2019-09-29 23:07:11 | Son Güncelleme : 2022-09-12 16:59:08

Zerdeçal Karabiber Kürü Nasıl Yapılır Faydaları Nelerdir

Amerikalı Dr. Carolyn Anderson, zerdeçalın inanılmaz özelliğini keşfederek büyük bir üne kavuştu. Kanser hastalıkları hakkında birçok araştırma ve çalışma yürüten Anderson, Doğu Hindistan halkında görülen kanser vakalarının çok düşük oranlarda

Zerdeçal Karabiber Kürü Nasıl Yapılır Faydaları Nelerdir

Zerdeçal Karabiber Zeytinyağı Karışımı Ne İşe Yarar?

Amerikalı Dr. Carolyn Anderson, zerdeçalın inanılmaz özelliğini keşfederek büyük bir üne kavuştu. Kanser hastalıkları hakkında birçok araştırma ve çalışma yürüten Anderson, Doğu Hindistan halkında görülen kanser vakalarının çok düşük oranlarda olduğunu fark etti. Araştırmalarına devam ettiğinde ise halkın sık sık zerdeçal tükettiğini tespit etti. Dr. Anderson, araştırmaları sonucunda 3 malzemeyle kanserden korunmanın mümkün olduğunu açıkladı.

Dr. Carolyn Anderson tarafından verilen bitkisel tarifin içerisinde zerdeçal, öğütülmüş karabiber ve zeytinyağı bulunmaktadır. Zerdeçal özellikle prostat, kolon, meme, beyin ve diğer kanser türlerine yakalanma riskini önlemektedir. Karabiber ise bu önleyici etkiyi %200 oranında kuvvetlendirir.

Dr. Carolyn Anderson Tarafından Verilen Zerdeçal Karabiber Ve Zeytinyağı Kürü Tarifi

Ünlü Dr. Carolyn Anderson, hazırlanan karışımın çorbalarla, yemeklerle ya da salatalarla birlikte tüketilebileceğini açıkladı. Kürü hazırlamak için ½ tatlı kaşığı saf zeytinyağı, ¼ tatlı kaşığı zerdeçalı ve ¼ tatlı kaşığından biraz daha az olacak şekilde az öğütülmüş taze karabiberi karıştırmak gerekiyor. Hazırladığınız karışımı pişen yemeklerin içerisinde tüketecekseniz, yemeğin sonuna ilave etmeniz tavsiye edilmektedir. Ayrıca günde en az 3 kez, düzenli şekilde tüketmeye de özen göstermelisiniz.

Dr. Anderson, yapılan bu karışım ile kanseri engellemenin mümkün olduğunu açıkladı. Aynı zamanda mevcut olan kötü huylu kanser hücrelerinin öldüğüne de dikkat çekti. Yapılan araştırmalar, kemoterapi tedavisi ile sonuç alınamayan kanser vakalarında dahi zerdeçalın olumlu etkiler sağladığını kanıtlamıştır.

Dr. Feridun Kunak Zerdeçal Karabiber Zeytinyağı Kürü Malzemeleri

  1. 1 yemek kaşığı zerdeçal
  2. ½ tatlı kaşığı kadar karabiber
  3. ½ fincan zeytinyağı (tercihen sızma olmalı)
  4. 1 orta boy kase yoğurt

Feridun Kunak Zerdeçal Karabiber Kürü Yapılışı

Öncelikle bir tavada zeytinyağı ve zerdeçalı karıştırın. Üzerine karabiberi ekleyin. Tavanın altını açarak ısınmasını bekleyin. Bu sırada malzemelerin yanmamasına dikkat etmelisiniz, yalnızca ısıtılması gerekiyor. Hazırladığınız karışımı yoğurtla karıştırarak tüketin. Bu kür, her gün düzenli olarak tüketilebilir. Diyabet hastalığınız yoksa içerisine az miktarda bal da ilave edebilirsiniz. Günde 3 kez düzenli şekilde yerseniz bağışıklık sisteminiz güçlenir, hastalıklardan korunursunuz ve vücut direnciniz artış gösterir. Aynı zamanda genetik olarak kansere yakalanmaya meyilli olan kişilerde, riski ortadan kaldırır.

Dr. Erkan Topuz Zerdeçal Karabiber Zeytinyağı Kürü Tarifi

Türkiye’nin en başarılı ve en ünlü doktorlarından biri de Prof. Dr. Erkan Topuz’dur. Topuz, “kanser uzmanı” ünvanı ile tanınmaktadır. Dr. Erkan Topuz şu bilgileri vermektedir; Zerdeçal, uzun ve sağlıklı bir hayat sürmenin sırrıdır. Ancak vücutta emilebilmesi için karabiber ve zeytinyağı ile birlikte tüketilmesi gerekir. Yemeklere ya da çorbalara eklenirse etkisini gösteremez. Bu baharatı tüketmenin en sağlıklı şekli ise karabiber, zeytinyağı, kekik, pul biber ve 1.5 yemek kaşığı taze zerdeçal ile hazırlanan karışımdır. Taze zerdeçal bulamazsanız toz da kullanabilirsiniz. Hazırladığınız karışımın üzerine bolca limon sıktıktan sonra ekmek batırarak hayatınızın sonuna kadar tüketebilirsiniz.

Prof. Dr. Derya Uludüz Zerdeçal Karabiber Zeytinyağı Kürü Tarifi

Zerdeçalın en güçlü etkilerinden biri, vücutta iltihap oluşumunu engellemesidir. Bu etkiyi içerisinde bulunan kurkumin maddesi ile gerçekleştirir. Böylece dokular sağlığına kavuşur, kaybedilen fonksiyonlardan yeniden kazanılır ve yaşlanma süreci doğal bir şekilde yavaşlatılmış olur. 

Yapılan araştırmalar, düzenli zerdeçal tüketimi ile kanserli hücre artışının engellendiğini kanıtlamıştır. Aynı zamanda tümörlerin beslenmesini sağlayan yeni damarların oluşmasını da önlemektedir. Bu sayede kanserin çevre dokulara ve organlara yayılması engellenmiş olur. Zerdeçal, yalnızca kansere karşı koruyucu etki sağlamaz. Aynı zamanda sindirim sistemini korur, karaciğerin sağlığını korumasını destekler, eklem ve kaslarda görülen ağrıları tedavi eder, hazımsızlığı önler ve safra akışının sürmesini sağlar.

Zerdeçal, güzellik sektöründe de sık sık tavsiye edilen doğal bir üründür. Yaraların üzerine uygulanırsa antibakteriyel etki sağlar. Ayrıca akneleri tedavi eder ve daha sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur. Tüm bu olumlu etkilerden yararlanmak için, gün içerisinde 1 ya da 2 gram kadar zerdeçal tüketimi tavsiye edilmektedir. Bu miktar yaklaşık olarak bir ya da iki silme çay kaşığına denk gelir. Toz zerdeçalın tadı baskın olduğu için tüketimi zor olabilir. Bu durumda 1 yemek kaşığı yoğurt, ½ tatlı kaşığı zeytinyağı, ½ çay kaşığı karabiber ve ½ tatlı kaşığı zerdeçalı karıştırarak tüketebilirsiniz. Karışımın içerisine eklediğiniz zeytinyağı, zerdeçalın vücutta emilimini güçlendirir. Karabiber ise etkisinin 4 kata kadar artmasını sağlayacaktır.

Mavi Kadın