Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Ali Cabbar kimdir? Hikayesi gerçek mi? Ali Cabbar nerede ve ne zaman yaşadı?

Mavikadin>Biyografi>Ali Cabbar kimdir? Hikayesi gerçek mi? Ali Cabbar nerede ve ne zaman yaşadı?

Sosyal medyada bir hayli gündem olan Ali Cabbar’ın bilinmeyen hikayesini herkes merak ediyor. Ünlü şarkıcı Emir Can İğrek’in yeni albümünde yer alan şarkıya adını veren Ali Cabbar kimdir? Hikayesi nasıl ortaya çıktı? İşte detaylar…

Ali Cabbar kimdir? Hikayesi gerçek mi? Ali Cabbar nerede ve ne zaman yaşadı?

Ali Cabbar kimdir, hikayesi gerçek mi diye soranlar günden güne artıyor. Peki, bu bilinmeyen hikayeyi öğrenmek ister misiniz? Emir Can İğrek’in şarkısındaki Ali Cabbar ismi nereden geliyor? Böyle bir kişi gerçekte var mı?

Son günlerde sosyal medyada en çok konuşulan konular arasında yer alan Ali Cabbar şarkısının sözlerinin anlam ifade edip etmediği merak konusu. Konuyla ilgili detaylar ve merak edilenler için bilgileri paylaşalım.

EMİR CAN İĞREK ŞARKISI OLARAK TANINDI

Günlerdir konuşulan ve merak uyandıran Ali Cabbar, bir Emir Can İğrek şarkısı olarak biliniyor. Gerçekteyse herkes hikayesini merak ediyor. ‘Ali Cabbar kimdir?’, ‘Ali Cabbar nereli, hikayesi nedir?’, ‘Ali Cabbar gerçek mi?’ soruları herkesin aklında dönüyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Emir Can İğrek, şarkısında konu olan Ali Cabbar hakkında detayları açıkladı.

ALİ CABBAR’IN HİKAYESİ NASIL?

Okuyanları derinden etkileyen hikayesiyle Ali Cabbar, Tekirdağ’ın bir köyünde yaşar. Beş çocuklu bir ailenin ortanca oğlu olan Ali Cabbar, babasıyla birlikte gırnatasıyla düğünlerde bulunur.

Ali Cabbar gittiği düğünlerden birinde bir kıza sevdalanır. Ancak kızın ailesi, kızlarını başka birine verir. Günlerden bir gün babasının Ali Cabbar’a “Al gırnatanı oğlum, akşama düğün var. Yürü Ali Cabbar.” demesi üzerine bir düğüne gider. Ali Cabbar, gırnatasını çalmak üzere gittiği düğünün sevdiği kızın düğünü olduğunu fark eder.

Ali Cabbar kimdir? Hikayesi gerçek mi? Ali Cabbar nerede ve ne zaman yaşadı?

Kara sevdaya tutulan Ali Cabbar bunun üzerine askere gitme kararı alır. Bundan 6-7 ay sonra köye Ali Cabbar’ın şehit düştüğünün haberi verilir. Ali Cabbar için yazılan sözler şöyledir:

“Bu ne derttir bu nasıl sınavdır

Anlayabilirsen anla Ali Cabbar

Yükün’ almış buralara küsmüş

Askere yazılmış gider Ali Cabbar

Gideli 6-7 ay olmuş

Haberi de düşmüş köye Ali Cabbar

Sesi susmuş, gırnatası susmuş

Bir türkü bırakmış bize Ali Cabbar...”

ALİ CABBAR HİKAYESİ GERÇEK Mİ?

Şarkıyı dinleyen herkesi merak ettiren Ali Cabbar’ın hikayesinin gerçek olup olmadığı da bilinmeyenler arasında. Konuyla ilgili herhangi bir kesin bilgi yok. Ali Cabbar gerçekte yaşadı mı, böyle bir olay gerçekleştir mi bilinmez; hikâyenin anonim olarak anlatılan kurgu olduğu düşünülüyor.

BU VİDEO DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Simgenur Gök
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...