Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Bu karışımla çok kısa sürede zayıflayabilirsiniz! Ayda 10 kilo verdiren detoks suyu tarifi

Mavi Kadın>Diyet>Bu karışımla çok kısa sürede zayıflayabilirsiniz! Ayda 10 kilo verdiren detoks suyu tarifi

Hızlı kilo vermeyi planlayanlar, yaz günlerini yaşadığımız şu günlerde biran önce forma girmek isteyenler dikkat! Bu haberimiz sizler için! Diyetisyene gidecek vaktim ve ekonomik durumum yok, zayıflatan kolay bir tarif arıyorum diyorsanız ayda 10 kilo verdiren detoks suyunu deneyebilirsiniz! İşte tarif:

Bu karışımla çok kısa sürede zayıflayabilirsiniz! Ayda 10 kilo verdiren detoks suyu tarifi

İnce ve fit bir fiziğe sahip olmak çoğu kadının ortak hayali. Bu hayale kavuşabilmek için diyetisyenlere gidiyor, diyetler yapıyor, detoks suları tüketiyoruz. Bildirdiğimiz yöntemlerden belki de en pratik ve kolay olanı detoks suları. Detoks suyu içmek kilo vermeyi desteklemekle kalmıyor, metabolizmayı hızlandırıyor, bağırsakları çalıştırıyor, ödemi atıyor. Tarifi vereceğimiz detoks suyu ile ayda 10 kilo’ya kadar vermek mümkün. Tarçın, karabiber, karanfil, yeşil elma gibi zayıflamayı hızlandıran besinlerden oluşan bu detoks ile kısa sürede ideal kilonuza kavuşabilirsiniz!

AYDA 10 KİLO VERDİREN DETOKS SUYU

20. yüzyılın ikinci yarısından itibaren tüm dünyada zayıflık trendi başladı. Balık etli olmak geçer akçeyken ince ve fit bir bedene sahip olmak moda oldu. Diyetisyeniyle, zayıflama ilaçlarıyla, zayıflatan aletlerle zayıflama sektörü her yıl milyonlarca doların harcandığı bir pazara dönüştü. Kilo vermek için çeşitli alternatifler söz konusu. Bunlardan biri de detoks suyu içerek zayıflamak. Detoks suları yağ yakımını destekliyor, metabolizmayı hızlandırıp ideal kilo kavuşmaya yardımcı olabiliyor. Ayda 10 kilo verdiren detoks suyu ile metabolizma hızınıza göre ayda 10 kiloya kadar zayıflamanız mümkün. Bu detoksun yapılışı şöyledir:

Malzemeler

  • 1 yeşil elma
  • 2 çubuk tarçın
  • 4 karanfil tohumu
  • 1 limon
  • 3 litre su
  • 1 çay kaşığı karabiber

Bu karışımla çok kısa sürede zayıflayabilirsiniz! Ayda 10 kilo verdiren detoks suyu tarifi

3 litre suyu tencereye alın. 1 adet yeşil elmayı bıçakla 4-5 parçaya bölüp tencereye atın. 2 çubuk tarçın, 4 adet kuru karanfil, bir adet dilimlenmiş limon, 1 çay kaşığı karabiberi de ekleyip kaynamaya bırakın. Elmalar pörsüyüp yumuşamaya başlayınca ocaktan alın. Ilıyınca süzgeçten geçirip süzün. Her gün aç veya tok karna 2 bardak tüketin.

Ayda 10 kilo zayıflatan detoks suyunda yer alan tarçın açısından zengindir. Bu sayede tokluk ve dolgunluk hissini teşvik ederek iştahı kesmeye yardımcı olabiliyor. Tarçın ayrıca metabolizmayı hızlandırıp kilo vermeyi bu yönden de olumlu etkiliyor. Food Biochemistry Gıda Biyokimyası Dergisi'nde 2022 Ağustos ayı sayısında tarçının anti-obezite ajanı olarak kilo vermeyi desteklediği ifade ediliyor.

Detoks suyunda yer alan karabiber de kilo vermeyi kolaylaştıran bir diğer madde. Indian Journal of Pharmacology Tıp Dergsi’nde yer alan çalışmada karabiberin içerisinde bulunan piperinin ismindeki maddenin, yeni yağ hücrelerinin oluşumunu engelleyebileceğini tespit etti. Karabiber bu özelliği sayesinde, vücutta yağ birikimini önlemeye yardımcı olabiliyor,  fazla kiloları atmayı kolaylaştırıyor.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Selma Yenidoğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...