Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

50 milyon liralık vurgun! Yaprak Dökümü'nün Ahmet'i Yusuf Atala da gözaltında

Mavi Kadın>Magazin>50 milyon liralık vurgun! Yaprak Dökümü'nün Ahmet'i Yusuf Atala da gözaltında

Yalova’da “Ücretsiz tatil kazandınız.” tuzağıyla gerçekleştirilen 50 milyon liralık devre mülk dolandırıcılığı operasyonunda, 29 kişi gözaltına alındı ve adliyeye sevk edildi. Gözaltına alınanlar arasında, Yaprak Dökümü dizisiyle tanınan ünlü sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu Yusuf Atala'nın da bulunduğu öğrenildi.

50 milyon liralık vurgun! Yaprak Dökümü'nün Ahmet'i Yusuf Atala da gözaltında

Yalova Cumhuriyet Başsavcılığı, "devre mülk tatili" adıyla binlerce insanın mağduriyetinin artması üzerine iki yıl önce dosya için tek savcı görevlendirdi. Bu süreçte gizli yürütülen soruşturma kapsamında çok sayıda mağdurun dosyasının tek elden incelenmesini sağlayan Başsavcılık, dosyanın son aşamaya gelmesini sağladı.

Titizlikle yürütülen soruşturmada, Termal ilçesindeki bir termal otele kısa mesaj ve internetteki paylaşımlardan "Ücretsiz tatil kazandınız" vaadiyle getirilen kişilere devre mülk hissesi sattıkları ancak çeşitli bahanelerle tatil yapmalarına izin vermedikleri, aidat ödemek istemeyenleri icra ile tehdit ettikleri öne sürülen zanlılara yönelik operasyon başlatıldı.

50 milyon liralık vurgun! Yaprak Dökümü'nün Ahmet'i Yusuf Atala da gözaltında

Başsavcılığın, daha önce aynı konuda takipsizlik kararı verilen başvuruları da dahil ederek genişlettiği soruşturmada verilen talimat doğrultusunda İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Yalova, Adana, İstanbul ve Kütahya ile Aydın'ın Kuşadası ilçesinde belirlenen adreslere eş zamanlı baskınlar yapıldı. Çok sayıda materyalin ele geçirildiği operasyonda, şirketin yöneticileri başta olmak üzere 29 şüpheli yakalandı.

Gözaltına alınan zanlıların, ücretsiz tatil vaadiyle otele gelenleri zorunlu olduklarını söyleyip toplantıya katılımlarını sağladıkları, misafirlerin giyim tarzlarına uygun kıyafetler giymiş personelle görüştürerek devre mülk satın almaya ikna etmeye çalıştıkları ortaya çıktı.

ÜNLÜ OYUNCU DA GÖZALTINDA

Yalova'da gerçekleştirilen "Ücretsiz tatil kazandınız" tuzağıyla yapılan 50 milyon liralık devre mülk dolandırıcılığı operasyonunda, Yaprak Dökümü dizisinde Ahmet karakterini oynayan Yusuf Atala'nın da gözaltına alındığı öğrenildi.

50 milyon liralık vurgun! Yaprak Dökümü'nün Ahmet'i Yusuf Atala da gözaltında

YÜKSEK KARLA SATIŞ YAPMA VAADİ

Şüphelilerden bazılarının, müşteri gibi davranıp sözde devre mülk satın aldığına ilişkin anonslar yapıldığı, sözleşmedeki tarihlerde boş yer olmadığını ileri sürerek "kırmızı dönem satışı" olarak adlandırdıkları bir üst kategoriye geçmeye ikna etmeye çalıştıkları, bazılarının bu tuzağa düşüp ikinci kez dolandırıldığı da tespit edildi.

Zanlıların, savcılığa şikayet edenlerin kendilerine ulaşmaması için 21 ayrı şirket kurarak eylemlerine devam ettiği anlaşıldı.

Muhatap bulamayan mağdurların, işten ayrılırken bilgilerini alan eski çalışanlar tarafından "yüksek karla satış yapma" vaadiyle bir kez daha tuzağa düşürüldüğü bilgisine ulaşıldı.

50 milyon liralık vurgun! Yaprak Dökümü'nün Ahmet'i Yusuf Atala da gözaltında

Mağdurları arayarak "yabancı yatırımcılara yüksek karla satış" vaadinde bulunan eski çalışanların, kredi çektirerek, katkı payı ödeterek haksız kazanç sağladıkları tespitinde bulunuldu.

"Nitelikli dolandırıcılık" eylemleriyle 50 milyon liradan fazla haksız kazanç sağladıkları öne sürülen 29 zanlının emniyetteki işlemleri sürüyor. 

Kaynak : Mavi Kadın, AA
Editör : Elif Demirtaş Bilir
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...