Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Atına binip oy kullanmaya gitti

Video>Yaşam>Atına binip oy kullanmaya gitti
Bornova ilçesinde binicilik antrenörlüğü yapan Faruk Ceren, atına binerek oy kullanmak için sandığa gitti. Vatandaşlar merakla izlediği olayda renkli görüntüler oluştu.

Bugün Türkiye'de milyonlarca vatandaş, yerel yöneticilerini belirlemek için sandığa giderken, İzmir'in Bornova ilçesinde, daha önce Cumhurbaşkanlığı Seçimi 2. tur oylamasında atıyla oy kullanan Faruk Ceren yine renkli bir görüntü sergiledi. Yaka Mahallesi'nde binicilik antrenörlüğü yapan 48 yaşındaki Faruk Ceren, oy kullanacağı Yaka Şengül Mustafa Karaca İlkokulu'na at üstünde giderken, öğrencisi 12 yaşındaki Karya Kulapa da kendisine atla birlikte eşlik etti. 'Karamel' ve 'Kara İnci' adlı atlarıyla okula giden Ceren, sandığa gidip oyunu da kullandı.

“ATLARI ÖN PLANA ÇIKARMAK İSTİYORUZ”

Oy kullanmaya atıyla giden binicilik antrenörlüğü yapan 48 yaşındaki Faruk Ceren, “Demokrasinin gerekliliklerini bir kez daha yerine getirmek için buraya bir kez daha gelmiş olduk. Burası Yakaköy, bu gördüğünüz birbirinden güzel canlı dostlarımızla tekrar okulumuza kadar geldik. Seçim herkes için hayırlı uğurlu olsun. Burada atları ön plana çıkarmak istiyorum. Farkındalığı bir kez daha yansıtmak için bu birbirinden güzel canlıları herkes sevsin istiyorum” dedi.

Öte yandan, 12 yaşındaki öğrencisi Karya Kulapa da, Faruk Ceren’den eğitim aldığı için çok mutlu olduğunu böyle bir deneyim yaşadığı için kendini çok şanslı hissettiğini ifade etti.

Kaynak : Mavi Kadın, İHA
Editör : Elif Demirtaş Bilir