2017-03-29 22:06:24 | Son Güncelleme : 2022-09-12 17:00:44

Yüzdeki Güneş Lekeleri Nasıl Geçer, Ne İyi Gelir? Suna Dumankaya Tarifleri

Güneş lekeleri, özellikle açık tenli insanlarda olmak üzere, güneşe maruz kalan tüm insanlarda görülebilir. Çillenme, kahverengi benekler veya daha geniş alana

Yüzdeki Güneş Lekeleri Nasıl Geçer, Ne İyi Gelir? Suna Dumankaya Tarifleri

Güneş lekeleri, özellikle açık tenli insanlarda olmak üzere, güneşe maruz kalan tüm insanlarda görülebilir. Çillenme, kahverengi benekler veya daha geniş alana yayılan farklı cilt tonu şeklinde de ortaya çıkabilir. İşte Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan yüzdeki, güneş lekelerini yok eden maske tarifleri;

Sual Yüz ve boyun bölgemde güneş lekeleri var. Ne yapmalıyım?

CEVAP

150 gr. kaynar maden suyuna, taze bir sap dövülmüş semizotu, bir sap taze adaçayı koyup bekletin. Süzdükten sonra karışıma, boza kıvamına gelene kadar talk pudrası ekleyin. İçerisine bir tatlı kaşığı susam yağı karıştırıp akşamları yatmadan önce cildinize uygulayın.

Sual Güneş görür görmez yüzümde lekeler oluştu. Bu lekeleri yok etmenin yolu nedir? 

CEVAP

Her gün yüzünüzü salatalık suyuyla silin. Ayrıca yarım fincan tuzsuz bademle yarım fincan sütü, 5 dakika kaynatın. Süzüp blender’a koyun. Üzerine yarım limonun suyu, 1 çay kaşığı bademyağı ve 2 çorba kaşığı sıcak süt ekleyin. Karışımı blender’da boza kıvamına getirin. Ardından da cildinize sürüp 30 dakika bekletin. Bu formülden haftada 2 kez yararlanın. Evden çıkarken güneşten koruyucu krem sürmeyi de ihmal etmeyin.

Sual Yüzümde güneş lekeleri var. Bunları yok etmek ve tertemiz bir cilde sahip olmak için ne yapabilirim?

CEVAP

Size cildinizin temizlenmesini sağlayacak hafif bir maske tarifi vereceğim. Bir adet orta boy patatesi rendeledikten sonra bir çay kaşığı zeytinyağı, bir çorba kaşığı süt ve alabildiği kadar yulaf unuyla karıştırın. Bu karışımı isterseniz direkt olarak cildinize sürün, isterseniz gazlı bir bezin arasına koyup cildinizde bekletin. 25 dakika bu şekilde kaldıktan sonra yüzünüzü yıkayın. Ayrıca kışın da güneşli havalarda dışarıya çıkarken koruma faktörlü krem kullanmayı unutmayın.

Sual Cildimde güneş lekeleri oluştu. Güneş lekelerini yok etmek için maske tarifi verir misiniz?

CEVAP

1 tatlı kaşığı taze limon suyu, 1 tatlı kaşığı bal ve alabildiği kadar nişadırı karıştırıp boza haline getirin. Bu karışımı lekeli bölgelere krem gibi sürün. Formülden her gün yararlanabilirsiniz. Evden çıkarken güneşten koruyucu krem kullanmayı da ihmal etmeyin.

Sual Her tatilde cildimde oluşan lekeleri nasıl geçiririm?

CEVAP

Öncelikle güneşe çıkarken mutlaka 30 koruma faktörlü bir krem kullanın. Ayrıca bir tatlı kaşığı süzme yoğurt, bir çay kaşığı karbonat, bir çay kaşığı çay ağacı yağını karıştırın. Bu karışımı temiz cildinize, özellikle de lekelerin olduğu yerlere iyice yedirin ve yarım saat boyunca bekletin. Ardından da ovarak çıkarın. Bu karışımı haftada bir gün uygulayın.

Sual Uzun yaz tatilimde yüzümde güneş yanıkları oluştu. Ne tür tedavi önerirsiniz?

CEVAP

1 yumurtanın sarısını, 1 çay kaşığı tarçınla karıştırın. Karışımı haftada 2 kez 20 dakikalık kürler halinde yüzünüze uygulayın. Dışarı çıkarken mutlaka güneşten koruyucu krem kullanın.

Sual Açık tenliyim. Cildimde yıllardır, her güneşte artan lekeler var. Çeşitli tarifler denedim ama kesin sonuç alamadım. Siz ne tavsiye edersiniz?

CEVAP

Eski lekeleri gidermek için epey sabır ve çaba göstermeniz gerekecek, öncelikle bunu belirteyim... Tavsiyem ise şu: Bir çorba kaşığı yoğurt, bir tatlı kaşığı yulaf unu, çeyrek limon suyu ve bir tatlı kaşığı elma suyunu karıştırıp cildinize sürün. 30 dakika kadar sonra hafifçe ovarak çıkarın. Ardından koruma faktörlü kreminizi sürün. Bu maskeyi haftada bir tekrarlayın.

Sual Dekolte bölgemde oluşan güneş lekelerine çözüm arıyorum.Yardımcı olur musunuz?

CEVAP

2 olgun çileği ezip 1 tatlı kaşığı süzme yoğurt, 1 tatlı kaşığı kepek unu ve 1 çay kaşığı balla karıştırın. Karışımı dekoltenize sürüp 20 dakika bekletin. Ovarak çıkarın ve yıkanın. Cildinizde buz dolaştırıp günlük kreminizi sürün. Bu formülden haftada 2 kez yararlanın.

Sual Yaz güneşi ortaya çıkar çıkmaz benim cildimde güneş lekeleri oluşmakta. Güzel bir tarifinizi bekliyorum.

CEVAP

Bir patatesi rendeleyin. Suyunu çıkardıktan sonra bir çorba kaşığı yulaf unu, bir çay kaşığı kabartma tozu ve bir tatlı kaşığı süzme yoğurtla karıştırın. Bu karışımı tüm cildinize yayın. Cildiniz emdikçe yeniden sürün. 30 dakikalık uygulamadan sonra ovarak çıkarın ve yıkanın. Bu formülü haftada bir kez uygulayın. Ayrıca, dışarıya çıkarken koruma faktörlü güneş kremi sürmeyi de alışkanlık haline getirin.

Yüzdeki Lekelere Ne İyi Gelir? Suna Dumankaya’dan Kesin Doğal Çözümler Tıklayınız

Karbonatın Cilde Müthiş Faydaları Ve Karbonatla Yüz Maskesi Tarifleri Tıklayınız

Evde Güneş Kremi Yapımı Suna Dumankaya'dan 2 Doğal Tarif Tıklayınız

Aspirinin Cilde Faydaları Ve Aspirinle Cilt Maskesi Tarifleri Tıklayınız

En İyi 10 Güneş Lekesi Kremi Markası Ve Fiyatı Tıklayınız

Güneş Kızarıklığı Nasıl Geçer? Güneş Yanığı Ve Kızarıklığı Tedavi Yolları Tıklayınız

Mavi Kadın