Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Canan Karatay'dan göbek eriten, yağları yakan öneri: İncecik yapıyor

Mavi Kadın>Diyet>Canan Karatay'dan göbek eriten, yağları yakan öneri: İncecik yapıyor

Eyvah yaz yaklaşıyor, nasıl bu göbeği eriteceğim, göbek eritmek çok zor diyenler üzülmeyin! Dr. Canan Karatay’ın da önerdiği haşlanmış yumurta dahil göbek eriten besinleri tüketerek inatçı göbek yağlarını yok edebilir, yaza fit ve dümdüz bir karınla girebilirsiniz! İşte karın yağlarını erittiği bilimsel araştırmalarca ispatlanmış 8 yiyecek!

Sabahları 1 bardak suya 1 yemek kaşığı elma sirkesi içerek başlamak göbekten kurtulmaya yardımcı olabiliyor.
Sabahları 1 bardak suya 1 yemek kaşığı elma sirkesi içerek başlamak göbekten kurtulmaya yardımcı olabiliyor.

Göbek bölgesindeki yağlar estetik dışı bir görüntüye sebep olmakla kalmıyor, sizi sağlığınızdan da ediyor! Uzmanlar göbek çevresinin kadınlarda 80 cm, erkeklerde ise 94 cm’in üzerinde olmasının diyabet, hipetansiyon, uyku apnesi, kalp krizi gibi çeşitli hastalıklara zemin hazırladığı konusunda halkı uyarıyor! Aşağıda bildireceğimiz göbek eriten besinleri düzenli tüketerek ve her gün mekik çekerek kısa sürede göbek yağlarına veda edebilirsiniz!

GÖBEK ERİTEN BESİNLER NELERDİR?

Çoğumuz bölgesel zayıflamak istiyoruz. Peki bölgesel zayıflamak, karın eritmek mümkün mü?  Tabi ki mümkün. Yalnızca sabırlı olmalı, istikrarlı bir şekilde göbek eriten besinleri tüketmeye devam etmeli. Yumurta, elma sirkesi, yeşil yapraklı sebzeler, yeşil çay ve zeytinyağı gibi yiyeceklere soframızda bolca yer vermeli. Araştırmalarca tarafından göbek erittiği kanıtlanmış yiyecekler için buyurun devam edelim.

YUMURTA

Yumurta anne sütünden sonraki en kaliteli protein. Karaciğeri toksinlerden temizliyor, bağışıklığı güçlendiriyor. Yumurta ile ilgili güzel haberi Prof. Dr. Canan Karatay haber veriyor! Haşlanmış yumurta göbek eriten sağlıklı besinlerden! Karatay karın yağlarından şikayetçi olanlara her gün kahvaltıda haşlanmış yumurta yemeyi öneriyor. Hatta Karatay iddiasını bir adım ileri taşıyarak sabah öğle akşam gün içine dağıtarak günde 10 yumurta yenilebileceğini söylüyor.

Canan Karatay'dan göbek eriten, yağları yakan öneri: İncecik yapıyor

ELMA SİRKESİ

Elma sirkesi zayıflamakta ve göbek eritmekte etkisi bireysel deneyimlerle de kanıtlandı. Çevremizde pek çok kişinin elma sirkesi ile kilo verdiğini görebiliyoruz. Elma sirkesi kandaki trigliserit seviyesini düşürerek göbek çevresindeki inatçı yağları yok etmeye yardımcı olabiliyor. Bazı araştırmalar, elma sirkesinin ekstra yağ yakmaya yardımcı olan antioksidanlar açısından zengin olduğunu da göstermiştir. Sabah aç karına 1 bardak suya 1 yemek kaşığı elma sirkesi içerek göbek yağlarından kurtulabilirsiniz.

GREYFURT

Greyfurt C vitamini açısından en zengin meyvelerden. Yarım greyfurt, günlük C vitamini ihtiyacının %100'ünü ve diyet lifinin %8'ini karşılıyor. Çalışmalar, yemekten en az yarım saat önce yarım greyfurt yemenin sadece altı hafta içinde bel çevresini 2,5 cm'ye kadar azalma olabileceğini gösteriyor.

LİMON

Dünyada milyonlarca insan hem sağlık faydalarına kavuşmak hem de zayıflamak için güne bir bardak limonlu su ile başlıyor. Limon suyu, genel sağlığı iyileştirmek için mineraller, vitaminler ve liflerle dolu. Bağışıklığınızı güçlendirmenin yanı sıra limondaki polifenoller, nefret ettiğiniz inatçı göbek yağlarını hedef alıp göbek yağlarından da kurtulmakta etkili rol oynuyor. Sabah aç karına 1 bardak suya 1 tatlı kaşığı limon suyu ekleyerek, buna her gün devam ederek göbekteki yağları eritebiliyorsunuz.

Canan Karatay'dan göbek eriten, yağları yakan öneri: İncecik yapıyor

YEŞİL YAPRAKLI SEBZELER

Yapılan araştırma roka, ıspanak, marul gibi yeşil yapraklı sebzelerin tüketilmesinin vücut yağ seviyelerini düşürmeye yardımcı olduğunu gösteriyor. Bunun en önemli nedeni, yeşil yapraklı sebzelerin yüksek lif ve su içeriği ile kişiyi daha uzun süre tok tutması. Yeşil yapraklı sebzelerin bir diğer avantajı da kalorileri çok düşük! Size şöyle diyelim 3 tabak sebze salatası ancak 1 adet çikolatanın kalorisine denk geliyor! Yeşil yapraklı sebzeleri proteinle tüketmek örneğin ıspanağı yoğurtla yemek hem daha faydalı hem de daha doyurucu.

YEŞİLÇAY

Yeşilçay da kateçin içeriği sayesinde göbek eritmeye yardımcı içeceklerden.  “Journal of Nutrition”, tıp dergisi zayıflamak için yoğun egzersiz yapan, göbek yağlarından kurtulmak isteyenlere her gün 1-2 bardak yeşil çay içmesini öneriyor. Çalışmalar sonucunda günde 39 miligram kafein, 625 miligram kateşin içeren içecekleri tüketen kişilerin, hiç kateşin içermeyen sade kafein tüketenlere nazaran göbek bölgesindeki yağlarda önemli oranda azalma kaydedildi.

YULAF EZMESİ

Yulaf ezmesi özellikle sporcuların ve sağlıklı beslenmeyi alışkanlık haline getirmiş kişilerin favori besini! Bu popülerliğini de hak etmiyor değil! Yulaf ezmesinin göbek yağlarından kurtulmaya yardımcı olduğu bilimsel çalışmalara da konu oldu.  Pennsylvania Eyalet Üniversitesi’nde yapılan araştırmada 12 hafta boyunca tahıl tüketen katılımcıların kilolaları takibe alındı. “American Journal of Clinical Nutrition” da yayınlanan çalışmanın sonucunda, tahıl tüketen kişilerin, tahıl yemeyen kişilere kıyasla göbek bölgesinden daha fazla yağ kaybı yaşadığı görüldü.

ZEYTİNYAĞI

Tekli doymamış yağ asitleri fındık, avokado ve zeytinyağında bol miktarda bulunmakta. Tekli doymamış yağlar kandaki kötü kolesterolü düşürmeye ve kan şekerini sabit tutmaya yardımcı oluyor.  Araştırmalar sızma zeytinyağı gibi tekli doymamış yağ içeren besinlerin göbek eritmekte etkili olduğunu gösteriyor.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Selma Yenidoğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...