Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Cem Yılmaz durmadı! Nafaka davasını Yargıtay'a taşıdı

Mavi Kadın>Magazin>Cem Yılmaz durmadı! Nafaka davasını Yargıtay'a taşıdı

Cem Yılmaz ile Ahu Yağtu arasında problem olan nafaka davasında Cem Yılmaz olayı bir adım öteye taşıdı. Ünlü şovmen Ahu Yağtu’ya oğlu için ödediği 10 bin dolarlık nafakanın 70 bin liraya düşürülmesini iptal eden İstinaf Mahkemesi’nin kararını Yargıtay’a taşıdı.

Cem Yılmaz durmadı! Nafaka davasını Yargıtay'a taşıdı

Ünlü şovmen Cem Yılmaz, boşandıktan sonra oğlu Kemal için Ahu Yağtu'a ödediği 10 bin dolar nafakanın pandemide artan döviz fiyatlarının çok artması nedeniyle Türk Lirasına çevrilmesini talep etmiş ve dava açmıştı. Görülen davada, mahkeme Cem Yılmaz'ı haklı bulmuş ancak Yılmaz'ın talep ettiği gibi 40 bin lira değil nafakanın 70 bin lira olarak ödenmesine hükmetmişti.

ESKİ EŞ İSTİNAF MAHKEMESİNE BAŞVURMUŞTU

Ancak anne Ahu Yağtu, yerel mahkemenin bu kararına itiraz ederek dava dosyasını İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi’ne (İstinaf Mahkemesi) taşımıştı.

Yağtu’nun dilekçesinde; "Davacının pandemi sürecinden olumsuz etkilendiği, reklamlarda boy gösterdiği tedarik firmalarının işlerinin arttığı, 14 milyon lira ücret aldığı, dizilerinin yayında olduğu, Avrupa'nın bir çok şehrinde stand-up gösterileri yaptığı, Türkiye'deki ve Londra'daki taşınmazlarından döviz cinsinden kira geliri olduğu, mahkemenin Türkiye'deki enflasyon oranlarını dahi baz almadığı, davacının iş insanı olması nedeniyle dövizdeki öngörülemezlik unsurunu kabul etmediklerini" ifadelerine yer vererek, Cem Yılmaz'ın gelirlerinde azalmanın olmadığı belirtildi.

Cem Yılmaz durmadı! Nafaka davasını Yargıtay'a taşıdı

YENİ NAFAKA TUTARI BELLİ OLMUŞTU

İstinaf mahkemesi başvuru dilekçesinde sunulan nedenleri haklı bularak kararı bozdu. Böylelikle Cem Yılmaz 10 bin dolar nafaka ödemeye devam edecek. Cem Yılmaz'ın 2 hafta içinde itiraz dilekçesi sunarak, kararı Yargıtay temyiz yoluna taşıma hakkı da bulunuyor.

Cem Yılmaz durmadı! Nafaka davasını Yargıtay'a taşıdı

GELİRİ TÜRK LİRASI CİNSİNDEN

Cem Yılmaz, İstinaf Mahkemesi’nin aleyhine verdiği karara avukatı Rengin Gönenç aracılığıyla itiraz ederek davayı Yargıtay’a taşıdı.

İstinaf Mahkemesi’nin Türkiye’deki ekonomik koşulları göz önüne almadan kararı bozduğunu itiraz dilekçesinde belirten Gönenç şu ifadeleri kullandı:

''Yasa gereği 2018’den beri müvekkilin kira gelirleri dahil tüm gelirleri döviz kurundan değil, Türk lirası cinsindendir. Doların Türkiye’de öngörülmeyen artışı hakkaniyete aykırılık oluşturmaktadır. Müvekkil kadar anne Ahu Yağtu’nun da eşit oranda çocuğun yaşam idamesini sağlaması gerekir. O zaman annenin de çocuğuna 10 bin dolar vermesi lazım. Çocuğun eğitim, sağlık ve genel giderleri karşılandıktan sonra annenin de vermesi karşılığında toplam aylık 20 bin dolar nafakasının olması adil mi? Hangi çocuk ayda 20 bin doları yeme ve içme masrafı olarak harcar? Bu nedenle İstinaf Mahkemesi’nin kararını temyiz ederek dosyayı Yargıtay’a taşıdık.''

Cem Yılmaz durmadı! Nafaka davasını Yargıtay'a taşıdı

BOŞANIRKEN 500 BİN DOLAR DA TAZMİNAT ÖDEMİŞTİ

Cem Yılmaz, 10 yaşındaki oğlu Kemal için aylık 10 bin dolar nafaka öderken, Ahu Yağtu'ya 500 bin dolar tazminat ve 3 gayrimenkul vermişti. 8 yıl boyunca oğlu için 10 bin dolar nafaka ödeyen Yılmaz, nafakanın azaltılması için İstanbul Aile Mahkemesi'ne başvurmuştu.

Eski eşi Ahu Yağtu'ya dava açan Cem Yılmaz, nafakayı dolar bazında değil Türk lirası olarak ödemek istedi. Cem Yılmaz, 10 bin dolarlık nafakanın 40 bin lira olması talebinde bulunmuştu.

Cem Yılmaz durmadı! Nafaka davasını Yargıtay'a taşıdı

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Sema Acar
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...