Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Bir gecede zayıflatan kür tarifi... Üç malzeme yağları yakıyor, ödemi atıyor

Mavi Kadın>Diyet>Bir gecede zayıflatan kür tarifi... Üç malzeme yağları yakıyor, ödemi atıyor

Spor yapmaya, diyet listeleriyle uğraşmak istemiyorsanız uzman diyetisyenden bir gecede kilo verdiren kür tarifi tam size göre. Sadece 3 malzemeyle hazırlanan kür tarifi ödemi atıyor, yağları yakıyor. Üstelik bütün bunlar siz uyurken uloyor.

Bir gecede zayıflatan kür tarifi... Üç malzeme yağları yakıyor, ödemi atıyor

Denediğiniz onca şeyden sonra kilo vermenin hayal olduğunu düşünüp hemen pes etmeyin. Kilo vermekte ve yağ yakmakta zorlanıyorsanız sizi böyle alalım!

Diyetisyen Hatice Nur Ege'nin "Bir gecede iki beden incelten tarif" tarif dediği diyet kürü oldukça iddialı. Yapmanız gerekenler ise çok basit!

İhtiyacınız olan malzemeler:

  • 1 yemek kaşığı yoğurt
  • 1 tatlı kaşığı sumak
  • Gazı kaçırılmış maden suyu

Malzemeleri karıştırıp uyumadan iki saat önce içeceğiniz bu karışım vücutta yağ yakımını hızlandırıyor. Uzman Diyesityen Ege, daha kesin sonuçlar için bu tarifi 1 hafta boyunca uygulamanızı öneriyor. Süre sonunda bir veya iki beden zayıflamanız mümkün. 

Bir gecede zayıflatan kür tarifi... Üç malzeme yağları yakıyor, ödemi atıyor

NASIL ZAYIFLATIYOR?

Soda (maden suyu) - yoğurt- sumak üçlüsü, diyet ve egzersizle birlikte uygulandığında kilo vermeye yardımcı olabilecek bir karışım. Bu kür, iştahı baskılamaya, metabolizmayı hızlandırmaya ve toksinleri atmaya yardımcı olan çeşitli besin ve bitkileri içerir.

İştahı baskılamaya yardımcı olabilecek kafein, protein ve kalsiyum açısından zengin ve tokluk hissini artıran yoğurt bu kürde vücudunuz için açığa çıkıyor. Sodadaki kafein ise metabolizmanızı geçici olarak hızlandırabilir. Bu da, daha fazla kalori yakmanızı sağlar. İçeriğindeki karbonat sayesinde de midenizi daha dolu hissetmenizi sağlayarak daha az kalori almanızda etkilidir.

Sumak iseantioksidan ve anti-inflamatuar özelliklere sahip bir baharattır. Metabolizmayı hızlandırırken ödem atmaya yardımcı olur. İçeriğinde barındırdığı lif, uzun süre tokluk hissi sağlar.

Yoğurt, besin değeri yüksek, laktik asit fermantasyonu sonucunda elde edilen ve canlı laktik asit bakterileri içeren fermente bir süt ürünüdür. İçeriğindeki protein ve probiyotikler sayesinde tokluk hissini artırır ve metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını destekler. 

Not: Hamileler, emzirenler, düzenli ilaç kullananlar ve kronik hastalığı olanlar doktor kontrolünde uygulamalıdır.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Elif Demirtaş Bilir
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...