Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Ayak maskesi nasıl yapılır? Pamuk gibi pürüzsüz ayaklar için maske önerileri

Mavi Kadın>Güzellik>Ayak maskesi nasıl yapılır? Pamuk gibi pürüzsüz ayaklar için maske önerileri

Her gün ayakkabının ve çorabın içinde havasız kalan, yıpranan ayaklarımız için etkili bir ayak bakımı olmazsa olmazdır. Bunun için ayakları yumuşacık yapacak ayak maskesi kullanımının önemli olduğunu vurgulamalıyız. Vücudun tüm yükünü çeken ayaklar özenli bir bakımı hak ediyor.

Ayak maskesi nasıl yapılır? Pamuk gibi pürüzsüz ayaklar için maske önerileri

Vücudumuzda bulunan her bölgenin sağlıklı ve bakımlı olması gerekiyor. Fakat ayaklarımız ekstra bir bakımdan geçmeyi hak ediyor. Çünkü ayaklarımız bizim tüm ağırlığımızı taşıyor ve hatta vücutta çoğu bölgeyle bağlantı halinde bulunuyorlar. Ayakların her bir bölgesi vücudumuzda ayrı bir organı temsil ediyor. Bu yüzden ayak sağlığı bizim için oldukça önemlidir. Kısaca düzenli olarak ayak maskesi ve bakımları uygulamak sağlıklı yaşamın olmazsa olmazıdır.

Ayak maskesi uygulamak ayakları yumuşak tutarken beraberinde uygulanan masaj da rahatlamayı sağlar. Hem maske hem de masaj uygulaması ile oldukça ferahlamanız mümkün. Ayak maskesi nasıl yapılır diye soracak olursanız, bu maskeler herkesin evinde olan malzemelerle kolay bir şekilde yapılabilir. Bu yüzden maskenin yapılışını dert etmeyin. O halde gelin, birlikte pürüzsüz ayaklar için ayak maskesi önerileri neler bakalım.

AYAK MASKESİ NE İŞE YARAR?

Ayak sağlığı ve bakımı için genelde krem kullanımı yaygındır. Kozmetik raflarından alınan kremler her ne kadar ayaklara nem kazandırsa da birayak maskesi kadar etkili olmayabilir. Bu yüzden ayaklara en az haftada 1 kez maske uygulamak gerekiyor. Bu maskeler çeşit çeşit olması sebebiyle de önemli. Nemlendirici etkilere sahip ayak maskesi de var peeling etkili maske de... Burada önemli olan sizin ihtiyacınız olan hangisi? 

Ayak maskesi nasıl yapılır? Pamuk gibi pürüzsüz ayaklar için maske önerileri

Ayak maskeleri sağlığımız açısından son derece önemli ve faydalıdır. Doğru ürün ve malzemelerle hazırladığınız takdirde alacağınız yarar çok fazla. Eğer ayak maskesi ne işe yarar diye soruyorsanız bu yöntem hem ayakları nemleniyor hem de çatlak ve kuruluğu gidererek yumuşak bir görünüm kazandırıyor. Ayrıca ayak maskeleri her yaştaki bireyin rahatlıkla uygulayabileceği ürünlerden. Üstelik evdeki birkaç malzemeyle bu maskeleri kolayca hazırlayabilirsiniz.

AYAK MASKESİ ZARARLI MI?

Ayak maskesi nasıl yapılır sorunuzun cevabına geçmeden önce birçok kişi tarafından merak edilen bir diğer soruya da açıklık getirelim. Bu maskelerin bazıları deriyi soyduğu için 'ayak maskesi zararlı mı' sorularını akla getiriyor. Ancak bildiğiniz ve onaylamak istediğiniz gibi ayak maskesi ayaklarınızın derisini yumuşacık yapmak için var.

Yani aslında ayak maskesi zararlı değil. Aksine birçok yararı var. Fakat soyma etkisi yaratan peeling ayak maskeleri, aşırı kullanımda ayaklarınıza zarar verme ihtimali taşıyor. Yani her gün bu soyucu maskeleri uygularsanız ayak sağlığınızı kaybetmeniz olası. Bu soyma etkili maskeler, haftada en fazla bir kere kullanılmalı, hatta iki haftada bir kullanırsanız daha güvenli olabilir.

AYAK MASKESİ NASIL YAPILIR?

Evde bulunan malzemelerle pek çok türde maske hazırlamanız mümkün. İster saçınız için isterseniz de ayaklarınızın sağlığı için farklı maskeler hazırlayabilirsiniz. Evde saç ve cilt maskesi hazırlama ile ilgili internette çok fazla içerik görmüş olabilirsiniz ama ayak maskesi hakkında detaylı bir yazı okumamış olabilirsiniz. O halde evde bu maske için kullanabileceğiniz birkaç malzeme önerisi yapalım.

Bal ve vazelin kuruluğu yok eden, çatlakları onaran önemli iki üründür. Bu iki ürüne ayrı ayrı limon, lavanta yağı, avokado gibi ürünleri ekleyerek ayak maskesi hazırlayabilirsiniz. Bütün malzemeleri karıştırarak ayağınıza uygulayabilirsiniz. Unutmayın, bir gece boyunca bu karışımı bekletmelisiniz. Gece maskeyi uyguladıktan sonra çorap giymeli ve sabah ayaklarınızı yıkamalısınız. Bir gece ayakta bekleyen maske sonrası ayakları iyice yıkayarak nemlendiriciyle nemlendirebilirsiniz.

Ayak maskesi nasıl yapılır? Pamuk gibi pürüzsüz ayaklar için maske önerileri

KURU VE ÇATLAK TOPUKLAR İÇİN NE YAPMALI? AYAK MASKESİ KULLANANLAR NE DİYOR?

Kuru ve çatlak ayak topukları herkesin kabusu oluyor. Hem görünüşü rahatsız ediyor hem de sert yapısı sinir bozucu etkiler yaratıyor. Ayak maskesi kullanımı bunun gibi durumlarda önemli hale geliyor. Bu tür bir görünümden kurtulmak için her zaman kozmetik ayak kremleri etkili olmayabilir. Bunun için peeling etkisi yaratan ayak maskeleri etkili oluyor. Ayakların kalın derilerinin kolayca soyulmasını sağlayan bu maskeler, iki haftada bir ya da en erken haftada bir kullanılabiliyor. Bunun dışında evde bitkisel yağlarla hazırlayacağınız ayak maskesi de yumuşacık bir deriye sahip olmasınız kolaylaştırabilir.

Bal ve bitki esans yağlarını karıştırarak topuklara uygulayabilirsiniz. Bunun dışında muz oldukça nem barındıran bir meyvedir. Muzun kabuğunu haftada en az 2 kez topuklarınıza sürebilir ve bölgeyi iyice nemli bir hale getirebilirsiniz. Düzenli olarak bu iki işlemi uyguladıktan sonra topuklarınızdaki değişimi gözle görebilirsiniz. Ayaklarınızı nemlendirdikten sonra mutlaka çorap giymeyi de unutmayın. Kremli ayaklarla sürekli yere temas etmemek de önemli. Ayak maskesi kullananlar, yukarıda bahsettiğimiz şekilde yumuşacık ayaklara kavuşuyor ve herkese öneriyor. Siz de sert ve çatlamış topuklarınız için bu yöntemleri uygulayabilirsiniz. 

Kaynak : Mavi Kadın
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...