Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Cengiz Kurtoğlu'nun darp davasında karar verildi!

Mavikadin>Magazin>Cengiz Kurtoğlu'nun darp davasında karar verildi!

İstanbul'daki bir mekan içinde ünlü sanatçı Orhan Gencebay'a hakaret ettiği ve bir kişiyi darp ettiği iddiasıyla yargılanan şarkıcı Cengiz Kurtoğlu'nun davası tamamlandı. Kurtoğlu, "yaralama" ve "hakaret" suçlarından dolayı 2 bin 660 lira adli para cezasına çarptırıldı.

Cengiz Kurtoğlu'nun darp davasında karar verildi!

Cengiz Kurtoğlu'nun, doğum günü partisinde tanıştığı kişiyi sanatçı arkadaşlarına hakaret ettiği iddialarıyla yargılandığı dava sonuçlandı. Mahkeme, Kurtoğlu'nu 2 suçtan toplamda 2 bin 660 lira adli para cezasına mahkum etti.

KURTOĞLU BERAATİNİ İSTEDİ

Olay, arkadaşının doğum günü partisinde tanıştığı Mustafa Can'ın, sanatçı arkadaşlarına yönelik hakaret içeren eleştirilerde bulunduğu iddiasıyla Cengiz Kurtoğlu tarafından darp ve hakarete uğradığı olaya dayanıyordu. İstanbul 55.Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, tarafların avukatları da hazır bulundu.

Sanık Kurtoğlu'nun avukatı, daha önceki savunmalarını yineleyerek, olayın taraflar arasında karşılıklı atışmaların sonucunda gerçekleştiğini ve müvekkilinin tahrik edildiğini savundu. Bu nedenle müvekkilinin beraatini talep etti.

Müşteki Mustafa Can'ın avukatı ise şikayetlerinin devam ettiğini belirterek, sanık Kurtoğlu'nun cezalandırılmasını istedi.

Mahkeme, Cengiz Kurtoğlu'nu 'basit yaralama' suçundan bin 500 lira adli para cezasına ve 'hakaret' suçundan bin 160 lira adli para cezasına çarptırdı. Böylece toplamda 2 bin 660 lira adli para cezası verildi ve her iki suçtan da hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi.

Cengiz Kurtoğlu'nun darp davasında karar verildi!

İDDİANNAME HAZIRLANDI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, müşteki Mustafa Can ile şüpheli Cengiz Kurtoğlu'nun aynı arkadaşlarının doğum günü partisine katıldıkları ve aynı masada oturup tanıştıkları, müşteki Can'ın Orhan Gencebay ile ilgili sözler söylemesi üzerine Kurtoğlu'nun tepki gösterdiği ifade edildi. İddianamede, taraflar arasında sözlü tartışmanın başladığı belirtilirken, bu tartışma sırasında Kurtoğlu'nun müştekiye küfürlerle karışık hakaretlerde bulunduğu ve daha sonra yüzüne yumruk attığı kaydedildi. Ayrıca, Kurtoğlu'nun ifadesine göre, müştekinin sevilen ve saygı duyulan sanatçılar hakkında hakaret içerikli eleştirilerde bulunduğunu, uygun bir şekilde uyarıda bulunduğunu ve hakaretlerin devam etmesi üzerine ağzını tuttuğunu ve bu sırada tırnağının müştekinin yüzünü çizebileceğini söylediği aktarıldı.

Bu iddianamede, şüpheli Cengiz Kurtoğlu'nun 'basit yaralama' suçundan 4 aydan 1 yıla kadar, 'hakaret' suçundan ise 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

Cengiz Kurtoğlu'nun darp davasında karar verildi!

Kaynak : İHA
Editör : Sema Acar
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...