Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Ağda Makinesi Nasıl Temizlenir Püf Noktaları Öneriler

Mavi Kadın>Yaşam>Ağda Makinesi Nasıl Temizlenir Püf Noktaları Öneriler

Boncuk veya sir ağda uygulaması sonrası hijyen ve temizliği çok önemlidir.

Ağda Makinesi Nasıl Temizlenir Püf Noktaları Öneriler

Boncuk veya sir ağda uygulaması sonrası hijyen ve temizliği çok önemlidir. Ağda makinasını her kullandıktan sonra temizlemek çok önemlidir. Aksi taktirde ağda makinasının kullanım ömrü azalır.

Sir ağda veya boncuk ağda makinası kullandıktan sonra ister isteme kartuş ağda makinasına akar ve leke kalır. Ağda makinasına akan kartuju temizlemek için birçok yöntem bulunur. Bu yöntemler sayesinde ağda makinası temiz ve daha hijyenik bir hale gelir. Böylece daha uzun ömürlü kullanmanız mümkündür.

Yazımızın devamında sir ağda ve boncuk ağda makinası nasıl temizlenir ve püf noktaları nelerdir konusunu ele aldık. Hemen hemen her evde bulunan malzemelerle ağda makinanızı temizleyebilirsiniz.

Boncuk Ve Sir Ağda Makinesi Nasıl Temizlenir Püf Noktaları

Bebe yağı ile temizleme;

Malzemeler:

  • 1 fincan bebe yağı
  • Herhangi bir bez

Yapılışı;

Sir ağda veya boncuk ağda makinasına bulaşmış ağda lekesinden kurutulmak için ilk yöntem bebek yağı ile temizlemek olacaktır. Evde yoksa bile marketlerde kolayca bulabilirsiniz. Bebe yağını ağda sonrası cildimize sürdüğümde ağda kalıntılarını kolaylıkla çıkardığı gibi, ağda makinasının üzerinde kalan kalıntılar içinde solüsyon olarak kullanılır.

Öncelikle ağda kalıntıları bir spatula yardımıyla kazılır. Ardından bir bezin üzerine bir miktar bebe yağı dökülmeli ve yavaş hareketleriyle silinmelidir. Aynı zamanda bebe yağıyla ağda makinasını temizleyebileceğiniz gibi vücudunuzda kalan ağda kalıntılarını da temizleyebilirsiniz. Böylece bebe yağı cilde sürüldüğünde cildi besler, ağda kalıntılarını giderir ve mis gibi kokar.

Zeytinyağı ile temizleme;

Malzemeler:

  • Sızma zeytinyağı
  • Tek kullanımlık bez

Yapılışı;

Zeytinyağını sir ağda ve boncuk ağda makinasının üzerindeki ağda kalıntılarını giderebilmek için solüsyon olarak kullanılır. Eğer evde zeytinyağı yoksa, ayçiçek yağı da kullanabilirsiniz. Aynı zamanda saf zeytinyağı cildin kuruluğunu giderir, cildi besler ve ciltteki ağda kalıntılarını giderir.

Ağda makinasının üzerindeki ağda kalıntıları gidermek için öncelikle ağdanın soğumasını beklemek gerekir. Ardından elinize eldiven giyin ve spatula yardımıyla ağda makinasının üzerinde ağda kalıntılarını temizleyin. Daha sonra bir bezin üzerine zeytinyağı dökün ve ağda makinasını silin. Zeytinyağı ile ağda makinası güzelce temizlendikten sonra, ağda makinesi yağlı olacağından çevredeki toz veya kir makinaya bulaşabilir. Bunun için zeytinyağı ile ağda makinası temizlendikten sonra sabunlu bezle birkaç defa silinir ve nemli temiz bir bezle güzelce temizlenir. Ardından kuru bir havlu ile ağda makinası kurulanır.

Makine Yağı ile temizleme;

Malzemeler;

  • Makine yağı
  • Bez
  • Sabun
  • Su

Yapılışı;

Sir ağda veya boncuk ağda makinasının üzerindeki ağda kalıntılarını gidermek için bir diğer yöntem ise makine yağı ile temizlemedir. Ağda makinasının üzerindeki kalıntıları gidermek için öncelikle ağdanın soğuması beklenmeli, ardından spatula yardımıyla temizlenmelidir. Daha sonra makine yağını, ağda makinasının üzerine biraz dökmeli ve 5 dakika kadar beklemelisiniz. Ardından temiz bir bezle ağda makinası güzelce temizlenir. Tekrardan deterjanlı bir bez ile tekrardan silinir ve nemli bezle durulanır.


Editör : Nefise Anlağan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...