21 Ekim 2021, Perşembe 19:56

Bebe Yağı Ne İşe Yarar? Bebek Yağının 10 Farklı Kullanım Alanı

Bebe Yağı Ne İşe Yarar? Bebek Yağının 10 Farklı Kullanım Alanı

Bebek yağının asıl işlevi bebek cildindeki nem dengesini korumak, ciltteki olası kurumayı önlemektir. Bebek yağı ne işe yarar? makalemizde bu yağın 10 farklı kullanım alanına yer verdik. Bebek yağını şayet aşağıdaki bildirdiğimiz amaçlar dışında yalnızca bebeğiniz için kullanacaksanız, iyi marka, kaliteli bir ürün olmasına dikkat etmelisiniz, bebek cildi çok hassastır, kötü ürünler ciltlerinde her an alerjik etkiye sebep olabilir.  Bebek yağını bebeğinizi yıkadıktan sonra, cildi henüz kurumadan, ıslak vücuda sürmelisiniz.

Bebek yağının faydaları

Dudak peelingi

1 tatlı kaşığı bebek yağı, yarım tatlı kaşığı şeker ve bir kaç damla limon suyunu karıştırın. Her gece yatmadan bunla dudaklarınızı ovup hücreleri giderebilirsiniz.

Saça yapışan sakızı çıkarmak için

Vücudunuza, saçınıza sakız, yara bandı yapıştıysa ve çıkmıyorsa bu bölgelere bebek yağı sürün. Bebek yağı sakızın daha kolay çıkmasına yardımcı olacak, yara bandını ise yumuşatıp kolay giderilmesini sağlayacaktır.

Çatlak önleyici

Hamilelikte olası çatlakları önlemek için karnınıza bebek yağı ile masaj yapabilirsiniz. Bebek yağı cildi yumuşatır, çatlakların oluşumunu engellemeye yardımcı olur.

Makyaj çıkarıcı

Pamuğun üzerine biraz bebek yağı damlatın. Göz makyajını çıkarmak istediğinizde nazikçe pamuğu gözlerinize sürüp, makyajı silip çıkarın.

Bebek yağı ile boyaları çıkarın

Cildinizden lateks boyayı çıkarmak için biraz bebek yağı sürüp, cildiniz ovalayın.

Etiket çıkarıcı

Yeni satın aldığımız cam, porselen, plastik vb eşyalarda fiyat etiketi bulunur ve bunları çıkarmanın en kolay yöntemi, üzerlerine biraz bebek yağı sürüp bekletin. Etiketin kolayca çıktığını göreceksiniz.

Bebek yağı ile evde ıslak mendil yapımı

Kağıt havluyu kapalı bir kutuya koyun, içine 2 yemek kaşığı bebek yağı, 2 yemek kaşığı bebek losyonu, 1 yemek kaşığı duş jeli, 3/4 su bardağı (1 su bardağının dörtte üçü) kaynar su katın. İşte ıslak mendiliniz hazır!

Ayakkabı parlatıcı

Ayabanızın üzerine bebe yağını sürüp, küçük dairesel hareketlerle ayakkabıyı ovalayın. Bebek yağı ayakkabınızı pırıl pırıl yapacaktır!

Soğuktan korur

Soğuk havalarda kıyafetinizi giymeden önce, cildinize bebek yağı sürün. Bebek yağı cildinizdeki gözenekleri kapatıp, vücuduza izolasyon etkisi gösterecek, ayrıca cildinizi nemlendirmeye de yardımcı olacaktır.

Yüzük çıkarma

Parmaklarınız gün boyu çok yoruldu şişti ve yüzüğünüzü parmağınızdan çıkaramıyor musunuz? üzülmeyin! yüzüğün olduğu yere bebek yağı sürüp, nazikçe çıkarmayı deneyin!

Bebek Yağının Saça Ve Cilde Faydaları Nelerdir? Tıklayınız

Bebek Yağı Yüze Sürülürmü, Bebek Yağı Cilde Zararlı mı? Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT