Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Anında botoks etkisi: Cildiniz evrim geçirecek! Kırışıklıkları ütü gibi açıyor, ince çizgileri siliyor

Mavi Kadın>Güzellik>Anında botoks etkisi: Cildiniz evrim geçirecek! Kırışıklıkları ütü gibi açıyor, ince çizgileri siliyor

Filtreli ve fotoğraf düzenleme uygulamalarının popülerleşmesi ile birlikte insanların filtreli hallerine dönüşme tutkusu aldı başını gidiyor. Botoks başta olmak üzere estetik operasyonlarına yönelik ilgi artmış durumda. Tik Tok fenomeni Alayna basit doğal yöntemle botoks etkisinin yakalanabileceğine dikkat çekerek herkesin evinde bulunan meyveye dikkat çekti.

Cilde iyi gelen fitokimyasallar ve A vitamini açısından zengin muzu bazı cilt bakım ürünlerinde bileşen olarak bulabilirsiniz.
Cilde iyi gelen fitokimyasallar ve A vitamini açısından zengin muzu bazı cilt bakım ürünlerinde bileşen olarak bulabilirsiniz.

Erken yaşlanmayı hiç kimse istemez.  Ancak genetik faktörler, psikolojik durum, uyku düzeni, sigara tüketimi, beslenme düzeni ve daha pek çok faktör, cildin nasıl göründüğünü doğrudan etkiler. Yaş aldıkça kolajen azalır, cilt elastikiyetini kaybeder ve özellikle mimik kullanımına bağlı ince çizgiler belirmeye başlar. Elbette yaşlanmak önlenemez ve durdurulamaz ama geciktirmek bizim elimizde. Tik Tok fenomeni üç çocuklu kadının gençlik sırrını paylaştığı video viral oldu. Alayna, yıllardır cildine uyguladığı muz kabuğu yöntemi ile birçok kadını  etkilemeye başladı bile!

“YILLARDIR YAPTIĞIM ŞEY BU”

Tik Tok üzerinden cilt sırrını paylaşan kadın yıllardır bu yöntemi kullandığını açıkladı. Muz kabuğunun botoksun çok etkili doğal alternatifi olduğunu iddia etti. Yaptığı şeyi “gerçekten iğrenç ama çok etkili” ifadeleri ile anlatan Alayna, yıllardır cildi için bu yöntemi uyguladığını belirtti.

Anında botoks etkisi: Cildiniz evrim geçirecek! Kırışıklıkları ütü gibi açıyor, ince çizgileri siliyor

DERMATOLOGLAR DOĞRULADI!

Dermatologlar, muzun boş kabuklarının cilt ile temas etmeleri durumunda yaşlanma karşıtı faydaların ortaya çıkardı. Antioksidanlar, lif ve gerekli besinler açısından zengin muz kabuğu, kırışıklıkları azalttığı gibi cildi aydınlatmaya ve göz altını aydınlatmaya da yardımcı olur.  Aynı zamanda nemlendirici görevi görerek şiş, yorgun ve mor göz altı torbalarına karşı da oldukça etkili.

Anında botoks etkisi: Cildiniz evrim geçirecek! Kırışıklıkları ütü gibi açıyor, ince çizgileri siliyor

MUZ KABUĞUNUN CİLDE FAYDALARI

Muhteşem etkileriyle dikkat çeken muz kabuğunun cilde faydalarını sıralayalım:

  • İyileştirici özelliğinden akne tedavisine, göz altı morluklarından cilt güzelleştirmede etkisi bulunan muz kabuğu cilde faydaları arasında antioksidan görevi ilk sırada.
  • Ciltte bulunan toksinleri arındırır ve doğal parlaklık kazandırır.
  • Cildi ölü derilerden temizler ve sivilce izleri kısa sürede azaltır.
  • Siyah nokta oluşumuna neden ciltteki kir ve sebum birikimini temizler.
  • Kırışıklık giderici ve gençleştirici etkisi bulunur.
  • Muz kabuğu göz altı morlukları, şişlikleri ve yorgun görünümü de tedavi edebilir.
  • Muz kabuğu, dişlerinizdeki bazı lekeleri çıkarma ve daha beyaz parlaklık sağlama açısında son derece etkilidir.
  • Anti-enflamatuar özellikler içerdiğinden, yaraları tedavi etmede çok hızlı ve etkilidir.
  • Bakteri ve mikrop oluşumunu engelleyen muz kabuğu; nasır, siğil, et beni gibi cilt problemlerinde düzenli kullanım sonucu iyileştirebilir.

Kaynak : Mavi Kadın, Pembenar
Editör : Nefise Anlağan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...