29 Kasım 2021, Pazartesi 12:36

Yüz Tüylerinden Kurtulmak İçin 5 Doğal Etkili Yöntem

Yüz Tüylerinden Kurtulmak İçin 5 Doğal Etkili Yöntem

Kadınların birçoğu yüzlerinde çıkan tüylerden kurtulmak isterler. Yüzde çıkan istenmeyen tüylerin nedenleri arasında; kişinin genetik yapısı, kullandığı birtakım ilaçlar, hormonal değişimler yahut fazla stresli olması yer almaktadır. Bu nedenler, kişinin yüzünde istenmeyen tüylere yol açmaktadır. Hanımlar yüzlerindeki istenmeyen tüylerden kurtulmak için birçok yönteme başvururlar. Bu yöntemlerin en başında doğal tarifler yer alır. Doğal tarifler bir süre düzenli bir şekilde uygulandığında yüzdeki tüylerden kurtulmak mümkündür. Yazımızız devamında yüzdeki istenmeyen tüylerden kurtulmak için 5 ayrı doğal tariften bahsettik.

Yüzdeki Tüylerden Kurtulmak İçin Doğal Çözümler Nelerdir?

Zerdeçal Ve Süt Yöntemi

Malzemeler

2 yemek kaşığı süt

2 yemek kaşığı toz zerdeçal

Uygulanışı

Küçük bir kase içerisine 2 yemek kaşığı toz zerdeçal ve 2 yemek kaşığı süt koyulur. Kaşık yardımıyla zerdeçal ve süt karıştırılır. Elde edilen kıvam macun kıvamında olmalıdır. Macun kıvamını tutturmak için bir miktar süt yahut zerdeçal ekleyebilirsiniz. Karışım yüz bölgesindeki istenmeyen tüylerin üzerine güzelce sürülür. Yarım saat kuruması beklenir. Yarım saat sonra yüzün tamamı ılık su ile yıkanır. Bu işlem haftada 3-4 kez tekrar edilir.  Zamanla, tüylerin çıkmaya başladığında daha güçsüz olduklarına hatta yüzünüzün bazı kısımlarında hiç tüy çıkmadığına şahit olacaksınız.

Jelatin Maskesi

Malzemeler

1 yemek kaşığı jelatin tozu

3 yemek kaşığı süt

3-5 damla limon suyu

Uygulanışı

Küçük bir kase içerisine jelatin tozu, süt ve birkaç damla limon eklenir. Eklenen tüm malzemeler çay kaşığı yardımıyla güzelce karıştırılır. Ardından kase mikrodalgada 15 saniye kadar ısıtılır. Mikrodalga yoksa, kase su dolu bir kabın içerisine koyulur ve ocakta hafif ısıtılır. Karışım soğuduktan sonra yüzdeki istenmeyen tüylerin üzerine uygulanır. Karışım yüz bölgesinde yaklaşık 5-6 dakika bekletilir ve ardından parmaklar yardımıyla jelatin maskesi soyulur. Bu işlemi haftada 2 kez tekrar edebilirsiniz. Bu yöntem sayesinde sadece yüzdeki tüylerinizden değil, siyah noktalardan ve ölü deri hücrelerinden de kurtulmuş oluyorsunuz.

Limon Suyu Ve Bal

Malzemeler

4 yemek kaşığı bal

2 çay kaşığı limon suyu

Uygulanışı

Bal ve limon suyu kasenin içerisine eklenir ve çay kaşığı yardımıyla güzelce karıştırılır. Elde edilen karışım yüzdeki istenmeyen tüylerin çıkış yönüne doğru sürülür. Karışım tüylerin üzerinde ortalama 15 dakika bekletilir. Ardından cilt bol su ile durulanır. Bu işlem her gün yapılmalıdır, zamanla yüzdeki istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkündür.

Yumurta Akı Maskesi

Malzemeler

1 yemek kaşığı mısır unu

1 yemek kaşığı toz şeker

1 adet yumurtanın akı (yumurtanın beyaz, yumurtanın sarısından ayrılmalıdır)

Uygulanışı

1 adet yumurtanın sarısı beyazından dikkatli bir şekilde ayırılır. Ayırılan beyaz kısma hiç sarı kısmın bulaşmadığından emin olun. Yumurta beyazı bir kase içerisine alınır. Kasenin içerisine toz şeker ve mısır unu eklenerek kaşık yardımıyla güzelce karıştırılır. Elde edilen karışım yüzdeki tüylerin çıkış yönüne doğru parmak yardımıyla sürülür. Yaklaşık 15 dakika kadar kuruması sağlanır. Ardından yüzünüzü ılık su ile yıkayabilirsiniz. Bu işlemi haftada 4 yahut 5 kez tekrar edebilirsiniz. Düzenli uygulama sonucunda tüylerinizin azaldığını görebilirsiniz.

Mısır Unu Maskesi

Malzemeler

1 çay kaşığı mısır unu

1 çay kaşığı toz şeker

1 yumurtanın akı

Uygulanışı

Küçük bir kase içerisine mısır unu, yumurta akı ve toz şeker koyulur. Ardından kaşık yardımı ile güzelce karıştırılır ve yüzdeki tüylerin üzerine sürülür. Yaklaşık 15-20 dakika kadar bekletilir. Ardından maske parmaklar yardımıyla ciltten soyulur ve ılık su ile durulanır. Bu işlem haftada 2 kez tekrar edilir. Düzenli kullanım sonucunda tüylerden kurtulmak mümkündür.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT