Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Ay burcu hesaplama işlemi nasıl yapılır? Ay burcunu bilmeyenler için detaylı bir rehber…

Mavi Kadın>Yaşam>Ay burcu hesaplama işlemi nasıl yapılır? Ay burcunu bilmeyenler için detaylı bir rehber…

Güneş burcu kişiliği belirlerken ay burcu da duygusal karakteri ortaya koyuyor. Ay burcu hesaplama yöntemiyle kişiler hangi ay burcuna mensup olduklarını öğreniyorlar. Peki, Ay burcu nasıl hesaplanır? Ay burcunuz hangisi ve anlamları neler? İşte sizin için detaylı bir Ay burcu içeriği…

Ay burcu hesaplama işlemi nasıl yapılır? Ay burcunu bilmeyenler için detaylı bir rehber…

Ay burcu hesaplama işlemi sayesinde hangi ay burcuna mensup olduğunuzu öğrenebilir, duygusal çalkantılarınızın hangi burca bağlı olduğunu çözebilirsiniz. Astrolojiye göre Ay burcu, kişinin duygusal doğasını inşa ediyor.

Siz de iç dünyanızın derinlerine yolculuk yapmayı arzu ediyor, gizli yönlerinizi keşfetmek istiyorsanız Ay burcu hesaplama yönteminden faydalanabilirsiniz. O halde ay burcu nasıl hesaplanır? Hangi bilgiler bu hesaplamada önemli oluyor? Gelin, birlikte öğrenelim.

AY BURCU NEDİR?

Ay burcu, doğrudan duygusal kişiliğimizin yönetimiyle vazifeli burç olarak bilinir. Ayrıca, Ay burcu doğduğumuz anda ayın konumunun hangi burçta olduğunu ifade eder. Yani doğduğumuz tarih ve yer baz alınarak Ay’ın konumlandığı bölgeye göre hesap edilir.

Esasen, burcumuzu doğum günümüzde Güneş’in durduğu konum belirliyor. Ne var ki, Ay’ın yeri de hangi Ay burcuna sahip olacağımız hususunda önemli bir rol oynuyor.

Ay, Güneş’e kıyasla daha hızlı bir şekilde evre değiştirir. Bu yüzden Ay burcu hesaplama daha fazla detay gerekir. Onun için doğum yeri ve tarihi hususunda kesin bilgiler kullanılması önem taşıyor.

Ay burcu hesaplama işlemi nasıl yapılır? Ay burcunu bilmeyenler için detaylı bir rehber…

Astroloji, Ay burcunun kişiliği Güneş burcundan daha çok etkilediğini söylüyor. İnsanın kendisini nasıl rahat hissedeceğini Ay burcu belirler. Bununla beraber, diğer kişilerden ne çeşit bir destek görmeye ihtiyaç duyduğumuzu da bize yine Ay burcumuz haber verir. Bunların dışında Ay burcunun karar verme yetisini ve düşünme biçimini etkilediğine inanılır.

AY BURCU HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

Ay burcu nasıl hesaplanır bilmiyorsanız sıra o konuya geldi. Bunun için geliştirilmiş online hesaplama araçları bizden şu bilgileri talep ediyor:

  • Doğum tarihi (Gün, ay, yıl olarak),
  • Doğum saati (Saat ve dakika),
  • Doğum ili,
  • Doğum ilçesi

Hesaplama sayfasına gireceğiniz doğum yerinde ve o tarihte yaz saati uygulaması yapılıyorsa bunu göz önünde bulundurmak gerekiyor. Zira ileri saat uygulamasına göre sonuç değişik olabilir.

Doğum saatinizi öğrenmek için ebeveynlerinizden yardım alabilir veya doğum belgenize bakabilirsiniz. Ayrıca bunu tam olarak bilmeyenler, kabaca bir tahminde bulunarak da sonuca ulaşabilirler. Öte yandan, doğruluk hususunda endişeleri olanların, birkaç farklı Ay burcu hesaplama aracından faydalanması önerilir. Ayrıca imkânı olanların kesin sonuç için bir astrolog ile görüşerek doğum haritası yaptırması tavsiye edilir.

Astrologlar tarafından; kişinin ne zaman doğduğu, dünyaya geldiği bölgenin coğrafi koordinatları kullanılarak ona özel bir yıldız haritası çıkarılır. Daha sonra, oluşturulan bu harita üzerinde Ay’ın konumu bulunur. Böylece hesaplama işlemi tamamlanır.

Eğer zaman ve yer bilgisini doğru veya doğruya en yakın şekilde girerseniz, Ay burcu hesaplama işleminden sağlıklı sonuç alabilirsiniz. Zira bu uygulama, verdiğiniz bilgiler doğrultusunda gök cisimlerinin konumlarını dikkate alarak sizi yüksek keskinlikte bir sonuca ulaştırır.

Bu arada Ay burcunun cinsiyetle ilgili olmadığını unutmamalısınız. Çünkü yıldız haritaları cinsiyetle alâkalı değildir. Dolayısıyla hesaplamada yalnızca doğum tarihi ve yeri belirleyici rol üstlenir.

AY BURÇLARI VE ÖZELLİKLERİ NELER?

Yaptığınız Ay burcu hesaplama işlemi neticesinde, çıkan sonucun anlamını aşağıdaki listeye bakarak kolayca öğrenebilirsiniz:

Koç

Ay burcu Koç olan kişiler fiziksel deneyimlere çok önem verir. Öte yandan bu kişiler; maceraperest, enerjik ve ihtiraslı olurlar. Ayrıca bu Ay burcu insanları, uzun vadeli şeylerden çabuk sıkılırlar. Çünkü onlar tez canlı, sabırsız kişilerdir.

Boğa

Bu gruba mensup kimseler konfor düşkünüdür. Diğer taraftan bu kişiler maddiyata çok değer verir. Ayrıca kin tutabilir, soğukkanlı davranmayı kolay başarırlar.

İkizler

İkizler burcu; esnek zekâlı, meraklı, konuşkan olmalarıyla ön plana çıkarlar. Ayrıntıları gözden kaçırırlar. Bir de Ay burcu İkizler olanlar genellikle yalnızlığı severler.

Yengeç

Bu Ay burcu ise; utangaç, üretken ve sezgileri kuvvetli bir burç olarak nitelendirilir. Aynı zamanda sorumluluk almaktan kaçmayı iyi bilir. Aile bağları oldukça güçlüdür. Benzer şekilde; misafir ağırlamayı severler, arkadaşlık ilişkileri uzun sürelidir.

Aslan

Ay burcu hesaplama sonucunuz Aslan’ı gösterdiyse, bilin ki ihtiraslı ve yüce gönüllü bir kişisiniz. Aynı zamanda idealist, kıskanç, dik kafalı, inatçısınız.

Başak

Şayet Ay burcunuzun Başak olduğunu öğrendiyseniz, entelektüel bir insan olduğunuz için sevinmelisiniz. Bunun yanı sıra söz konusu Ay burcu mensupları, hislerini ve düşüncelerini dürüstçe söylemekten de hiçbir zaman çekinmez.

Terazi

Bu kişiler ise ekip çalışmasından büyük zevk alırlar. Buna ek olarak, planlama konusunda çoğu zaman başarılı olurlar. İş ortamında en sevilen Ay burcu olarak nitelendirebiliriz.

Akrep

Zorlukları aşma gücüne sahiptir. Sık sık ruhsal değişimler yaşar. Cazibe yönünden güçlüdür.

Ay burcu hesaplama işlemi nasıl yapılır? Ay burcunu bilmeyenler için detaylı bir rehber…

Yay

Risk almaktan hiç korkmazlar. Romantik ve idealisttirler. Bağımsızlık onlar için vazgeçilmez bir kavram. Ay burcu hesaplama sonucunda Yay olduğunuzu öğrendiyseniz sizden iyi bir dost olacağını söylemeliyiz.

Oğlak

Endişeli, gelenekçi ve pratik bir yapısı var. Materyalist olabilirler. Genelde hırslıdırlar.

Kova

Hoşgörülü ve tarafsız olduğu görülür. Sosyal ve iyimser olmasıyla kendini hep sevdirir.

Balık

Hayal gücünün gelişmiş olduğu biliniyor. Duygusaldır ve bağımsızlığına düşkün olmasıyla öne çıkar.

Sonuç olarak; Ay burcu hesaplama işlemiyle doğum tarihinizde Ay’ın hangi burca denk geldiğini öğrenerek pek çok özelliğinizi daha iyi keşfetme imkânı bulabilirsiniz. Eğer siz de Ay burcu ne işe yarar diye merak edip yazımızı okumaya geldiyseniz, doğru bir hamleyle duygusal kişiliğinizin neleri yansıttığını öğrendiniz. Bu şekilde kurduğunuz iletişimlerde daha etkili ve aktif olabilir, içsel dünyanızda ne istediğinizi iyi bilirsiniz.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Nefise Anlağan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...