22 Ocak 2022, Cumartesi 23:27

Yüz ve vücut için tüy sarartıcı krem kullananların yorumları

Vücuttaki istenmeyen tüyler pek çok kişinin ortak problemidir. Bu tüylerden kurtulmak için birçok farklı yönteme başvurulmaktadır. Bu yöntemlerden en yaygın olanı ise tüy sarartıcı krem kullanımıdır. Tüy sarartıcı kremler acısızdır ve tüylerin sararıp görünmemesi ve göze batmaması için kullanılmaktadır.

Yüz ve vücut için tüy sarartıcı krem kullananların yorumları

Piyasada Sesu, Sally Hansen, Vivet ve Agiss gibi birçok farklı marka adı altında  tüy sarartıcı krem satılmaktadır. Tüy sarartıcı kremler tüylerin rengini açmak yani sarartmak için kullanılmaktadır. Dolayısıyla etkileri kısa süreli olmaktadır ve belli bir zaman sonra uygulamanın tekrarlanması gerekmektedir.

Tüy Sarartıcı Krem Kullananlar Ne Düşünüyor?

 1. Tüy sarartıcı kremi birkaç defa denedim, gerçekten de tüylerim cildimin rengindeydi ve görünmüyordu. Tüylerim 1 ay kadar sarımsı bir renkte kaldı fakat sonra yeniden eski rengine geri döndü. Bu durumdan hiç hoşlanmadım, geçici bir çözüm olduğu için ağdaya geri döndüm.
 2. Sesu ve Sally Hansen'ın tüy sarartıcılarını denedim. Sesu’yu sevmedim çünkü tüyleri sarartıyor ama çok yapay bir sarı renge neden oluyor. Ancak Sally Hansen markasının tüy sarartıcısını çok iyi buldum çünkü tüylerim tenimle aynı renk oldu ve gerçekten göze hiç çarpmıyorlar. Yeniden tüyler eski rengine dönmeye başlayınca Sally Hansen'ın tüy sarartıcısı almam gerekti fakat hiçbir markette ve ezcanede bulamadım. Ben de Vivet'in tüy sarartıcısını aldım ve denedim. Sally Hansen kadar iyi olmasa da Vivet'den de memnun kaldım sonuçtan. Benim gibi Sally Hansen bulamayanlar acil durumda Vivet'i kullanabilir.

 1. Tüy sarartıcı kullanmadan önce size tavsiyem mutlaka kullanım talimatlarını okumalısınız. Genellikle tüy kalınlığına bağlı olarak 3-10 dakika bekleme süresi bulunuyor. Yüzümdeki tüyleri ben hiç almam. Bıyık ve kaş arası için hep tüy sarartıcı kullanırım. Yüzümdeki tüyler genelde uzamaz da zaten. Tüyleri ağdayla falan almıyorum çünkü aldıkça sıklaşıyor ve renkleri daha da koyulaşıyor. Siz tüy sarartıcıyı yüzünüze sürmeden önce kolunuzda ufak bir bölgede deneyin mutlaka. Eğer kolunuzu yakıyorsa kesinlikle yüzünüzdeki tüylere uygulamayın. Ben Vivet markasını tüy sarartıcısını severek kullanıyorum.
 2. Bence en iyi tüy sarartıcısı Sesu markasının. Ben yüzüme uyguladım ve daha sonra da kollarıma uyguladım. Sonuç gerçekten çok iyi. Bu uygulama sayesinde yalnızca tüylerim sararmıyor, aynı zamanda inceliyor da. Etkisi de oldukça uzun sürüyor.
 3. Sesu markasının tüy sarartıcısını 12 yıl kullandım. Aslında diğer markalar hakkında pek bir haberim olmadığından hep buna devam ettim.  Tüm vücudumdaki yüylere uyguluyorum sarartıcıyı ve inanın sanki tüm vücudum tüysüzmüş gibi görünüyor. Ben Sesu markasından çok memnunum.
 4. Yüz tüylerim için Sally Hansen markasının tüy sarartıcısını kullanıyorum. Fiyatını biraz pahalı bulsam da tüyleri doğal tonda açmasını çok seviyorum. Yüzümdeki tüyleri almaktan bıktığım için artık tüy sarartıcıya geçmiştim. Yüzde tüy sarartıcı kullandıktan sonra eğer kızarıklık oluşuyorsa, yüzünüzü kayısı sabunu, zeytinyağı sabunu gibi bir sabunla yüzünüzü yıkayın. Sonrasında ise yoğurt sürüp 20 dakika bekletin. Bu yöntem sayesinde yüzdeki kızarıklık hemen geçiyor.

 1. Ben tüy sarartıcıyı lisedeyken denemiştim ve sonra da denememe kararı aldım. Evet tüyleri sarartıyor, ancak bu ürünleri kullandıktan sonra tüylerimde çok çoğalma oldu ve rengi de daha da koyulaştı. Hiç kimseye tüy sarartıcı kullanmasını önermiyorum ama yeni çıkan ürünleri bilemem. Ben deneyeli 20 sene oluyor.
 2. Benim fikrime göre asla tüy sarartıcı krem kullanmayın. Çünkü bu tür kremler tüyleri besliyor ve daha kalın çıkmalarına sebep oluyor. Ben kesinlikle memnun kalmadım. Yüzüme uygulamıştım ve az olan tüylerimde çoğalma ve uzama oldu. Çok pişman oldum.
 3. 2 senedir 2 ayda bir kez Sesu markasının tüy sarartıcı kremini kullanıyorum ve çok memnunum.
 4. Tüy sarartıcı kremi yüzüm için kullandım ve kimseye önermiyorum. Çünkü kremi cildime sürdüm ve çok geçmeden yüzüm morardı. Ayrıca normalde kısa olan kıllarım daha uzun ve siyah siyah çıkmaya başladı.
 5. Vivet markasının tüy sarartıcı kremini severek kullanıyorum. Kollarıma ve bıyıklarıma uyguluyorum ve çok az bir yanma yapıyor. Tüylerimi de kalınlaştırmadı. Vivet markasının kremi bitince Sesu’yu denemek istedim ama asla memnun kaldım çünkü cildimi çok yaktı. Sarartma gücü iyiydi ama gerçekten zor dayandım artık siz düşünün.

 1. Tüy sarartıcı kremler tüylerin görünmemesinde çok etkili. Çünkü ben yüz ve koldaki tüylerin ağda veya epilasyon ile alınmasına karşıyım. Bu noktada tüy sarartıcılar gerçekten hayat kurtarıcı. Tüy sarartıcı kullanacaklara bir tavsiye verecek olursam: Kolunuza sürdüğünüz tüy sarartıcıyı bekleme süresi sonunda yıkayarak temizlemeyin. Bunun yerine kremi spatulayla alın ve sararmasını istediğiniz başka bölgeye sürün. Aynı krem sararma işlemine devam ediyor yani etkisi tek kullanımda bitmiyor. Bu yöntemle krem kısa sürede bitmeyeceğinden masraf yapmaktan kurtulacaksınız. Ben önce koluma sürdüğüm kremi bekleme süresinden sonra spatulayla alıp diğer koluma sürüyorum. Böyle yapınca kıvamı biraz katılaşıyor ama inanın etkisi hiç azalmıyor. Fakat bunu yapın dediğimde kremi uzun süreler kapta bekletin demiyorum. Bunu yalnızca dakikalar içinde yapmalısınız ve sonrasında kremi yıkayıp kolunuzdan arındırmalı ve başka kullanımda baştan yeni krem sürmelisiniz. Kremi uzun süre beklettiğinizde etkisi yok olur ve bekletilmiş kremi cilde uygulamak cildinize zarar verir.
 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT