Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Bilecik'te CHP adayı Melek Mızrak Subaşı kazandı!

Mavi Kadın>Yaşam>Bilecik'te CHP adayı Melek Mızrak Subaşı kazandı!

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçiminde Bilecik Belediye Başkanlığını CHP adayı Melek Mızrak Subaşı rakiplerini geride bırakarak ipi göğüsledi.

Bilecik'te CHP adayı Melek Mızrak Subaşı kazandı!

Türkiye bugün yoğun bir katılımla 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi için oy kullandı. 5 yıl boyunca görevde bulunacak adaylar için vatandaşlar sandığa gitti. 

Sandıkların yüzde 99'unun açıldığı Bilecik'te Melek Mızrak Subaşı yüzde 48.88 oy, AK Parti adayı Mustafa Yaman ise yüzde 34.93 oy aldı. 

2019 seçimlerinde CHP, Bilecik'te yüzde 33.54 oyla galip gelmişti. Sandıkların neredeyse tamamı açılırken Bilecik'te Melek Mızrak Subaşı yüzde 48.88 oy, AK Parti adayı Mustafa Yaman ise yüzde 34.93 oy alarak seçimi tamamladı.

Bilecik'te CHP adayı Melek Mızrak Subaşı kazandı!

MELEK MIZRAK SUBAŞI KİMDİR?

Bulgaristan'da 4 Ocak 1988'de doğan Melek Mızrak Subaşı,  ilk ve orta öğrenimini Edebali İlköğretim Okulunda, liseyi Bilecik Anadolu Lisesinde bitirdi.

Bulgaristan Sofya Yüksek İnşaat Mimarlık ve Jeoloji Üniversitesinde mimarlık üzerine lisansını ve aynı üniversitede tezli yüksek lisansını tamamladı.

2019 yılındaki yerel seçimlerden sonra Bilecik Belediye Başkan Yardımcılığı görevine  başlayarak bir süre bir süre Bilecik Belediyesi Başkan Vekili görevine devam etti. 

Evli ve bir çocuk annesi olan Melek Mızrak Subaşı yüzde 49,18 aldı. Subaşı'nın rakibi AK Parti'li Mustafa Yaman yüzde 34,93 oy aldı. 

 

  

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Ezgi Sezer
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...