Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Birce Akalay'ın ödül töreni alışverişi

Mavikadin>Magazin>Birce Akalay'ın ödül töreni alışverişi

Oyuncu Birce Akalay, alışveriş merkezinde görüntülendi. Yakında alacağı ödül için alışveriş yaptığını söyledi.

Birce Akalay'ın ödül töreni alışverişi

Geçtiğimiz yıl oyunculuktan ticarete atılan oyuncu Birce Akalay, son olarak 'Kuş Uçuşu' dizisinde rol alıyor. Oyunculuğuyla adından söz ettiren Akalay, bir alışveriş merkezinde objektiflere yansıdı. Mağazaları dolaşan ünlü isim, rol adlığı dijital dizinin ikinci sezon çekimlerini tamamlamak üzere olduklarını söyledi.

''ÖDÜL TÖRENİ İÇİN ÇIKTIM''

Birce Akalay, önümüzdeki günlerde katılacağı bir ödül töreni için hazırlık yaptığını anlattı. Tören için eksiklerini tamamlamaya gelen Akalay, mağazaları dolaştıktan sonra çıkışta gazetecilere poz vermeyi ihmal etmedi.

Kırmızı hırkası ile renkli bir kombin yapan Akalay, muhabirlere teşekkür ederek alışveriş merkezinden ayrıldı.

Birce Akalay'ın ödül töreni alışverişi

BİRCE AKALAY KİMDİR?

Birce Akalay 19 Haziran 1984 yılında İstanbul'da doğdu. Türk oyuncu ve Haliç Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro Bölümü öğretim görevlisidir.

Yer Gök Aşk dizisindeki "Havva" rolüyle ilk ciddi rolünü oynayan Akalay, birçok dizide yer aldı. 2017 yılında Müjdat Gezen yönetmenliğindeki Yedi Kocalı Hürmüz oyunu ile tiyatroya atıldı.[2] Bu oyun dışında 2020 yılında Keşanlı Ali Destanı oyununda "Zilha" rolüne hayat verdi. Akalay, son olarak Netflix'te yayımlanan Mezarlık adlı film serisinde "Önem" karakterini canlandırdı.

Hayatı

19 Haziran 1984 tarihinde İstanbul'da doğan Birce Akalay, 2003 yılında Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Bölümündeki lise eğitimini okul ikincisi olarak tamamladı. Ardından İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümünü kazanan Akalay, üçüncü sınıftayken okulu bırakarak konservatuvar tiyatro için hazırlanmaya başladı. Yaş itibarıyla yirmi yaşını geçtiği için devlet konservatuvarı için şansını kaybeden Akalay, Haliç Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro Bölümünü kazandı ve eğitimini orada tamamladı. 2004 yılında Miss Turkey yarışmasında 3. seçilerek Türkiye'yi Miss Europe'ta temsil etti. 2007 yılında Kader dizisindeki "Lamia" karakteriyle ilk kez başrol oldu ve televizyon dünyasına adım attı. Aynı yıl Senin Uğruna dizisinde rol aldı. Sinemaya 2008 yılında Son Ders: Aşk ve Üniversite filmiyle giriş yaptı. 2009 yılında Alayına İsyan ve Kış Masalı dizilerinde rol aldıktan sonra asıl çıkışını Yer Gök Aşk adlı diziyle 2010 yılında yaptı. Üç yıl boyunca başrol "Havva" karakterini canlandırdı. 2013 yılında Ben Onu Çok Sevdim dizisinde "Ayhan Aydan" karakterine hayat verdi. 2014-2015 yılları arasında Küçük Ağa, 2015-2016 arasında Evli ve Öfkeli, 2016-2017 arasında Hayat Bazen Tatlıdır ve 2017-2018 arasında Siyah Beyaz Aşk dizilerinde rol aldı. 2018 yılının sonlarına doğru Ağlama Anne dizisinde rol aldıktan sonra 1 yıl boyunca herhangi bir yapımda rol almadı. Bu sırada Haliç Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro Bölümünde öğretim görevlisi olarak ders vermeye başladı ve Benimle Söyle adlı programda jüri kaptanı olarak yer aldı. 2020 yılında Star TV'de yayınlanan Babil dizisinde başrol karakteri "İlay"ı canlandırdı. 1 Ocak 2021-16 Ekim 2021 tarihleri arasında FOX'ta yayımlanan Son Yaz adlı dizide 2. sezondan itibaren "Sare Akay" karakterini canlandırdı.

Akalay, ayrıca tiyatro sahnelerinde de kendini göstermektedir. 2017-2019 yılları arasında Müjdat Gezen yönetmenliğindeki Yedi Kocalı Hürmüz müzikalinde "Hürmüz" karakterini canlandırdı. 2020 yılında Keşanlı Ali Destanı oyununda "Zilha" rolüne hayat vermiş, COVID-19 pandemisi nedeniyle oyunun sahnelenmesi durdurulmuştur.

 

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Sema Acar
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...