Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
2021-01-30 13:35:49 | Son Güncelleme : 2022-09-12 16:58:29

Zeytinyağı Limon Maskesi Nasıl Yapılır Suna Dumankaya Tarifi

Google News

Biz kadınlar için cilt güzelliği çok mühimdir. Güzel bir cilde sahip olmak için çeşitli doğal maskeler deneriz. Bu maskelerden biri de zeytinyağı ve limon karıştırılarak yapılan yüz maskesidir.

Zeytinyağı Limon Maskesi Nasıl Yapılır Suna Dumankaya Tarifi

Biz kadınlar için cilt güzelliği çok mühimdir. Güzel bir cilde sahip olmak için çeşitli doğal maskeler deneriz. Bu maskelerden biri de zeytinyağı ve limon karıştırılarak yapılan yüz maskesidir.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Yüzü Pürüzsüzleştiren Bebek Gibi Cilt İçin Zeytinyağı Limon Maskesi

1 miktar saf zeytinyağı, sıcak su, 4 damla limon suyuyla karıştırın.Yüzünüzü masajdan önce sabun kulanmadan ılık su ile yıkayın,soğuk su ile durulayın. Sonra bir miktar zeytinyağı ile hafif masaj yapın ve bir süre öylece bekletin. Tekrar sabun kulanmadan ılık su ile yıkayın, soğuk su ile durulayın. Bu işlemden sonra yüzünüze taze yumuşak ve pürüzsüz olacaktır.

Zeytinyağı ve Limon İle Cildi Pürüzsüzleştiren Güzelleştiren Maske Tarifi

Malzemeler

 1. 1 yemek kaşığı zeytinyağı
 2. 1 yemek kaşığı limon suyu

Bir kasedeimon suyunu zeytinyağı ile iyice karıştırın. Bunu yüzün her yerine uygulayın ve bir veya iki dakika masaj yapın. 30 dakika bekletin ve ardından ılık suyla durulayın. Son olarak soğuk suyla durulayın.Bunu haftada 2-3 kez yapın.Limon suyu gözenekleri açar ve cildi aydınlatır. Aynı zamanda büzücü ve antiseptiktir.

Zeytinyağı ve Limon Karışımının Cilde Faydaları Nelerdir

 1. Zeytinyağı ve limon karıştırılıp hazırlanan yüz maskesi cildin elastikiyetini, pürüzsüzlüğünü, nemliliğini ve doğal ışıltısını artırmaya yardımcı olur.
 2. Zeytinyağı, cildimizin doğal yağlarının kimyasal yapısına en yakın yağ olarak kabul edilir. Parlak ve sağlıklı bir cilt sağlamanın yanı sıra, siyah nokta ve beyaz nokta gibi diğer cilt problemleriyle mücadelede de çok etkilidir.
 3. Limon suyu doğal olarak cilt hasarını ve erken yaşlanmayı önlemeye yardımcı olabilecek bir antioksidan olan C vitamininden bol miktarda içerir.
 4. Zeytinyağı, cildin yaşlanma sürecini hızlandıran serbest radikallerin zararlı etkilerinden cildi korumaya yardımcı olan oleik asit ve skualen gibi bol miktarda antioksidanlar içerir
 5. Limon, gözeneklerinizin kapanmasına ve yüzünüzün sıkılaşmasına yardımcı olduğu için cildi sıkılaştırıcı olarak kullanılabilir
 6. Zeytinyağı iyi bir nemlendirici olduğu için cildin nemli kalmasını sağlarken, aynı zamanda cildi esnek ve parlak hale getirir, kış aylarında kurumasını engeller.
 7. Limon C vitamini ve sitrik asit açısından zengindir, bu nedenle zeytinyağı ile birlikte maske olarak kullanıldığında cildinizi aydınlatmaya ve beyazlatmaya yardımcı olabilirler.
 8. Zeytinyağı, siyah noktalar ve beyaz noktalar için doğal bir tedavi yöntemidir.
 9. Zeytinyağı cildinizi sağlıklı ve içten parlak hale getiren cilt hücresi döngüsünü artıran E vitamini, flavonoidler ve polifenoller içerir.
 10. Zeytinyağı, bakteri, mantar ve virüslere karşı savaşır, cilt enfeksiyonlarının tedavisine yardımcı olabilir

Limon Suyu ve Zeytinyağı Maskesinin Cilde Zararları Nelerdir?

 1. Limon suyu asidiktir ve cildi kolayca tahriş eder ve kaşıntı, yanma ve kızarıklıklara neden olabilir.
 2. Limonun asidik yapısı nedeniyle cildinizi kurutucu etkisi vardır. Aşırı miktarda limon suyu ile yapılan cilt maskelerini kullanmaktan kaçının
 3. Limon suyunu yüzünüzde kullanmadan önce daima su, zeytinyağı veya gül suyu ile seyreltin. Aksi takdirde ciltte kuruluk, kızarıklık ve tahrişe neden olabilir.
 4. Yüzünüze limon suyu zeytinyağı maskesi sürdükten sonra asla güneşe çıkmayın, cilt lekesine neden olabilir
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.