Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Aspirin ve yumurta akının inanılmaz etkisi! Cildi fayans gibi yapıyor, sarkmaları yok ediyor

Video>Kadın>Aspirin ve yumurta akının inanılmaz etkisi! Cildi fayans gibi yapıyor, sarkmaları yok ediyor
Sosyal medyada viral olan güzellik akımlarından yumurta akı ve asprinin inanılmaz etkisini duydunuz mu? Cildi pürüzsüzleştiriyor, sıkılaştırıyor, beyazlatıyor ve güneş lekelerini silip atıyor.

Cildimiz güneşten, soğuktan çok fazla etkilenebiliyor. Güneş hasarı sadece ağrılı yanıklarla sınırlı kalmıyor: yağlılık, akne ve egzama çok fazla soruna neden olabiliyor. Bu nedenle cildinize ihtiyacı olan beslenmeyi vermeniz hayati önem taşıyor. İşte tam bu noktada yumurta akı ve aspirinin inanılmaz etkisi devreye giriyor.

RAKİPSİZ BİR GÜZELLİK

Yumurtalar besleyici özellikleri ile ön plana çıkıyor ve yüzyıllardır güzellik ürünlerinde kullanılıyor. Sadece bir yumurta akı, yaklaşık 4 gram protein ve kalsiyum, magnezyum gibi bol miktarda vitamin ve mineral içeriyor. Böylelikle cildi beslemesi açısından rakipsiz bir ürün haline geliyor.

Aspirin ve yumurta akının inanılmaz etkisi! Cildi fayans gibi yapıyor, sarkmaları yok ediyor

Tüm ciltler ciltler için yumurta akı, sıkılaşmaya yardımcı olabilir. Büyük gözenekleriniz veya akneye eğilimli bir cildiniz varsa, yumurta akı gözeneklerin kapanmasına ve birikintilerden kurtulmanıza yardımcı olur. Cildiniz yağlıysa, yumurta aklarının gözenekleri temizlediği söyleniyor. Yumurta akı maskeleri çok yönlü olarak kullanılıyor.

Aspirin herkesin evinde mutlaka bulunan bir ilaç diyebiliriz. Ateş düşürücü, ağrı kesici etkisinin yanında cildimizde de harikalara neden oluyor. Sivilce izlerine, kırışıklık gibi cilt sorunlarına ilaç gibi gelen aspirin cildi beyazlatma özelliği sayesinde sıklıkla tercih ediliyor. 

YUMURTA AKI VE ASPİRİN MASKESİ

Hem düşük maliyetli olması birçok kadının dikkatini çekiyor. Cildi sıkılaştıran, kırışıkları azaltan, cildi besleyen ve güçlendiren bu maskenin yapımına hadi beraber bakalım… 

Aspirin ve yumurta akının inanılmaz etkisi! Cildi fayans gibi yapıyor, sarkmaları yok ediyor

Sadece iki malzeme ile yapılan maskemiz de ihtiyacımız olan sadece aspirin ve yumurta.

Yumurta akı ve aspirin maskesi: 2 adet yumurta akını iyice karıştırın ve 1 adet aspirini ezerek bu karışıma ekleyin ve tekrar iyice karıştırın.

Bu karışımı temizlenmiş cildinize sürün ve yaklaşık 20 dakika bekletin.

Bu maskenin en önemli noktası yumurtanın organik olması.


Editör : Ezgi Sezer