Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Arkadaşça mı yoksa romantik mi? Her sarılmanın anlamı var!

Mavikadin>Keşfet>Arkadaşça mı yoksa romantik mi? Her sarılmanın anlamı var!

Temas, sevgiyi göstermenin en güzel aracıdır. Bilim insanlarına göre her sarılma biçiminin farklı mesajları var. İşte 12 tip sarılma şekli ve anlamları…

Sarılmanın bağışıklık sistemini güçlendirmek, stresi azaltmak ve hatta öz güveni artırmak gibi birçok faydası var.
Sarılmanın bağışıklık sistemini güçlendirmek, stresi azaltmak ve hatta öz güveni artırmak gibi birçok faydası var.

Sarılmak, duygularımızı ifade etmek için gösterdiğimiz fiziksel sevgi biçimidir. 12 tip sarılma şekli var ve hepsi de birçok şey ifade ediyor.  Rahatlatıcı ve destekleyici kucaklamalardan coşkulu ve romantik sarılma biçimlerine kadar sarılma türlerini ve anlamlarını derledik. Keyifli okumalar!

ARKADAN SARILMA

Arkadan sarılan kişinin derin duygular içinde olduğunu gösteren bir sarılma şekli. Kişi seni seviyorum demese de olur. Çünkü sarıldığı kişi onun aşık olduğundan emin olabilir. Arkadan sarılan kişi sorumluluk almaya ve korumaya hazır konumdadır.

DOSTLUK SARILMASI

Bu sarılma genelde kısa sürer ve her iki kişinin kolları birbirine sarılır. Genellikle insanların birbirlerini gördükten sonra dostluk, takdir veya mutluluk göstermek için yaptıkları bir sarılmadır.

İKİ VÜCUDUN BİRBİRİNE SIKICA SARILMASI

Genellikle her iki vücudun birbirine sıkıca bastırıldığı, yakın ve uzun süreli kucaklaşmadır. Bu sarılma, romantik ilgiyi, derin sevgiyi, arzu ve güçlü bir duygusal bağı ifade eder.

SIRTA HAFİFÇE VURARAK SARILMA

Bu sarılma genellikle arkadaşlar, iş arkadaşları veya takım arkadaşları arasında yapılır. Sırt sıvazlama, sırtta hafif vuruşlarla eşlik eder. Cesaretlendirme veya destek ifade eden samimi ve rahatlatıcı bir jesttir.

Arkadaşça mı yoksa romantik mi? Her sarılmanın anlamı var!

TESELLİ SARILMASI

Bu kucaklama, zor zamanlarda teselli ve destek sağlamak için, ihtiyacı olan birinin yanında yapılan sarılma biçimi. Bir kişinin kollarını diğer kişinin etrafına sardığı, güvenlik ve güvence duygusu sunan kucaklaşmadır.

SIKI SIKI SARILMA

Sıkı bir sıkma ve tüm vücut temasını içeren sarılma biçimidir.  Derin bir duygusal bağa işaret eder ve diğer kişiyi güvende ve sevilmiş hissettirme arzusuyla ilgilidir.

KİBAR SARILMA

Kibar sarılma, genellikle resmi veya kalabalık ortamlarda tercih edilen çekingen ve resmi bir kucaklaşmadır. Vücutlar arasında saygılı bir mesafeyi koruyarak hızlı ve hafif bir kucaklaşmayı içerir.

Arkadaşça mı yoksa romantik mi? Her sarılmanın anlamı var!

KUCAKLAŞARAK SARILMA

Genellikle birbirini uzun süredir görmemiş yakın arkadaşlar veya aile üyeleri arasında yapıla güçlü ve coşkulu kucaklaşmadır. Her iki kolu da diğer kişinin etrafına sıkıca sarmayı, bazen onları yerden kaldırmayı içerir. Bu kucaklama, coşkuyu, heyecanı ve neşeyi gösterir.

GRUP SARILMASI

Bu sarılma genellikle arkadaş ya da iş arkadaşları arasında özellikle bir şeyleri başardıklarında beraberliklerini göstermek amaçlı yaşanır.

TEK KOLLA YANDAN SARILMA

Genellikle yan yana oturan ya da yan yana duran iki kişinin arasında gelişen ani bir sarılma biçimidir. Yanındakini desteklemek, onları neşelendirmek ya da basitçe arkadaşlık göstermek için yapılır.

KALP KALBE SARILMA

Sarılmaların arasında en romantikleşmiş sarılmadır. Kişilerden birinin diğerinin göğsüne yaslandığı sarılma biçimidir. Diğer kişi de aynı anda ya uzunca sarılır ya da destek arayan kişinin sırtını okşar. Bu sarılış genellikle uzun, rahatlatıcı, nazik, hassas ve sıkıdır.

KENDİNE SARILMA

Rahatlatıcı, sakinleştirici ve aynı zamanda canlandırıcı olan bu sarılma biçimi, özellikle çevrenizde sarılmak istediğiniz kimse yokken iyi bir terapatik etkiye sahiptir.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Nefise Anlağan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...