Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Çamaşır makinesini yeni gibi yapıyor! Yalnızca 1 tatlı kaşığı eklemeniz yeterliymiş

Mavi Kadın>Keşfet>Çamaşır makinesini yeni gibi yapıyor! Yalnızca 1 tatlı kaşığı eklemeniz yeterliymiş

Bu tüyoyu uygulayarak çamaşır makinenizi ilk günkü gibi kullanabilirsiniz. İşte ev hanımlarının işine yarayacak temizlik sırrı

Çamaşır makinesini yeni gibi yapıyor! Yalnızca 1 tatlı kaşığı eklemeniz yeterliymiş

Çamaşır makinesi, gündelik hayatta en çok kullanılan beyaz eşyalardan biridir. Ancak zaman içerisinde çok fazla kullanımdan ya da bakım yetersizliği gibi faktörlerden aşınabilir ve eski veriminde çalışamayabilir. Bunun için ilk olarak çamaşır makinesinin düzenli bir şekilde temizlenmesi gerekmektedir. Özellikle teknik aksamların bakımı kadar çamaşır makinesinin içinin de belirtli periyotlar halinde temizlenmesinin büyük önemi bulunur. Peki iyi ama çamaşır makinesinin ömrünü uzatmak ve ilk günkü randımanında kullanmak için hangi temizlik yöntemlerini kullanmak gerekir? İşte çamaşır makinesi temizliğinde uygulamanız gereken tüyo

SİRKE + TUZ İKİLİSİNİN GÜCÜ

Yemek.com'da paylaşılan bir formüle göre, Öncelikle sirke ve tuzu güzelce karıştırın, ardından çamaşır makinesinin deterjan bölmesine bu karışımı koyun. (Dilerseniz tuzu deterjan bölümüne koyup sirkeyi doğrudan makinenin içine de dökebilirsiniz.) Ardından makinenizi içi boş bir şekilde, 90 derecede 1,5 saat kadar çalıştırın. İşte bu kadar!

Çamaşır makinesini yeni gibi yapıyor! Yalnızca 1 tatlı kaşığı eklemeniz yeterliymiş

ÇAMAŞIR MAKİNESİNDEKİ KÖTÜ KOKUYU GİDERME YOLLARI

Yukarıdaki paragraftada söz ettiğimiz gibi çamaşır makinesi rutin yaşamımızda en çok kullandığımız teknolojik aletlerden biridir. Ve yıkamak için içerisine kirli, pis kokulu çamaşırlar koyulur. Bu durumda zamanla çamaşır makinesinin kokmasına yol açar. Şayet makinenizde gözünüzden kaçan paslanma durumu varsa bu da kötü kokmasının nedenlerinden biridir. İşte böyle bir durumda kötü kokuyu gidermek adına düzenlik temizlik yapmak, doğru deterjan kullanmak, kapak ve contaları temizlemek, sirkeyle temizlemek ve filtreyi temizlemek gibi adımları uygulayabilirsiniz. 

Önemli not: Çamaşır makinenizde yıkama yapmadan önce mutlaka iç ve dış kontrollerini yapın. Paslanma durumunda fark etmeden çamaşırları yıkamak büyük zarar verecektir.

Kaynak : Mavikadin.com
Editör : Yasemin Beyza
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...