğer cihaz düzenli temizlenmezse,  ciltte akne ve sivilce sorunu meydana gelebilir.  

Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.