Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Aile Destek Paketi Ağustos ödemeleri yattı mı, ne zaman hesaba yatacak? Başvuru şartları…

Mavikadin>Yaşam>Aile Destek Paketi Ağustos ödemeleri yattı mı, ne zaman hesaba yatacak? Başvuru şartları…

Aile Destek Paketi ödemelerinin ne zaman yatacağı vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Yardım desteğinden faydalanacak kişiler konu ile ilgili detaylı araştırma yapıyor. Peki, Aile Destek Programı ödemeleri ne zaman yatacak? Aile destek yardımı başvuru şartları neler? Detaylar haberimizde…

Aile Destek Paketi Ağustos ödemeleri yattı mı, ne zaman hesaba yatacak? Başvuru şartları…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen devlet desteği bir yıl daha uzatıldı. Hak sahipleri konuyla ilgili ‘2023 Ağustos ayı Aile Destek Programı ödemeleri yattı mı?’, ‘Aile destek ödemeleri ne zaman yatacak?’ Sorularının cevaplarını araştırıyor. Ailelerin gelir durumlarına göre 850 TL ile 1250 TL arasında yapılan ödeme yapılıyor. İşte, Aile Destek Ödemesi ile ilgili merak edilen tüm detaylar:

AİLE DESTEK PAKETİ AĞUSTOS AYI ÖDEMELERİ NE ZAMAN YATACAK?

Habertürk.com sitesinde yer alan haberde; konu ile ilgili Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından açıklama yapılmadığı paylaşıldı. Geçmiş ayların ödeme tarihleri baz alındığında Aile Destek Paketi Ağustos ayı ödemelerinin ayın 15’inden sonra hesaplara yatırılması tahmin ediliyor.

AİLE DESTEK PROGRAMI ÖDEMESİ UZATILDI MI?

Aile Destek Paketi ödemeleri uzatıldı. Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye Aile Destek Programı'nın bu sene de devam etmesi kararını aldık." ifadelerini kullandı.

Bakanlıkta yer alan açıklamaya göre; Aile Destek Programı ödemesi, 850 TL ile 1.250 TL arasında değişen tutarlarda olmak üzere en fazla 12 ay süreyle gerçekleştirilecekti.

12 aylık ödeme döneminin son ödemesi 2023 yılı Haziran ayı için olup bu dönemin ödemesi takip eden Temmuz ayı gerçekleştirilerek söz konu destek programı sona erecekti.

Aile Destek Paketi Ağustos ödemeleri yattı mı, ne zaman hesaba yatacak? Başvuru şartları…

AİLE DESTEK ÖDEMESİNDEN KİMLER FAYDALANACAK, BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Aile Destek Ödemesi programın desteğinden ihtiyaç sahibi olduğuna kanaat getirilen herkes yararlanabilecek. Mevcutta sosyal destek yardımı alanlar da ek olarak bu destekten faydalanabilecek.

Aile Destek Programına başvuran kişinin:

  • Türk vatandaşı olmaması,
  • Mavi Kart sahibi olması,
  • Yerleşim adresinin yurt dışında olması,
  • 18 yaşından küçük olması,
  • Hanesinde memur, kamu işçisi, noter veya muhtar olarak çalışan ya da yurtdışında çalışan, yurtdışı borçlanan yahut özel sandıklar kapsamında olan kişi ya da kişilerin bulunması durumlarında başvurular değerlendirmeye alınamayacaktır.

AİLE DESTEK PROGRAMI ÖDEMELERİ KAÇ TL?

Aile Destek Programı ödemeleri kişi başına düşen aylık gelir aralığına göre hesaplanıyor. Bu kapsamda hane içinde kişi başına düşen aylık gelir aralığına göre ödeme tutarları şöyle:

  • 450 TL ve altı olanlar: 1.250 TL,
  • 450 TL üzeri - 911,15 TL ve altı olanlar: 1.100 TL,
  • 911,15 TL üzeri - 1372,30 TL ve altı olanlar: 950 TL,
  • 1372,30 TL üzeri - 1833,45 TL'den az olanlar: 850 TL alacak.

AİLE SOSYAL YARDIM BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Aile Destek Programı başvuruları, e-Devlet Kapısı üzerinden ya da ikametgâh adresinin bağlı olduğu 3294 sayılı Kanun kapsamında kurulmuş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yapılabilmektedir. E-Devlet kullanmayan vatandaşlar bakanlığın herhangi bir kuruma giderek başvurusunu tamamlayabilecek.

AİLE SOSYAL YARDIM BAŞVURULARI İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Melike Anlağan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...