Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Bardaktaki çay ve kahve lekelerini 3 dakikada yok ediyor, çamaşır suyundan daha etkili yöntem

Mavi Kadın>Keşfet>Bardaktaki çay ve kahve lekelerini 3 dakikada yok ediyor, çamaşır suyundan daha etkili yöntem

Bardaklarınızdaki çay ve kahve lekelerinden kurtulmanın hızlı ve etkili bir yolu var!

Bardaktaki çay ve kahve lekelerini 3 dakikada yok ediyor, çamaşır suyundan daha etkili yöntem

Çay ve kahve lekeleri bazen inatçı olabilir ve normal temizlik ürünleriyle kolayca çıkarılamayabilir. Ancak, 3 dakikada bu lekelerden kurtulmanın etkili bir formülü olduğunu biliyor muydunuz?

Evde bulunan sıradan malzemelerle hazırlanan bu karışım, iddia edilenlere göre çamaşır suyundan daha etkili! Peki, bu etkili formül nedir ve nasıl uygulanır?

İşte bardaktaki çay ve lekeyi yok eden yöntem

ASLA ÇAMAŞUR SUYU KULLANMAYIN

Çamaşır suyu, hem evlerimizdeki temizlikte hem de iş yerlerinde yaygın olarak kullanılan bir üründür. Ancak çamaşırları ve bardakları temizlemek için bulunmaz bir nimet gibi görünse de, içerisinde zararlı kimyasallar nedeniyle bulaşıklar için kullanılmamalı.

Özellikle yeterince durulanmayan bardaklarda kalan çamaşır suyu, sağlık problemlerine yol açabilir. Ayrıca, çamaşır suyunun keskin kokusu da nefes alışverişimizi olumsuz yönde etkileyebilir ve baş ağrısına neden olabilir. Bu nedenle çok fazla kullanılması önerilmez.

Bardaktaki çay ve kahve lekelerini 3 dakikada yok ediyor, çamaşır suyundan daha etkili yöntem

3 DAKİKADA TEMİZLEYEN YÖNTEM

Bardakları ovalamak veya çitilemek bu lekelerle başa çıkmaya yetmeyebilir. Genellikle çamaşır suyu tercih edilse de, bu kimyasal madde hem etkisiz olabilir hem de sağlığımızı tehlikeye atabilir. Bu noktada, diş protezi tabletleri harika bir alternatif olabilir.

Dean Johnson adındaki bir sosyal medya kullanıcı, parlayan bardaklarını takipçileriyle paylaşırken lekeli bölgeleri temizlemek için diş protezi tabletlerini öneriyor. Bu basit ama etkili yöntem sayesinde, parlak ve lekesiz bardaklara sahip olmak artık hayal değil.

Sosyal medyada paylaşılan ve birçok kişi tarafından denenen bu yöntem, çamaşır suyundan daha etkili olduğu söyleniyor.

Sadece bir adet diş protezi tableti ekleyerek buharlaşmasını bekledikten sonra 3 dakika boyunca ovalayarak temizlemek, bardakların tertemiz olmasını sağlayacak. Ardından sadece bulaşık deterjanıyla yıkayıp duruladığınızda sonuç sizi şaşırtacak.

Artık lekelerle uğraşmak yerine kolayca temizliği yapabileceksiniz. Bu pratik çözüm sayesinde bardaklarınız her zaman pırıl pırıl olacak.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Funda Aydın
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...