Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Aklınızı oynatacak zeka bulmacası: Görseldeki 3 ayıyı 23 saniyede bulanların IQ'su alarm veriyor

Mavikadin>Keşfet>Aklınızı oynatacak zeka bulmacası: Görseldeki 3 ayıyı 23 saniyede bulanların IQ'su alarm veriyor

Psikanalizlerin parçası olarak kullanılan optik illüzyonlar, görsel ve zekâ gelişimini destekliyor. Algı uzmanları, zekâ oyunlarını düzenli olarak çözmenin analitik ve eleştirel düşünme becerilerini geliştirdiğini belirtiyor. Zihin duvarlarınızı zorlayacak bir testle karşınızdayız. Takım elbiseli adamların arasında gizlenen üç ayıyı 23 saniyede bulmanız gerekiyor. Bunu çok az kişi yapabiliyor ve başaranların IQ seviyesi yüksek kabul ediliyor.

Psikanalizlerin parçası olarak kullanılan optik illüzyonlar, görsel ve zekâ gelişimini destekliyor.
Psikanalizlerin parçası olarak kullanılan optik illüzyonlar, görsel ve zekâ gelişimini destekliyor.

Yaklaşık 2 yüz yıl önce hastalar üzerinde dikkat, bilişsel ve görsel zekâ ölçmek için kullanılmaya başlanan optik illüzyonlar, günümüzün popüler zekâ oyunları haline geldi. Artık hem eğlence hem de beyin faliyetlerini desteklemek için optik ilüzyonlar sık sık tercih ediliyor. Uzmanlar ise bulmaca ve illüzyonları her yaşa tavsiye ediyor. Özellikle çocukların bilişsel zekalarını geliştiren, dikkat eksikliği gibi sorunları çözmede yardımcı olan bu testler, yaşlıların da beyin faliyetlerini artırarak nörolojik hastalıklarla başetmesine katkı veriyor.

Zihin duvarlarını adeta çatlatacak zorlayıcı bir test sunuyoruz. Takım elbiseli adamların arasında gizlenen üç ayı var. Size verilen görev ise 23 saniyede ayıları tespit etmek. Unutmayın, optik illüzyon testlerinde aranılanı bulmaktansa süre çok daha önemli. Belirtilen sürede istenileni bulmanız bilişsel ve görsel zekanızın ne kadar iyi çalıştığı konusunda sizi aydınlatabilir.

Hazırsanız başlayabilirsiniz.

Aklınızı oynatacak zeka bulmacası: Görseldeki 3 ayıyı 23 saniyede bulanların IQ'su alarm veriyor

3 AYIYI 23 SANİYEDE BULABİLDİNİZ Mİ?

Uzmanlar beyninin daha aktif olmasını isteyenler için görsel ve bilişsel zekayı geliştiren optik illüzyonları her gün çözmelerini tavsiye ediyor. Zihinsel ve kavramsal yetilerinize katkı sağlayan her optik illüzyonun algı noktası farklı olur. Bu testte algı, yüzlerce takım elbiseli adamların arasında detaycılığınızı kullanarak üç ayıyı tespit etmek.

Eğer dikkat mekanizmanız yeterince iyi çalışmıyorsa işler biraz zorlaşabilir. Çünkü şu ana kadar sadece 23 saniyede gizlenen ayıları gören kişilerin sayısı çok az. Ayıları 23 saniyede görebildiyseniz keskin gözlere sahip olduğunuzu belirterek sizi ayakta alkışlıyoruz. Algı uzmanları, beyninizi zor bulmacalarla ne kadar çok çalıştırırsanız, o kadar zeki ve dikkatli olabileceğinizi belirtiyor.

Aklınızı oynatacak zeka bulmacası: Görseldeki 3 ayıyı 23 saniyede bulanların IQ'su alarm veriyor

Hızlı kavrama yetisi kazanmak için her gün düzenli olarak optik illüzyon testi çözebilirsiniz. Bu tarz içerikleri görmek ve IQ'nuzu test etmek için Mavikadın sitesindeki diğer testlerimize göz atabilirsiniz…

Diğer zeka testlerimiz için tıklayınız... 

Kaynak : Mavi Kadın, tgrthaber.com.tr
Editör : Nefise Anlağan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
3 Görüş
Soner06 Ocak 2023 - 03:40
Ulan 4 ayı var angutlar ????
Xanim19 Kasım 2022 - 16:36
5.12
Tuğkan YEŞİLÇAY 18 Kasım 2022 - 20:18
Adım Tuğkan soy adım YEŞİLÇAY boyum 1.32 Yaşım 9
Sonraki Haber Yükleniyor...