Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Bir Zamanlar Çukurova İtalya'da tarihi başarıya imza attı

Mavi Kadın>Diziler>Bir Zamanlar Çukurova İtalya'da tarihi başarıya imza attı

Türk yapımı dizi "Bir Zamanlar Çukurova", İtalya'da "Terra Amara" adıyla yayınlandığı süre boyunca birçok izlenme rekorunu alt üst etti. Dizinin büyük finali, İtalya'da prime-time'da en yüksek izlenme oranlarına ulaşarak dikkatleri üzerine çekti.

Bir Zamanlar Çukurova İtalya'da tarihi başarıya imza attı

Türk yapımı dizi "Bir Zamanlar Çukurova", İtalya'da "Terra Amara" adıyla rekor kırdı. Access Time ve Canale 5 kanallarında 2022 yılından bu yana izleyiciyle buluşan dizi, büyük finaliyle dikkatleri üzerine çekti. 8 Haziran Cumartesi günü prime-time'da yayınlanan final bölümü, İtalyan hayranlarının ilgisini çekerek %18,2 izlenme payı aldı. Gece geç saatlerde ise izlenme payı %19,83'e yükseldi. Bu başarıyla "Terra Amara", ülkede merakla takip edilen yarışma programı "L'acchiappatalenti"nin final bölümünü bile geride bırakarak önemli bir başarı elde etti.

Bir Zamanlar Çukurova İtalya'da tarihi başarıya imza attı

REKORLARI ALT ÜST ETTİ

"Bir Zamanlar Çukurova" İtalya'da yayınlandığı süre boyunca birçok rekoru alt üst etti. Dizi, geçtiğimiz Ocak ayında Papa Francis'in konuk olduğu özel bir televizyon programından daha fazla reyting alarak dikkat çekmişti. Ayrıca İtalya'nın önemli etkinliklerinden biri olan Sanremo Müzik Festivali ile aynı anda yayınlanan dizi, festivalin reytinglerini bile düşürmeyi başarmıştı. Türk yapımı bir dizi olarak bu başarıya imza atan "Bir Zamanlar Çukurova", İtalyan basınında özel başlıklarla yer alarak büyük ilgi görmüştü.

Bir Zamanlar Çukurova İtalya'da tarihi başarıya imza attı

Final bölümünde elde ettiği %6,35 izlenme payı ile büyük bir başarı elde eden dizi, Türkiye'de adeta bir fenomen haline gelmişti. 16 Haziran 2022 tarihinde gerçekleşen final bölümü, izleyiciler tarafından heyecanla takip edilmişti.

Dizi, Türkiye'de geniş bir hayran kitlesine sahip olmasıyla birlikte sosyal medyada da büyük yankı uyandırmış ve uzun süre konuşulmuştu. 

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Elif Demirtaş Bilir
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...