21 Haziran 2021, Pazartesi 12:06

Yüzükle Alyansla ve Sütle Evde Cinsiyet Belirleme Yöntemi

Yüzükle Alyansla ve Sütle Evde Cinsiyet Belirleme Yöntemi

Bebeğin cinsiyeti, çiftlerin neredeyse tamamı için çok heyecan verici ve bir o kadar da merak uyandıran bir konudur. Bu yüzden de çiftler doğumdan önce bebeklerinin cinsiyetini öğrenmek için can atarlar. Bebeklerde cinsiyet ise gebeliğin 16.haftasından sonra anlaşılmaya başlansa da kesin olarak 20.haftadan sonra belli olmaktadır. Ancak bebeğinizin cinsiyetini öğrenmek için halk arasında yaygın olarak inanılan yöntemler de mevcuttur. Bunlardan biri de limon ile cinsiyet tahminidir.

Limonla Cinsiyet Tahmini Yapılabilir mi?

Bebeklerde cinsiyetin anlaşılması için günümüz tıbbında birçok imkan vardır. Fakat tıpta imkanlar önceden bu kadar gelişmediğinden çiftler daha geleneksel yollar kullanarak bebeklerinin cinsiyetlerini öğrenmeye çalışıyorlardı.  Bu yöntemlerden biri de limonla cinsiyet belirlemedir.

Halk arasında, gebe kadınların aşerdiği şeyler bebeğin cinsiyeti hakkında tabiri caizse çok şey söylemektedir. Limon kullanarak bebeğin cinsiyetinin anlaşılması yönteminde anne adayının canı eğer sık sık tatlı çekiyorsa bebeğinin kız olacağına inanılırken, ekşi ve tuzlu çekiyorsa bebeğinin erkek olacağına inanılmaktadır.

Hamilelikte Evde Cinsiyet Belirlemenin Yöntemleri

Yüzük Testi

Hamilelikte evde başvurulabilecek yaygın cinsiyet belirleme yöntemlerinden birisi de yüzük testidir. Yüzük testinde, annenin bir saç teli bir yüzüğe geçirilir ve bu saç teli annenin göbeği üzerine getirilip yavaş yavaş sallanır. Bu durumda yüzük eğer daire şeklinde dönüyorsa bebeğin kız olduğu, ileri ve geri hareketlerle sallanıyorsa bebeğin erkek olduğu düşünülür.

Süt ile Bebek Cinsiyeti Tespit Etme

Gebelik döneminde anne adayının göğsünden süt benzeri bir sıvı gelmektedir. Bu sıvı sütten daha sarı olur. Bebeğin cinsiyetini anlamak için bu gelen sıvı bir suya damlatılır. Eğer sıvı suyun yüzeyinde kalıyorsa bebeğin erkek olduğu, suyun dibine çöküp suyla karışıyorsa bebeğin kız olduğu düşünülür.

Bıçak ve Makas Yöntemi

Bebeğin cinsiyetini erkenden öğrenmek için kullanılan geleneksel yöntemlerden birisi ise bıçak ve makas yöntemdir. Bunun için anne adayından habersiz iki minderin altına bıçak ve makas saklanır ve ondan iki minderden birine oturması istenir. Eğer anne adayı minderlerden altında bıçak olana oturusa bebeğin erkek olduğa, eğer makas olana oturursa bebeğin kız olacağına inanılır.

Tuz ile Hamilelikte Bebek Cinsiyet Tespiti

Tuz kullanılarak cinsiyet tespiti yapılan geleneksel yöntemde anne adayının başına gizlice tuz serpiştirilir ve biraz beklenir. Eğer anne adayı kendi burnuna dokunursa bebeğin erkek, eğer kendi ağzına dokunursa bebeğin kız olduğu düşünülür.

Karbonat Testi

Evde bebeğin cinsiyetini belirleme yöntemlerinden birisi de karbonat testidir. Fakat bunun için gebeliğin 10 haftası geçmiş olmalıdır. Bu yöntemin gerçeklik payı diğerlerine göre daha çok olduğu düşünülmektedir. Çünkü karbonatın idrarla tepkimesinin anne adayının vücudundaki baskın hormona göre farklılık gösterdiği sanılmaktadır. Bu test için anne adayı öncelikle bir gebelik testi yaptırıp gebeliğinden emin olur. Sonrasında ise cam bir kabın için 1 yemek kaşığı karbonatı ekleyerek üzerine bir miktar idrarını damlatır. Karışımın gazoz benzeri köpürmesi durumunda bebeğin erkek olduğuna, köpürmediği durumda ise bebeğin kız olduğuna inanılır.

Kırmızı Lahana Testi

Gebelikte evde cinsiyet belirlemek için kırmızı lahana testine de başvurulabilmektedir. Bunun için öncelikle bir miktar kırmızı lahana kaynatılıp ardından suyu süzülmektedir. Bir kaba süzülen sudan alınır ve üzerine birkaç damla idrar damlatılır. Eğer su mora dönüyorsa bebeğin erkek olacağı, pembe olarak kalıyorsa bebeğin kız olacağı düşünülür.  

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT