Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Bulaşık tableti yağları söküp atıyor! Fırın temizliğinde etkili çözüm

Mavikadin>Yaşam>Bulaşık tableti yağları söküp atıyor! Fırın temizliğinde etkili çözüm

Fırın temizliği, özellikle yağlı yemekler pişirdikten sonra unutulmamalıdır. Fırının rafları sık sık yağ ve kir birikintileri ile dolabilir. Bu lekeler zamanla inatçı hale gelebilir ve temizlemesi zor olabilir. Fakat endişelenmeyin, fırın temizliği için etkili bir yöntemle en zorlu kirleri bile anında temizleyebilirsiniz. İşte bu inatçı kirleri bile anında temizleyen o tarif!

Fırın ve ocak gibi sıkça kullanılan mutfak ekipmanları, hızla kirlenebilir ve temizlenmesi zaman alabilir.
Fırın ve ocak gibi sıkça kullanılan mutfak ekipmanları, hızla kirlenebilir ve temizlenmesi zaman alabilir.

Mutfakta yemek yapmak birçok kişi için keyifli bir uğraş olabilir, ancak sonrasında mutfak eşyalarını temizlemek bazen zahmetli bir iş olabilir. Özellikle fırın ve ocak gibi sıkça kullanılan mutfak ekipmanları, hızla kirlenebilir ve temizlenmesi zaman alabilir. Ancak endişelenmeyin, Temizlik Uzmanı Bayan Hinch, fırınınızı ilk günkü gibi parlatmanızı sağlayacak etkili bir temizlik hilesini paylaştı. Bu ipuçları sayesinde fırınınız ve ocaklarınız parlayacak! İşte Bayan Hinch'in önerdiği temizlik hilesinin detayları.

TEMİZLİK UZMANI BAYAN HİNCH'TEN ÖNERİ

Fırın kapağının  yağ ve kirlerden nasıl arındırılacağını merak edenler için Temizlik Uzmanı Bayan Hinch, etkili bir temizlik yöntemini paylaştı. Hayranları tarafından "Fırın kapağı nasıl temizlenir?" sorusuna yanıt veren Hinch, sırrını bulaşık makinesi tableti kullanmakta buldu. Hinch, açıklamasında "Yıllarca fırın kapağını temizlemek için güçlü kimyasal temizleyiciler kullandıktan sonra bulaşık makinesi tableti kullanmam önerildi ve bu benim hayatımı değiştirdi." şeklinde konuştu. Bu etkili temizlik önerisi sayesinde fırın kapağınız parıldayacak!

Bulaşık tableti yağları söküp atıyor! Fırın temizliğinde etkili çözüm

ETKİLİ BİR FIRIN TEMİZLİĞİ İÇİN BULAŞIK MAKİNESİ TABLETİ NASIL KULLANILIR?

Fırınınızdaki inatçı lekeleri temizlemek artık çok daha kolay! Temizlik uzmanı, normal bir bulaşık makinesi tableti ile bu işi hızla halledebileceğinizi paylaşıyor. Kendisi "Bu basit yöntemi denediğinizde ne kadar etkili olduğuna inanamayacaksınız." diyor. İşte fırın temizliği için bulaşık makinesi tabletini nasıl kullanacağınızla ilgili adımlar:

  • Bulaşık makinesi tabletini ıslatın.
  • Islak tablet ile fırın camını hafifçe ovalayın. Tabletten çıkan temizlik maddesi, inatçı lekeleri kolayca çıkaracaktır.
  • Tableti nemli tutarak ovalamaya devam edin ve camı çizmemeye dikkat edin.
  • Fırın camının her yerini temizledikten sonra ıslak bir bezle camı silin.

Bu yöntem sayesinde fırın camınız parlayacak ve temizliği çok daha basit bir hal alacak!Bulaşık tableti yağları söküp atıyor! Fırın temizliğinde etkili çözüm

ISLAK BULAŞIK TABLETİ YAĞLARIN ÜSTESİNDEN GELİYOR

Temizlik uzmanı, açıklamasında şunları belirtti: "Bulaşık tabletleri, pişmiş yiyecekleri bulaşıklardan çıkarmada oldukça etkilidirler ve bu nedenle fırın yağı ve yiyecek lekeleriyle başa çıkmak için mükemmel bir tercih olabilirler. Ayrıca, bu tabletlerin sert toz formu, yapışan lekeleri temizlemeye yardımcı olurken, fırın camına zarar vermeden temizlik sağlar. Kuru ovma işlemi, camın dokusuna zarar verebileceği için bu işlemi uygularken tabletin ıslak olmasına dikkat edin. Böylece fırın camınızı etkili bir şekilde temizlemiş olursunuz. Bu yöntem, bir bakıma fırının camına bir nevi 'tedavi' uygulamak gibidir."

Kaynak : Mynet.com
Editör : Ceren Erdoğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...