Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Biberiye Adet Söktürür mü Papatya ve Biberiye İle Regl Söktürücü

Mavi Kadın>Yaşam>Biberiye Adet Söktürür mü Papatya ve Biberiye İle Regl Söktürücü

Yetişkin her kadında ayda bir kez adet yani regl kanaması meydana gelir. Bu kanamanın süresi herkes için değişse de genellikle 6-7 gün kadar sürmektedir. Adet kanamasının beklenen zamanında olması adet gecikmesi olarak adlandırılır. Adet gecikmesinin

Biberiye Adet Söktürür mü Papatya ve Biberiye İle Regl Söktürücü

“Dr. Deniz Ulaş biberiyenin adet söktürücü hemen adet ptygetirici bitkilerden olduğunu bildirmektedir.”

Yetişkin her kadında ayda bir kez adet yani regl kanaması meydana gelir. Bu kanamanın süresi herkes için değişse de genellikle 6-7 gün kadar sürmektedir. Adet kanamasının beklenen zamanında olması adet gecikmesi olarak adlandırılır. Adet gecikmesinin stres başta olmak üzerehormonal düzensizlik ve üreme sistemindeki problemlergibi farklı sebepleri olabilir. Adet kanamasının gelmesi, diğer bir deyişle adet söktürmek için doğal biberiye çayından faydalanabilirsiniz. Çünkü biberiye bitkisi hem adet söktürücü hem de regl ağrısını geçirmede faydalı etkisiyle bilinmektedir.

Biberiye Regl Söktürücü Olarak Nasıl Kullanılır?

1.Tarif

Biberiyenin adet sökücü özelliği çok zengindir ve biberiyeyi her aktarda bulabilir ve temin edebilirsiniz. Biberiye çayı içerek adet gecikmesinin önüne geçebilirsiniz. Biberiye çayını hazırlamak için 1 su bardağı sıcak su içine 1 tatlı kaşığı biberiye ekleyin ve 5 dakika demlenmesini bekleyin. Hazırladığınız biberiye çayını günde 3 kez tüketin.

2. Tarif

Biberiye ile birlikte tüketeceğiniz papatyanım adet söktürücü etkisi çok büyüktür. Adet kanamasının gelmesi için papatya ve biberiye birlikte kaynatıp tüketebilirsiniz. Bunun için 2 bardak su içine 20 gram papatya ve 20 gram biberiyeyi ekleyip kaynatın. Kaynadıktan sonra ocaktan alıp süzülen çay 3-4 dakika ılındıktan sonra içilmeye hazır.

Adet Söktüren Diğer Bitki Çayları Nelerdir?

Kekik Çayı

Adet söktüren bir diğer bitki ise kekiktir. Beklenen adet döneminden 3 gün önce kekik çayı içerek çok kısa zamanda adet olduğunuzu göreceksiniz. Kekik çayını hazırlamak için 1 su bardağı sıcak su içine 2 tatlı kaşığı kekik ekleyin ve 5 dakika demlenmesini bekleyin. Işte kekik çayı hazır.

Civanperçemi

Civanperçemi bitkisi de adet sökmek için etkilidir. Civanperçemi çayını hazırlamak için 1 su bardağı sıcak su içine 1 tatlı kaşığı civanperçemini ekleyin ve ağzını kapatıp 5 dakika demlenmesini bekleyin. Bu süre dolduktan sonra süzün ve ılındıktan sonra içilmeye hazır olacak. Hazırlamış ama bir civanperçemi çayını beklenen adet tarihinden 3 gün önce her gün tüketin.

Kantaron Çayı

Adet söktürücü bir diğer bitki ise kantarondur. Bunun için 1 su bardağı sıcak su içine 1 yemek kaşığı kantaron ekleyin ve 15 dakika demlenmesini bekleyin. Hazırlamış olduğunuz  kantaron çayını yemeklerden sonra günde 2 defa tüketin.

Rezene Çayı

Rezene çayını hazırlamak için 2 su bardağı su içine 10 gram kadar rezene bitkisi ekleyin ve kaynatın. Demlendiğinden emin olduktan sonra ocaktan alın. Rezene çayını günde 1 fincan kadar tüketin.

Isırgan Otu Çayı

Isırgan otu da adet söktürücüdür. Isırgan otu çayı hazırlamak için 1 bardak sıcak suya 1 çay kaşığı kuru ısırgan otu ekleyip 10 dakika ddemlenmeye bırakın.  Demlendikten sonra ısırgan otu çayınız hazır. Bu çayı günde 3 bardak kadar tüketin.

Adaçayı

Adet söktürücü bir diğer faydalı bitki ise adaçayıdır. 1 bardak sıcak su içine 1 tatlı kaşığı adaçayı ekleyerek adaçayını yapabilir ve 5 dakika demlenmesini bekledikten sonra günde 2 bardak tüketebilirsiniz.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Selma Yenidoğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...