Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Boğa burcu özellikleri nelerdir? Yetenekli Boğaları tanıyın...

Mavi Kadın>Yaşam>Boğa burcu özellikleri nelerdir? Yetenekli Boğaları tanıyın...

Boğa burcu özellikleri, Venüs'ün yöneticiliğinde açığa çıkar. Toprak grubu bir burç olan Boğa burcu, 21 Nisan ve 20 Mayıs tarihleri arasında doğmuş kişileri temsil eder.

Boğa burcu özellikleri nelerdir? Yetenekli Boğaları tanıyın...

Her burç farklı özelliklere sahiptir. Burçların yönetici gezegenleri, insanların fiziki ve kişilik özelliklerini ortaya koyar. Bazı insanlar burcunun tam özelliğini yansıtmayabilir. Bu durumda ay burcu ya da yükselen burç gibi kavramlara bakmak gerekebilir.

Burçlar dediğimizde merak edilen ilk burçlardan birisi şüphesiz Boğa burcudur. 21 Nisan ve 20 Mayıs tarihleri arasında doğmuş kişiler bu burca sahiptir. Boğa burcunun yönetici gezegeni Venüs, rengi ise pembe ve açık mavidir.

Boğa burcu özellikleri konusunda fiziki detayları verecek olursak; Boğalar genelde kısa boylu, güçlü ve iri yapıdadırlar. Boğaların genellikle boyun kısımları sağlamdır ve bu burcun insanları arasında esmer tenli olmak yaygındır. Gür saçlı ve çekici fiziksel özelliklere sahip bu burcun kadınları genç yaşlarda oldukça güzel ve bakımlı olurken yaş aldıkça da güzelleşen yapıları bulunur.   

BOĞA BURCUNUN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

  • Boğalar kendi hedefleri doğrultusunda ilerlemeyi seven kararlı kişiliğe sahip burçlardır.
  • Özellikle yeteneklerini ön plana çıkarmaktan asla çekinmezler.
  • Her türlü engeli aşmayı severler ve kendilerini kanıtlamaktan hoşnutluk duyarlar.
  • Parayı en çok seven burçlardan birisi olduğunu da söylemek mümkün. Aynı zamanda para kazanmayı ve harcamayı oldukça severler.
  • Maddi güce erişebilmek için sürekli çalışabilirler. Bu yönleri aslında onların çalışkan olduğunu gösterir.
  • Boğa burcu özellikleridendiğinde akla gelen bir diğer özellik de yetenektir. Boğalar yetenekli burçlardandır.
  • Aynı zamanda yatırım konusunda da oldukça başarılıdırlar. Doğru yatırımda bulunmak için tavsiye alabileceğiniz burçlardan biridir.

Boğa burcu özellikleri nelerdir? Yetenekli Boğaları tanıyın...

BOĞA BURCU HANGİ BURÇLARLA ANLAŞIR?

Bir burcun her burç ile anlaşmasını beklemek doğru değil. Kimi zaman bazı burçlar bazılarına yakınlık gösterirken, kimi zaman ise hiç anlaşma sağlayamazlar. Boğalar ise anlaşması zor burçların arasında geliyor.   

Boğa burcu özellikleri arasında katı ve sert karakter de bulunur. Bu yüzden her burçla kolay kolay anlaşamazlar. Boğalar özellikle Oğlak, Başak ve Balık burçları ile anlaşabilirler.

Oğlak en iyi anlaştıkları burçlardan biridir. Oğlaklar da tıpkı Boğalar gibi ekonomi ve başarı elde etmeyi seven burçlardandır. Bu yüzden Boğa ile aralarındaki kimya uyuşacaktır.

Bunun dışında Boğa kadını ve Başak erkeği arasındaki uyum da kuvvetlidir. İkisi de başladığı işi asla yarım bırakmaktan hoşlanmazlar. Boğanın yaratıcı zekâsı Balık burcunun hayal gücü ile bir araya gelince ikisinden de harika bir birliktelik ortaya çıkabilir.

Boğa burcu özellikleri nelerdir? Yetenekli Boğaları tanıyın...

BOĞA BURCUNUN ZITTI NEDİR?

Zıt burç demek iki burcun tamamen birbirinden ayrı olması ve anlaşmakta zorluk çekmesi demektir. Boğa burcu özellikleri sertlik ve kararlılık konularında ön plana çıktığından her burçla kolay kolay uyumu yakalayamayabilir. Özellikle de Akrep, Yengeç ve Terazi ile karşılaştırdığımız zaman, anlaşmaları biraz zordur.

Aslında Boğaların Akreplerle birbirini tamamlaması söz konusudur fakat Akrep burcunun kimi zaman melankolik yapıya bürünmesi ilişkiyi zorlar.

Yengeçler ise Boğalar için fazla duygusal yapıdadır. Boğanın güçlü ve kararlı yapısı karşısında Yengeçlerin duygusallığı uyumsuzluk yaratır.

Bunun dışında Terazi burcunun da baskın karakteri karşısında Boğalar rahatsız olabilir. Bu durumda anlaşmazlıklar ortaya çıkar ve sorunlar oluşur. Yine de unutulmamalıdır ki çaba ve emekle anlaşamayacak insan yoktur. Ayrıca tekrar belirtmekte fayda var; burcumuzun ne olduğu kadar yükselenimizin ve doğum haritalarımızın da anlaşmamız üzerinde etkileri bulunur.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Nefise Anlağan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...