Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Banyodaki kanalizasyon kokusu nasıl giderilir? Tek hamlede mis gibi kokuyor

Mavi Kadın>Keşfet>Banyodaki kanalizasyon kokusu nasıl giderilir? Tek hamlede mis gibi kokuyor

Banyonuzu istediğiniz kadar temizleyin yine de kötü mü kokuyor? Nedeni belli peki çözümünü biliyor musunuz? İşte cevabı...

Banyodaki kanalizasyon kokusu nasıl giderilir? Tek hamlede mis gibi kokuyor

Birçoğumuz banyoya ve tuvalete girdiğimiz zaman kanalizasyon kokusu alırız. Banyo ve lavabo temizliği yapılmasına rağmen bu kokunun oluşmasının farklı sebepleri vardır. Ancak en önemlisi lavobonun giderindeki tıkanıklıktır. Problemin bu kadar basit olduğunu düşünüyorsanız gideri su yardımıyla temizleyerek bu kokuyu yok edebilirsiniz ancak farklı bir sebep nedeniyle kokunun meydana geldiğini fark ettiyseniz tesisat ustasını çağırmakta gec kalmayın...

SU İŞE YARAMAZSA ANTİFİRİZ KULLANIN

Giderdeki su eksikliğinden kaynaklanan kanalizasyon kokusundan kurtulmak için lavaboya su akıtın. Akan su işe yaramazsa antifriz kullanmayı ve sızıntı olup olmadığını kontrol etmeyi deneyin.

KANALİZASYON KOKUSU ZARARLI MI?

Kanalizasyon, organlara zarar verebilecek ve solunum yolu tahrişine neden olabilecek zehirli hidrojen sülfür gazı açığa çıkarır. Ancak kanalizasyonlarınızdan çıkan kokunun çok fazla yayılması pek olası değildir, dolayısıyla endişelenmeniz için pek bir neden yoktur.

Ayrıca...

Tuvalet sisteminizde yüzlerce hatta binlerce bakteri ve diğer mikroorganizmalar yaşamaktadır.

Banyodaki kanalizasyon kokusu nasıl giderilir? Tek hamlede mis gibi kokuyor

Genellikle ciddi derecede kötü bir kokuya neden olacak kadar sayıda yoktur; ancak bakterilerin kritik kütleye ulaşmasına izin verilirse can sıkıcı bir durumla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Temizlenmediğinde ve tedavi edilmediğinde bu kötü bakteriler sıklıkla çoğalır ve banyonuzda korkunç kokulara neden olur.

Bakterilerin yerini bulduğunuzda bunları çözmek oldukça kolaydır.

Bu bakteriler genellikle kıyıda köşede bulunur. İlk olarak gizli noktalara yoğun çamaşır suyu ile müdahalede bulunabilirsiniz.

Kaynak : Mavikadin.com
Editör : Yasemin Beyza
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...