Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Bir bardağı ödemi söküp atıyor, fazla kiloları eritiyor! İbrahim Saraçoğlu'nun tarifi

Mavi Kadın>Diyet>Bir bardağı ödemi söküp atıyor, fazla kiloları eritiyor! İbrahim Saraçoğlu'nun tarifi

Fazla kilolarınızdan ve vücudunuzdaki ödemden şikayetçiyseniz uzmanlar tarafından önerilen doğal tarifleri deneyebilir, bu sayede hayal ettiğiniz fiziğe kavuşabilirsiniz. İşte Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından tarifi verilen maydanoz ve lahana yaprağı ile zayıflatan, ödem atan kür:

Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından tarifi verilen lahana, maydanoz ve limon suyu ile hazırlanan kür ile 3 kilo zayıflayabilirsiniz.
Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından tarifi verilen lahana, maydanoz ve limon suyu ile hazırlanan kür ile 3 kilo zayıflayabilirsiniz.

Günlük beslenme rutininizi bozmadan, spor yapmadan, hiç zorlanmadan kilo verme ve ödem atma yöntemi arıyorsanız Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun önerdiği kürü uygulayabilirsiniz. Diyanet TV youtube kanalında, Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu ile Hayat ve Sağlık Programında Dr. Saraçoğlu, hem zayıflatan hem de ödem söktürmekte etkili kür tarifi verdi. Kür maydanoz, lahana yaprağı ve limon suyu gibi malzemelerden oluşuyor. Kürün uygulanışı ise şöyle:

İBRAHİM SARAÇOĞLU’NDAN ZAYIFLATAN VE ÖDEM ATAN KÜR TARİFİ

Malzemeler

  • Yarım litre su
  • 4 adet lahana yaprağı
  • 10-15 tane maydanoz
  • 2 yemek kaşığı limon suyu

Kürün Yapılışı

Küçük bir tencereye 2 bardak yani yarım litre su koyup kaynatın. Su kaynayınca içerisine 4 adet lahana yaprağı koyun. Tencerenin kapağını örtüp 3 dakika kaynatın. Kaynadıktan sonra kapağı açın. Lahanaların üzerine 10-15 adet taze maydanoz katıp tekrar kapağı kapatın. Bu şekilde 2 dakika boyunca kaynasın. Kaynama süresi toplam 5 dakika olunca ocağın altını kapatıp ılımaya bırakın. Ilıdıktan sonra suyunu süzün Bu kürü sabah, öğle ve akşam üçe bölüp aç karına içmeye devam edin.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu kürü tüketmeden önce içerisine kür ılık hale gelince 2 yemek kaşığı limon suyu sıkılmasını öneriyor. Bu kürü 7 gün uygulayıp 3 gün ara verecek şekilde toplamda 21 gün boyunca yapmalısınız.  Yılda 2-3 kez uygulayabilirsiniz. Tiroid hastalığınız varsa kesinlikle bu kürü uygulamamalısınız.

Ödem atma küründe yer alan lahana yaprağı aquaretik özellikler içerdiğinden vücuttaki fazla suyu ve ödemi atıyor. Maydanoz da aynı şekilde idrar söktürücü ve ödem atmakta çok etkili bir sebze. Bu kür sayesinde beslenme şeklini değiştirmeden bile 2-3 kilo zayıflayabilirsiniz. Sağlıklı bir şekilde zayıflayıp yağ yakmanıza yardımcı oluyor.

Bir bardağı ödemi söküp atıyor, fazla kiloları eritiyor! İbrahim Saraçoğlu'nun tarifi

MAYDANOZ VE LAHANANIN ÖDEM SÖKTÜRDÜĞÜ İSPATLANDI!

Dr. Saraçoğlu’nun önerdiği kürün içerisinde yer alan maydanoz ve lahananın ödem atmaya yardımcı olduğu bilimsel çalışmalara da konu oldu. ScienceDirect’de yer alan habere göre maydanozun idrar çıkış miktarını artırarak ödem söktürdüğü görüldü. Vücutta fazladan sıvı biriktiğinde ödem olarak da bilinen hücrelerde su birikmesi gerçekleşiyor. Bu durumla hamilelik döneminde, hareketsiz yaşam sürenlerde ve yatalak olan kişilerde sıklıkla karşılaşılıyor. Bazen de böbrek hastalığı veya kalp hastalığı gibi altta yatan tıbbi bir sorun nedeniyle ödem meydana gelebiliyor. Ödem atmak için uygulayabileceğiniz bazı basit yöntemler arasında daha az tuz, daha fazla potasyum açısından zengin gıdalar tüketmek, rafine karbonhidrat tüketiminden kaçınmak yer alıyor. Ödemden kurtulmanın etkili ve doğal tedavisi ise maydanoz.

Maydanoz da olduğu gibi lahananın da ödem söktürücü etkisi bilimsel araştırmalarca ispatlandı. Frontiers in Pharmacology 24 Mart 2022’de yayımlanan çalışmada lahananın romatoid artrit hastalığı olan farelerde ödemde azalmaya yol açtığı tespit edildi.

Kaynak : Mavi Kadın, doctor.ndtv.com, ScienceDirect, Frontiers in Pharmacology
Editör : Selma Yenidoğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...