Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Apple açıkladı: ChatGPT rakibi geliyor

Mavikadin>Tekno kadın>Apple açıkladı: ChatGPT rakibi geliyor

OpenAI tarafından geliştirilen yapay zeka destekli sohbet robotu ChatGPT ile başlayan yapay zeka devrimi, teknoloji şirketlerinin neredeyse tamamına yayıldı. Teknoloji şirketleri arasında yalnızca Apple tarafından somut bir adım gelmemişken şirket CEO'su tarafından dikkat çekici açıklamalar yapıldı.

Apple açıkladı: ChatGPT rakibi geliyor

OpenAI tarafından geliştirilen yapay zeka destekli sohbet robotu ChatGPT, neredeyse tüm dünyaya yayıldı. ChatGPT'nin yayılması üzerine büyük teknoloji şirketleri de kendi yapay zeka destekli robotlarını geliştirdi. Hal böyle olunca gözler, Apple tarafına çevrildi ve şirketten bu alanda uzun süredir somut bir adım beklenmeye başladı. Apple CEO'su Tim Cook, konuyla ilgili ilk kez çarpıcı açıklamalar yaptı.

TIM COOK, YAPAY ZEKA ÇALIŞMALARININ SÜRDÜRÜLDÜĞÜNÜ BELİRTTİ

Tim Cook; Apple ürünlerindeki Düşme Algılama ve Tahmine Dayalı Yazma gibi özellikleri hatırlatarak ürünlerinin birçoğunda yapay zeka teknolojilerini zaten kullandıklarını hatırlattı.

Ünlü CEO, söz konusu özelliklerin yanında bir de üretken yapay zekayı her zaman araştırdıklarını ve yapacak daha çok işleri olduklarını belirtti. Cook, işlerden önce de yani yapay zekayı Apple ürünlerinin derinliklerine eklemeden önce işe alım planları olduğunu dile getirdi. Ancak yapılacak projelerle ilgili ön bilgi paylaşımı gelmedi.

Öte yandan Apple CEO'sunun açıklamalarından önce şirketin Siri'yi artık tamamen kaldıracağı ve yerine iPhone'lara entegre edilecek bir yapay zeka destekli sohbet robotu getireceği iddiaları ortaya atılmıştı. Konuyla ilgili resmi açıklama gelmese de Apple'ın artık yapay zeka alanında çalışmalarını sürdürdüğü biliniyor.

Apple'ın ek olarak şirket içinde kullanılması için geliştirdiği AppleGPT adı verilen yapay zeka destekli sohbet robotu üzerinde çalıştığı biliniyor. Fakat AppleGPT'nin ayrı olarak mı çıkacağı yoksa Siri'nin yerine mi geleceği gizliliğini koruyor.

Kaynak : iMore
Editör : Helin Pastacı
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Bakmadan Geçme
Zamana karşı yarışan kadınlara yönelik hızlı ve etkili 7 kişisel bakım uygulaması
Tekno Kadın
Zamana karşı yarışan kadınlara yönelik hızlı ve etkili 7 kişisel bakım uygulaması
Çalışan anneler, aktif kariyer sahibi genç kadınlar veya birden fazla işi ve sorumluluğu olanlar… Hepimiz için ortak olan şey, zamana karşı yarışıyor oluşumuz. Gün içerisinde işlerimize yetişmeye çalışırken kendimize ayıracak vakti bulmak çoğunlukla imkânsız hale geliyor. Sizin için kişisel bakımınıza vakit ayırmayı hem kolaylaştıracak hem eğlenceli hale getirecek hızlı ve etkili yöntemleri listeledik.
Uygun fiyatlı ve kaliteli en iyi tost makinesi modelleri
Tekno Kadın
Uygun fiyatlı ve kaliteli en iyi tost makinesi modelleri
Sabah kahvaltılarının vazgeçilmezi, pratik atıştırmalıkların kurtarıcısı olan tost makineleri artık sadece ekmek kızartma işlevinden çok daha fazlasını sunuyor. Tost makinesi markaları arasından seçim yaparken hangi özelliklere dikkat etmeliyiz? Hangi markalar güvenilir ve dayanıklı ürünler sunuyor? İşte tüm bu soruların cevaplarına göz atacağız.
Burçlara göre erkeklere hediye alma rehberi… Hangi burca ne hediye alınır?
Tekno Kadın
Burçlara göre erkeklere hediye alma rehberi… Hangi burca ne hediye alınır?
Kadınlar için hediye seçimi karmaşık bir süreç olabilir ve hediyenin özel ve anlamlı olmasını isteriz. Ancak, bir erkeğe hangi hediyenin beğenileceğini belirlemek bazen zor olabilir. İşte bu noktada, burçlara göre hediye rehberi devreye giriyor. Her burcun kendine özgü bir karakteri bulunmaktadır ve bu karakterlere uygun hediyeler seçmek, karar verme sürecinizi kolaylaştırabilir. Burçlara göre hediye seçimleri, alıcıya özel ve düşünceli bir armağan sunma fırsatı tanır. İşte Burçlara göre erkeklere alınabilecek hediyeler… 
Sonraki Haber Yükleniyor...