Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Apple Watch 8 Serisi özellikleri: Kadınların doğurgan döneminde uyarı veriyor!

Mavi Kadın>Tekno kadın>Apple Watch 8 Serisi özellikleri: Kadınların doğurgan döneminde uyarı veriyor!

Apple'ın beklenen lansmanı gerçekleşti! Apple, her yıl Eylül ayında gerçekleştirdiği ve yeni ürünlerini tanıttığı ‘Apple Event’ı düzenledi. Tanıtımda başta İphone 14 modelleri olmak üzere Apple Watch Series 8 özellikleri ile dikkatleri üzerine çekti. Peki, Apple Watch 8 Serisi özellikleri neler? Detaylar haberimizde…

Apple Watch 8 Serisi özellikleri: Kadınların doğurgan döneminde uyarı veriyor!

Apple’ın bu yıl ki Apple Watch lansman etkinliğinde, Apple CEO’su Jeff Williams Apple Watch serisini anlatmak için sahneye çıktı. Williams yeni cihazın Series 8 olarak adlandırılacağını söyledi. Apple Watch Series 8 kadınların doğurganlık döneminde uyarı verecek bir özellik işe geldi. ‘Apple Watch Series 8’ Yumurtlama da dâhil olmak üzere sağlık verilerinin izlenmesine yardımcı olmak için kullanılabilecek yeni bir sıcaklık sensörüne sahip.

APPLE WATCH SERİES 8 ÖZELLİKLERİ NELER?

8'inci nesil yeni Apple Watch'ların tasarımı hemen hemen 7'inci nesil Apple Watch'larla aynı. Apple Watch 8 Serisi, 27 mm’lik kasayla satışa sunulacak. Tasarım konusunda fazla değişikliğe gidilmeyen akıllı saatler, sıcaklık, regl takibi ve kan şekeri ölçüm sensörü taşıyor.

Apple Watch 8 Serisi’ndeki sensörler uyku sırasında bilek sıcaklığını her beş saniyede bir kontrol ediyor. Kontrol ederken 0.1 °C kadar küçük değişimleri bile ölçebiliyor. Kullanıcılar egzersiz, uçak yolculuğu sonrası yorgunluk, hatta hastalık gibi etkenlere bağlı olarak referans sıcaklıkta geceden geceye oluşabilecek değişimleri Sağlık uygulamasında görebiliyor.

Apple Watch 8 Serisi özellikleri: Kadınların doğurgan döneminde uyarı veriyor!

Kadınların doğurgan döneminde uyarı veriyor!

Apple Watch 8 Serisi yeni bir sağlık uygulaması ile geldi. Bu özellik kadın sağlığı ve doğurganlığı özelinde kullanılması planlanıyor. ‘Sıcaklık sensörü’ sayesinde kadın sağlığına daha çok odaklanıyor ve doğurganlık ya da bedensel dönemlere odaklanıyor. Ateşli bir hastalık geçirdiğinizde veya siz daha hasta olduğunuzun farkında olmadan akıllı saat bunu tespit edecek.

Çok sağlam özellikler!

Ekranın tasarımında kullanılan inovasyonlar, Apple Watch 8 Serisini olağanüstü dayanıklı hale getiriyor. Kalın ön kristali, sağlam geometrisi ve düz yüzeyi, ekranın çatlamaya dayanıklı olmasını sağlıyor. Apple Watch 8 serisi, su ve toz geçirmiyor. Ayrıca çarpmalara da dayanıklı.

Vücut sıcaklığını algılıyor!

Apple Watch Series 8, uyku sırasında vücut sıcaklığıyla ilgili doğru ölçümler yapan yeni ve inovatif bir sensöre sahip. Hastalık ve egzersiz gibi sebeplerden dolayı vücut sıcaklığında değişimler meydana gelebilir. Sıcaklık algılama özelliği sayesinde genel zindelik durumunuz hakkında bilgi veriyor.

Apple Watch 8 Serisi özellikleri: Kadınların doğurgan döneminde uyarı veriyor!

Rüya gibi bir uygulama!

Uyku uygulaması sadece uykuda geçirdiğiniz süreyi takip etmekle kalmıyor. Aynı zamanda REM, Yüzeysel veya Derin uyku evrelerinde ne kadar süreyle kaldığınızı ve uyku sırasında ne zaman uyanmış olabileceğinizi de size gösteriyor.

EKG çekebilme özelliğine sahip!

EKG uygulaması sayesinde Apple Watch Series 8 tek derivasyonlu bir elektrokardiyografininkine benzer EKG sonuçları sunabiliyor. Ne zaman isterseniz EKG çekebilirsiniz.

4 farklı renk seçeneği ile geliyor!

Apple Watch Series 8; alüminyum olarak dört renkte (siyah, altın, alüminyum ve kırmızı) ve paslanmaz çelikte üç renkte gelecek.

Trafik kazası algılama özelliği!

Apple Watch Series 8, ciddi bir araba kazası geçirme durumunda bunu algılayabiliyor. Bir kaza algılandığında ‘Trafik Kazası Algılama’ özelliği sizi otomatik olarak acil servise bağlar, sevk personeline konumunuzu verir ve acil durum kişilerinize bildirim gönderir. Ayrıca, ciddi bir çarpışma yaşayıp yaşamadığınızı algılamak için mikrofonu, barometreyi, GPS’i ve 1 milyon saatten fazla gerçek sürüş ve çarpışma verisiyle eğitilen gelişmiş bir sensör füzyonu algoritmasını kullanıyor.

Apple Watch 8 Serisi özellikleri: Kadınların doğurgan döneminde uyarı veriyor!

Apple Watch Series 8 Özellikleri şöyle:

 • Suya dayanıklı tasarım
 • IP6X toza dayanıklılık derecesi
 • Hep Açık Retina ekran: 1000 nite kadar
 • Kanda Oksijen uygulaması
 • EKG uygulaması
 • Yüksek ve düşük kalp atış hızı bildirimleri
 • Düzensiz kalp ritmi bildirimi
 • Sıcaklık algılama
 • Döngü izleme
 • Acil SOS
 • Uluslararası acil arama
 • Düşme Algılama
 • Trafik Kazası Algılama
 • Hücresel bağlantı seçeneği

Apple Watch 8 Serisi özellikleri: Kadınların doğurgan döneminde uyarı veriyor!

 


Editör : Melike Anlağan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...