29 Kasım 2021, Pazartesi 11:12

Yüz Tüyleri Nasıl Alınır Yüzdeki Tüyleri Yok Eden 5 Etkili Yöntem

Yüz Tüyleri Nasıl Alınır Yüzdeki Tüyleri Yok Eden 5 Etkili Yöntem

Yüzdeki istenmeyen tüylerden kurtulmak için çeşitli yöntemler mevcuttur. Yüzdeki tüylerin en belirgin olduğu yerler; yanak ve çene bölgesi, dudak üstü ve kaç ortası gibi noktalardır. Bu bölgelerdeki tüylerden kurtulmak için yazımızın devamında 5 farklı yöntem bildirdik.

Yüzdeki İstenmeyen Tüylerden Kalıcı Olarak Kurtulmak İçin 5 Etkili Çözüm

Sir Ağda;

Sir ağda kıl köklerini zayıflatan bir yöntemdir. Yüzdeki yanak, kaş ortası, dudak üstü gibi bölgelerdeki tüyleri kızarıklık ve tahriş olmadan alabilir böylece pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz. Sir ağda ile yüzde ki tüylerden kurtulmak için ilk yapmanız gereken; tüylerin çıkış yönüne göre ağda bandı yapıştırılır. Ardından ağda bandını tüylerinizin çıkış yönüne doğru tek hamlede kolayca çekilir. Tüylerden kurtulmak istenilen bölgeler teker teker ağda ile alındıktan sonra cilt su ile temas etmemelidir. Aynı zamanda cildinizi tahriş etmeyen bir nemlendirici krem sürebilirsiniz. Yaklaşık 1 ay kadar pürüzsüz bir cildin rahatlığını yaşayabilirsiniz.

İple Tüy Alma;

Yüzdeki tüylerden kurtulmak için bir diğer yöntem ise iple yüzdeki tüyleri almaktır. Öncelikle bir dikiş ipi 4-5 karış uzunluğunda koparılır. Ardından ip ikiye katlanır ve orta kısmından 9-10 defa döndürülür. Döndürdüğün ipi işaret parmağı ve başparmaklarından geçirilir. Tüyleri almak istediğiniz bölgeye örneğin bıyık bölgesini almak için dilinizle dudağınız üstünü şişirin ve o bölge gerildikten sonra iple ileri gri hareketler yaparak tüyleri ipe sıkıştırın. Böylece tüyleri ipin arasında sıkışıp, kopması sağlanır.

Lazer Epilasyon;

IPL epilasyon aleti tüyleri kalıcı olarak yok etmek için kullanılan ve evde kolayca uygulanabilen bir yöntemdir. Epilasyon aleti yoğunlaştırılmış ışık atımları sayesinde tüylerden kalıcı olarak kurtulmayı sağlar. Bu ışık atımları kıl köklerine etki ederek kılların gelişimini durdurur. Tüylerin gelişim aşamaları birbirinden farklı olduğu için epilasyon işlemine birkaç ay devam edilir. Seanslar bittikten sonra tüyler kalıcı olarak bitmiş ve pürüzsüz bir cilde kavuşmuş olunur. Ancak tüylerin bir daha hiç çıkmaması için arada koruma atışları yapılır.

Ameliyat Eldiveni İle Yüz Tüylerini Alma;

Ameliyat eldiveni ile tüy alma yöntemi diğer yöntemlere göre biraz daha acılı ve zaman gerektirse de etkili yöntemlerden biridir. Etkili bir yöntem olmasının nedeni, ameliyat eldiveniyle tüyler alındığında kıl kökleriyle beraber alınır. Bu da zaman içerisinde kıl köklerinin zayıflamasını ve azalmasını sağlayacaktır. Eldivenle yüzdeki tüyleri alırken, çok fazla acı hissetmemek için o bölgeye bebek pudrası uygulayabilir böylece acısını biraz daha azaltabilirsiniz.

Öncelikle eldivenle tüy alınan bölgenin ıslak olmaması gerekmektedir. Tüylerinizden kurtulmak istediğiniz bölgeyi sabunlu su ile yıkayın ve iyice durulayın. Ardından eldivenle tüy alma işlemine geçmek için eldiveni elinize takın ve tüy koparma işlemine başlayın. İlk olarak biraz acı hissetmeniz normaldir ancak bölge uyuşmaya başladığında acı ortadan kaybolacaktır.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya'dan Tüylerini Yok Eden Maske;

Malzemeler:

  • 1 diş sarımsak,
  • 1 adet soğan,
  • Siyah merhem (kara merhem)

Yapılışı;

Öncelikle soğan bir tencereye koyulur ve kısık ateşte yanacak kadar közlenir. Hemen ardından bir diş sarımsak küçük bir kasenin içerisinde rendelenir ve içerisine siyah merhem ilave edilerek karıştırılır. Siyah merhemi eczanelerden veya aktarlardan kolayca bulabilirsiniz.

Hazırladığınız karışım tüylerden kurtulmak istenilen bölgelere ince bir tabaka halinde sürülür ve közlenmiş soğan kapatılarak yarım saat kadar beklenir. Bu işlem bir hafta boyunca her gün düzenli bir şekilde uygulanır. 1 haftanın sonunda istenmeyen tüylerinizden kurtulacaksınız.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT