Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Bu parçaları tutmayın! Demode olmuş kıyafetleri eleme yöntemi

Mavi Kadın>Moda>Bu parçaları tutmayın! Demode olmuş kıyafetleri eleme yöntemi

Moda kendini tekrar eder mottosuyla birçok kadın gardırobundaki modası geçmiş kıyafetlerini saklıyor. Birkaç parçayı saklamaktan kimseye zarar gelmez fakat çekmeceler dolusu fıyafetler canınızı sıkabilir. İşte gardırobunuzda tutmamanız gereken demode kıyafetleri eleme yöntemi...

Bu parçaları tutmayın! Demode olmuş kıyafetleri eleme yöntemi

Modaya uygun giyinmeye çalışan birçok kadın, gün gelir de yeniden moda olur diye birço kıyafetini atmaya kıyamıyor. Halbuki bazen gardıroplardaki kullanılmayan kıyafetleri kaldırmak, sizin kendi tarzınızı blmanıza yardım edebilir ve kullanışlı kıyafetler almanız için gardırobunuzda yer açabilir. İşte gardırobunuzda tutmamanız gereken demode kıyafetler… 

KISA KOT YELEKLER

2010'lu yıllarda moda olan kısa kot yelekler, tişörtlerin ve gömleklerin üzerine kombinlenerek giyiliyordu. Günümüzde ise bu yeleklerin yerine blazer yelekler ve kışlık tüvid yelekler kullanılıyor. Kullanımı daha rahat ve modern olan günümüzdeki yelekleri kullanabilirsiniz. 

Bu parçaları tutmayın! Demode olmuş kıyafetleri eleme yöntemi

PENCERELİ KISA TOPUK AYAKKABILAR

Pencereli kısa topuklu ayakkabılar çok değl daha 4 - 5 yıl öncesinde sevilerek giyilen ayakkabılardan biriydi. Fakat bu ayakkabılar bota benzer yapısıyla yaz aylarında giyilemiyordu ve pencereli olmasından dolayı da sonbahar ve kış aylarında giymeye uygun değildi. Kısa kalın topuklu olması ise giyen kişiyi uzun göstermek yerine olduğundan da daha kısa gösteriyordu.

GERÇEK KÜRKLER

Günümüzde gerçek kürk olmadığı anlaşılamayacak kadar kaliteli suni kürkler üretiliyor. Hayvanlardan üretilen kürkler yerine istediğiniz modelde renkte çok kaliteli kürkler satın alabilirsiniz. 

KOT KAPRİLER

Pantolondan daha kısa fakat şorttan daha uzun olan kot kapriler bir dönem oldukça modaydı. Genellikle bu modeller düşük ya da orta belliydi. Yaz aylarında tercih edilen bu kapriler, genellikle kalın kot kumaşından üretiliyor ve giyen kişi istediği gibi rahat edemiyordu.

Bu parçaları tutmayın! Demode olmuş kıyafetleri eleme yöntemi

MANTAR TOPUKLU AYAKKABILAR

Yaz aylarının geldiğini gösteren mantar topuklu ayakkabılar, binbir çeşit renk ve modeliyle uzun yıllar moda oldu. Özellikle uzun elbiselerin ve eteklerin altına giyilen bu ayakkabılar bacak boyunu oldukça yüksek göstermesiyle ünlüydü. Günümüzde ise bu modellerin yerine kısa kitten topuklar, ince topuklar ve topuklu sandaletler moda oldu.

DÜŞÜK BEL PANTOLONLAR

2000'ler deyince aklımıza gelen düşük bel pantolonlar, bir neslin kullanmaya doyamadığı fakat bir anda kullanmayı bıraktığı parçalardı. Hem kullanımı rahat değildi hem de bacak boyunu oldukça kısa gösteriyordu. Gardırobunuzda düşük bel pantolon varsa, muhtemelen bu pantolonu yıllardır giyinmemişsinizdir. Bu pantolonlar yeniden moda olsa bile, proporsiyonu yanlış gösterdiğinden dolayı, muhtemelen bir daha giymeyeceksiniz. 

KOT GÖRÜNÜMLÜ TAYTLAR

Skinny Jeans pantolonlardan ilham alan kot görünümlü taytlar, moda olduğu zamanlarda bile oldukça rüküştü. Uzaktan bakıldığında kota benzeyen fakat yakından bakıldığında tayt olduğu anlaşılan bu modeller, genellikle renkleri silinmiş gibi gözüküyordu. 

Bu parçaları tutmayın! Demode olmuş kıyafetleri eleme yöntemi

BOLEROLAR

Bolerolar da düşük bel pantolonlar gib her kadının gardırobunda yer alan parçalardan biriydi. Kısa kollu tişörtlerin üzerine hatta gelinliklerin bile üzerine giyiliyordu. Kullanım amacı bugün bile çözülemeyen bu parçaları gardırobunuzda bulundurmaya gerek yok. Eğer bolero giymeyi seviyorsanız da, günümüz modasına uygun olan boleroları tercih edebilirsiniz. 

TOZLUKLAR

Bir dönem renkli çorapların üstüne giyilen tozluklar yıllardır kullanılmıyorlar. Sizinde tozluklarla dolu bir çekmeceniz ya da kutunuz varsa onlarla vedalaşma zamanınız gelmiş olabilir. Zira kış aylarında bile artık tozluk kullanılmıyor. 

OLMAYAN SÜTYENLER

Sütyenlerimizin bedenleri her yıl hatta aylara göre bile değişebiliyor. Birçok kadın zayıflayınca giyerim ya da kilo alırsam lazım olur diyerek sütyenlerini atmıyor ve çekmecelerin içerisinde bekletiyor. Kaldı ki birkaç yıl öncesine göre sütyen bedenleri artık daha özenli şekilde üretiliyor. Günümüzde kadınşarın daha rahat hissetmeleri için üretilen sütyen modelleri bundan birkaç yıl öncesine kadar bu kadar çeşitli değildi. 

Bu parçaları tutmayın! Demode olmuş kıyafetleri eleme yöntemi

RAHATSIZ İÇ ÇAMAŞIRLARI

İç çamaşırı satın alınırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey, iç çamaşırın yapıldığı kumaştır. En hassas bölgemizle temas eden bu çamaşırlar, günümüzde pamuklu olarak üretiliyor. Fakat bu durum her zaman böle değildi. Naylonumsu ya da bikini kumaşından üretilen iç çamaşırları mevcuttu. Ayrıca eskiden bele tam oturmayan düşük belli ya da tam tersi çok yüksek belli iç çamaşırları modaydı. Sizinde çekmecelerinizde bu iç çamaşırlarından kaldıysa, onlardan kurtulmanızı tavsiye ederiz… 

PULLU PAYETLİ SPOR AYAKKABILAR

Abiye kıyafetlerin altına giyilecekmiş gibi gözüken bu ayakkabılar geçtiğimiz senelerde neredeyse herkes tarafından kullanılıyordu. Genellikle yüksek topuklu olan bu ayakkabılar, nefes alamayan bir yapıya sahipti. Sizinde gardırobunuzda bu ayakkabılardan varsa, başka ayakkabılara yer açmak için bu ayakkabıları kaldırabilirisiniz. Zira bu ayakkabıların bir daha moda olması çok güç bir ihtimal…

SATEN ŞALLAR

Saten şallar bir dönemin modası olsa da hem kullanımındaki zorluk hem de kumaşın hava almaması gibi nedenlerden dolayı artık kullanılmıyor. İğneyle tutturulsa bile kolayca kayabilen yapısı, bu şalların iç kısmına bone takmayı mecbur kılıyordu. Şu anda nefes alabilen, cilt için daha faydalı olan pamuk ve keten şallar kullanılıyor. 

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Nermin Sekmen Halil
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...