Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Çiçeklerin arasında saklanmış kelebeği 10 saniye içerisinde bulabilir misin? Ne kadar dikkatlisin test et!

Mavikadin>Yaşam>Çiçeklerin arasında saklanmış kelebeği 10 saniye içerisinde bulabilir misin? Ne kadar dikkatlisin test et!

Optik illüzyonlar beyni çalıştırmakta, görsel dikkati artırmakta çok etkilidir. Görseldeki çiçeklerin arasında bir kelebek gizlenmiş. 10 saniyede çiçeklerin arasında bulursan gözlerin bir kartal kadar keskin demektir. Hazırsanız kelebeği bulmak için 10 saniyen var. Bu süre zarfında kelebeği bulduysan yorumlarda bizimle paylaşabilirsin!

Çiçeklerin arasındaki kelebeği 10 saniyede bulanları tebrik ederiz, çok dikkatlisiniz.
Çiçeklerin arasındaki kelebeği 10 saniyede bulanları tebrik ederiz, çok dikkatlisiniz.

Son zamanlarda optik illüzyonlar sosyal medyada, web sitelerinde sıklıkla yer alıyor. Bu görseller sayesinde hem beyin jimnastiği yapabilir hem de dikkatini ölçebilirsin! Resimde, aralarında bir kelebeğin saklandığı güzel pembe çiçekler görülüyor. "Bu resimde saklı olan kelebeği 10 saniye içinde bulabilir misin?"

ÇİÇEKLERİN ARASINDAKİ KELEBEĞİ 7 SANİYE İÇİNDE BULABİLİR MİSİN?

Resme ilk baktığında yalnızca pembenin çeşitli tonlarında çiçekler görülüyor. Ancak daha yakından bakarsan, çiçeklerin arasında bir yerde saklanan bir kelebeği fark edeceksin.

Peki bunu fark etmen ne kadar sürer?

Şu anki rekor 15 saniyedir ve biz de bunu geçemedik.

Resme çok dikkatli bakıp kelebeği arayın.

Çabuk olun, zaman bitiyor.

Kelebek resmin her yerinde olabilir yalnızca biraz dikkat.

Sadece birkaç saniye kaldı.

Geri sayım başladı.

Ve…

Süreniz bitti.

Kelebeği bulabildiniz mi?

Yoksa bulamadanız mı?

Kelebeğin yerini öğrenmek ister misiniz?

Aşağıdaki çözüme göz atın.

Çiçeklerin arasında saklanmış kelebeği 10 saniye içerisinde bulabilir misin? Ne kadar dikkatlisin test et!

ÇÖZÜM

Kelebek resmin sol tarafında, merkezin hemen üzerinde maviyle yuvarlak içine aldığımız yerde yer alıyor. İşte çiçeklerin arasına saklanmış, rengi pembe tonlarında olan sevimli bir kelebek.

Çiçeklerin arasında saklanmış kelebeği 10 saniye içerisinde bulabilir misin? Ne kadar dikkatlisin test et!

OPTİK İLLÜZYON TESTİNİ YAPANLAR NE DEDİ?

Bu optik illüzyon TikTok’ta yayımlandı. Resme bakanlar tüm dikkatlerini verip kelebeği aradı.  Şimdiye kadar kelebeği bulmaya çalışan kişilerden çeşitli yorumlar geldi. Bazıları kelebeği tespit etmenin çok kolay olduğunu yazarken, diğerleri nerede saklandığını bulamadıklarından şikayet etti. Bir kullanıcı "Bulamıyorum" diye yazdı. Bir diğeri şöyle cevap verdi: "Birkaç dakikamı aldı."

OPTİK İLLÜZYON NEDİR?

Optik illüzyonlar gerçekten olduğundan farklı algıladığımız görüntü veya resimlerdir. İlk baktığımızda farklı yahut eksik algılayabiliriz. Optik illüzyonları hızlı çözen kişilerin genellikle zekası ve dikkati diğerlerinden daha yüksektir.

Kaynak : The Jerusalem Post
Editör : Selma Yenidoğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...