Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Cildiniz aslında kaç yaşında? Teninizin gerçek yaşını analiz edebilirsiniz

Mavi Kadın>Güzellik>Cildiniz aslında kaç yaşında? Teninizin gerçek yaşını analiz edebilirsiniz

Cildimizin, dünyada olma süremizle aynı hızda yaşlandığını düşünürüz. Ancak gerçekte böyle olmaz. Cilt yaşımız bazen bizden daha genç ya da yaşlı olabilir! Peki, bu durum nasıl gerçekleşir ve cilt yaşımızı nasıl analiz edilebilir?

Cildiniz aslında kaç yaşında? Teninizin gerçek yaşını analiz edebilirsiniz

Yaş ilerledikçe vücudumuzun çalışma sistemiyle ilgili farklılıklar bizi daha fazla ilgilendirmeye başlar. Özellikle 30’lu yaşlar bu konuda bir hayli önemli.

Eğer 30’lu yaşlara geldiyseniz artık yavaş yavaş orta yaşa doğru gidiyorsunuz desek yanlış olmaz. Hala genç olmanıza rağmen artık yaşınızı göstermeye başladığınızı da fark edebilirsiniz. Daha önce hiç görmediğiniz çizgilenmeler cildinizde yer etmeye başlayabilir. İşte bu noktada cilt analizi önem kazanan bir konu oluyor.

Ergenlik sivilcelerinden bu yana, cildinizin ne tür kusurlara sahip olduğunu öğrenmek ve gelecekteki problemleri önlemekle ilgileniyorsanız, cilt analizi yaptırmak somut veriler elde etmenize yardımcı olabilir. Uzman Estetisyen Bahar Denizoğlu konu hakkında bazı önemli detaylardan bahsetti.

CİLT ANALİZİ NEDİR? NE İŞE YARAR? NEDEN CİLT ANALİZİ YAPTIRMALISINIZ?

CNN Türk’ün haberine göre cilt analizi, cilt sağlığı ve görünümü hakkında dolaylı ancak yine de gerçekçi bir veri sağlar. Cildin birden fazla faktörünü analiz ederek, cilt bakım rutininizi nasıl yönlendireceğiniz konusunda da bilgi sahibi olmanıza yardımcı olur.

Cilt analizi yapılabilmesi için bir cihaz kullanılır. Cilt analiz cihazı ile kırışıklıklardan güneş hasarına, cilt lekelerinden gözenekler kadar birçok farklı cilt durumuna bakılabilir. Yüzünüzde görülen hasarların giderilmesi için bu analiz gerekir. Böylece cilt bariyerinizi düzeltebilmeniz için bir fırsat yakalamış olursunuz. Ayrıca güneş hasarından cildinizi hangi ürünlerle korumanız gerektiğini de öğrenirsiniz.

Uzman Estetisyen Bahar Denizoğlu konuyla ilgili şu bilgileri veriyor: “Cilt analizi cihazları 10 yıldan uzun bir süredir kullanılıyor. Kırışıklık miktarınız, UV hasarınız ve renk değişikliklerinin yaşınıza göre fazla olup olmadığını göstermelerinin dışında; gerçek cilt yaşınızı belirlemesi, bu cihazların en önemli özelliklerinden biri. Bunu, cilt durumunuzu diğer kişilerin cilt analizlerinden oluşan veri tabanından karşılaştırma yaparak yapar. Belki de, cilt yaşınız 33 olabilir ve bu gerçek yaşınız olan 30’dan biraz fazla olabilir.”

NEDEN CİLT ANALİZİ YAPTIRMALIYIM?

Cildiniz yıllar boyunca birçok problemle karşı karşıya kalır. Bazı hasarlar alır ve bunların da onarılması gerekebilir. Özellikle güneş lekeleri ya da yanıkları, ergenlikte gerçekleşen akneler ve sivilceler, siyah noktalar cilt bariyerimizi bir hayli yıpratır. Cilt analizi yapılarak erken yaşlanmaya çareler aranabilir.

Bazı cilt sorunlarınızın neden meydana geldiğini bilemeyebilirsiniz. Mesela sağ yanağınızdaki lekeler sivilce izi mi yoksa hiperpigmentasyon sorununuz mu var? Alnınızdaki kırışıklıklar, yaşıtlarınıza göre daha kötü durumda mı? Cilt analizi, tüm bu sorularınıza yanıt bulmanızı sağlar.

CİLT ANALİZİ İLE KORUMA SAĞLANIR

Her yaz güneşe belirli bir miktarda maruz kalmamız kaçınılmazdır. Tatillerde, sokakta dolaşırken, denize girerken, yürüyüş yaparken, toplu taşımada cam kenarında güneşe maruz kalırız. Cildimiz güneşle olan her temasında biraz daha yaşlanma eğilimi gösterir. Böyle bir hasarın da cilt analizi ile tespit edilmesi ve giderilmesi gerekir. 

Cilt kanseri riskini önlemek, hasarlı tenin onarılmasına yardımcı olmak için mutlaka analizleri yaptırmalı, somut verilere erişmeliyiz.

BU VİDEO DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Simgenur Gök
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...