Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Skin streaming nedir, ne işe yarar? Cilt bakımında minimalist akım skin streaming nasıl uygulanır?

Mavi Kadın>Güzellik>Skin streaming nedir, ne işe yarar? Cilt bakımında minimalist akım skin streaming nasıl uygulanır?

Cilt bakımında uygulanan ürünler her gün artıyor. Bu da ürünlerin gerçekten işe yarayıp yaramadığı noktasında soru işaretlerine neden oluyor. Cilt bakımı için onlarca ürün kullanmak istemeyenler için yeni bir akım var: Skin streaming. Az ürün kullanarak çok fayda görmeyi amaçlayan bu akım dermatologlar tarafından öneriliyor. Peki skin streaming nedir, ne işe yarar, nasıl uygulanır? İşte detaylar...

Skin streaming nedir, ne işe yarar? Cilt bakımında minimalist akım skin streaming nasıl uygulanır?

Katman katman sürülen cilt ürünleri, temizleyicilerden nemlendiricilere kadar geniş bir yelpazede kadınların günlük bakımında yerini alıyor ve sayıları da giderek artıyor. Tam bu noktada skin streaming adı verilen yeni bir akım, cilt bakım ürünlerinin kullanımında minimalist bir devrim yaptı. Daha az ürün kullanarak daha çok fayda görmeye yönelik bu akım giderek yayılıyor. Skin streaming ile ilgili bilmeniz gerekenher şeyi Mavi kadın editörü yazdı.

SKIN STREAMING NEDİR, NE İŞE YARAR?

Skin streaming cildin ihtiyacı olan temizliği ve nemi az ürün kullanarak vermeyi amaçlıyor. Bu da kişinin cilt tipine, cildinin ihtiyacına göre olan ürünleri minimalist bir çerçevede sınırlayarak kullanmasını gerektiriyor.  Skin streaming trendine göre, cilt bakımı için toplamda 3- 4 ürün kullanmak yeterli. Birbirinden farklı temizleyicilere, nemlendiricilere, serumlara ya da yağlara ihtiyaç yok. Kullanıcıların daha bilinçli olarak, cildine iyi gelen birkaç ürünü kullanmasını destekliyor. Kullanılacak ürünlerin kaliteli ve dermatologlar tarafından onaylanmış olması çok önemli. Kaliteli bir temizleyici, etkili bir nemlendirici ve güneş koruyucu krem skin streaming için yeterli olacaktır.  

Skin streaming nedir, ne işe yarar? Cilt bakımında minimalist akım skin streaming nasıl uygulanır?

SKIN STREAMING ADIMLARI

Skin streaming çok fazla ürün kullanımını destekelemez. Fakat kullanılacak olan ürünlerin kalitesinin yüksek olması gerekir. Dermatoglar tarafından onaylanmış ve faydası kesin olan ürünler kullanılmalıdır. Önemli olan cilt bakımında temel adımları kaliteli ürünler kullanarak uygulamaktır. Dolayısıyla uygulanacak olan belli başlı adımlar vardır. Bunlar şöyledir: 

CİLT TEMİZLİĞİ

Skin streaming’in ilk ve en önemli adımı cilt temizliğidir. Bunun için kişinin kendi cilt tipine uygun olarak bir temizleyici seçilmelidir. Düzenli olarak bu temizleyici kullanmalıdır. Skin streaming cildin hangi ürüne ne tepki vereceğini çok iyi ölçtüğü için farklı yüz temizleyicileri denenebilir ve içlerinden hangisi cilt için daha faydalı olduysa o kullanılır. Cildi temizlemek için ne kadar çok ürün kullanılırsa cildin tahriş olma olasılığı o kadar artar.

CİLDİ NEMLENDİRMEK

Yağlı ya da kuru cilt olup olmadığı hiç farketmeksizin tüm cilt tipleri özellikle gece yatarken nemlendirici uygulamalıdır. Nemlendirme uygulaması, kişinin tüm gün su kaybeden, kuruyan cildinin ihtiyacı olan neme doyması için atlanmaması gereken bir adımdır. 

GÜNEŞ KREMİ

Skin streaming son adımı olarak güneş kremi kullanılır. Böylelikle güneşten gelen zararlı UV ışınlarına karşı cilt korunmuş olur. 

Skin streaming nedir, ne işe yarar? Cilt bakımında minimalist akım skin streaming nasıl uygulanır?

'SKIN STREAMING'İN CİLDE FAYDALARI NEDİR?    

  • Skin streaming az sayıda cilt bakım ürünü kullanmasını desteklediği için çok daha az maliyetlidir.
  • Cilde az sayıda ürün uygulanacağı için hangi ürünün işe yarayıp yaramadığı rahatlıkla gözlemlenebilir. 
  • Cilde çok sayıda ürün kullanımı, cildin hangi ürüne ne tepki verdiğininin görülmesini engeller. Bu yüzden skin streaming tüm ürünlerin etkisinin net bir şekilde görülmesini sağlar. 
  • Temizlik ve nemlendirme cilt bakımının en önemli iki adımıdır. Bu adımlar haricinde cilt için gereğinden fazla ürün kullanmak cildai tahriş edbilir. Kızarıklık, egzama vs. yan etkilere yol açabilir. 

KİMLER SKIN STREAMİNG UYGULAMASINI YAPABİLİR?

Skin streaming için belli cilt tipi ya da yaş aralığı yoktur. Sadece dermatolojik olarak rahatsızlığı olan kişilerin bu uygulamayı yapmak için doktoruna danışması gerekir. Çünkü dermatologların önerdiği ya da kullanılmasını söyledikleri ürünler farklılık gösterecektir. Sağlıklı her cilt skin streaming için uygundur. Kuru ya da yağlı cilt olması farketmez. Skin streaming uygulaması için kullanıcının yaşı da fark etmez. Çünkü skin streaming ana amacı çok ürünle sağlanabilecek olan faydanın az ürünle de yapılabileceğini söyler. Bunun için herhangi bir ayrım yoktur. 

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Nermin Sekmen Halil
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...