Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Badanayı boşverin! Kir tutmuş duvarları bembeyaz hale getirecek temizlik sırrı

Mavi Kadın>Keşfet>Badanayı boşverin! Kir tutmuş duvarları bembeyaz hale getirecek temizlik sırrı

Duvarda biriken kiri, pası ve lekeleri gidermenizi sağlayacak temizlik sırrını sizler için derledik. 

Badanayı boşverin! Kir tutmuş duvarları bembeyaz hale getirecek temizlik sırrı

Ev veya iş yeri duvarları belli aralıklarla boya ister. Bu genellikle kirlenmesi veya lekelenmesinden kaynaklanır. Ancak badana yapmadan bu lekelerden kurtulabileceğiniz söylesek? Yapmanız gereken tek şey bir kovayan ılık su, çay bardağı kadar karbonat, iki kaşık limon suyu, üç kaşık sirke ve üç kaşık karbonatı karıştırmak. 

Duvardaki kir ve sararan görüntü sinir bozucu bir durumdur. Çoğu zaman tavan kısmında yaşanan çürüme de simsiyah bir görüntü oluşturur. Bu görüntüden kurtulmak esasında düşündüğünüz kadar zor değil. Her sene badana yaparak bu işin üstesinden gelemezsiniz. Çünkü duvardaki lekelerden kurtulmanın hem daha ekonomik hem de daha kolay 3 yöntemi bulunur. İşte badana yapmadan yapılması gereken duvar temizliği...

KARBONAT KULLANMAYI AKLINIZDAN ÇIKARMAYIN

Haber7.com'da aktarılan bilgilere göre,  Beyaz duvarları temizlemek için bir ölçü suya üç ölçü karbonat ekleyerek hafif yapışkan kıvamlı bir macun elde edin. Hazırlamış olduğunuz bu macunu nemli bir sünger ile duvarın lekeleri olan yüzeylerine yaydırın. Bu şekilde birkaç dakika hatta saat bekletin. Macun duvarı ne kadar ıslatır ve işlerse o kadar lekeleri çıkarmada etkili olacaktır. Yeterince durduktan sonra nemli bir mikrofiber bez ile yüzeyi temizleyin.

Badanayı boşverin! Kir tutmuş duvarları bembeyaz hale getirecek temizlik sırrı

DUVAR TEMİZLİĞİNDE EN ÇOK KULLANILAM 3 YÖNTEM

Şimdi sizin için duvar temizliğinde badana yerine kullanabileceğiniz alternatif yöntemleri paylaşacağız. Bu yöntemler sayesinde badanaya ihtiyaç duymadan duvar temizliği yapabileceksiniz.

1.  Hafif Kirlilik İçin: Toz Alma ve Yüzey Temizliği

Gerekenler malzemeler: Toz bezi veya elektrikli süpürge, yumuşak bez, hafif temizleyici (örneğin, suyla seyreltilmiş beyaz sirke veya hafif sabun).

Uygulama: İlk olarak, duvarınızdaki kirliliği yok etmek adına bir toz bezi ya da elektrikli süpürge kullanın. Ardından, naif bir bez veya sünger sayesinde hafif temizleyiciyi (su ve sirke veya hafif sabun karışımı gibi) duvara sürün ve kibarca silin. Akabinde, temiz bir bezle durulayın ve kurulayın.

2. Orta Kirlilik İçin: Sirke ve Su Çözeltisiyle Temizlik

Gereken malzemeler: Su, beyaz sirke, yumuşak bez veya sünger, temiz havlu veya bez.

Uygulama: Denk olacak şekilde su ve beyaz sirkeyi bir kovada homojen kıvama getirin. Sünger veya bez sayesinde bu karışımı duvarınıza sürün. Pas ve lekeler düşündüğünüzden daha çoksa, karışımı biraz daha konsantre hale getirebilirsiniz. Daha sonra, temiz bir bez veya havlu ile duvarı durulayın ve kurulayın.

Badanayı boşverin! Kir tutmuş duvarları bembeyaz hale getirecek temizlik sırrı

3. Zorlu Kirlilik İçin: Buhar Temizleyici Kullanımı

Gereken malzemeler: Buhar temizleyici.

Uygulama: Üreticinin göstergelerine bağlı kalacak şekilde buhar temizleyiciyi duvarınızdaki inatçı lekerde ve kirleri çıkarmada uygulayabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde, ayrıntılı temizlik yapabilir ve kimyasal kullanımını minimuma indirgeyebilirsiniz. Fakat buhar temizleyici uygularken özen gösterin ve hangi türde bir duvara sahipseniz ona göre bir ürün seçin.

Kaynak : mavikadin.com
Editör : Yasemin Beyza
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...